Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do LiverpooluOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Poznań (POZ) Ławicaod 63Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 78Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 98Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 109Wybierz
 • Warszawa (WMI) Modlinod 118Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 138Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 146Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 148Wybierz
 • Szczecin (SZZ) Goleniówod 198Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Liverpoolu

Znajdź nas w social mediach

4874630716_87b1b87b08
Centrum Liverpoolu
Fot. Firiar's Balsam

Muzeum Okrętów Wojennych

W Liverpoolu mieściła się główna kwatera najdłuższej kampanii wojennej - Bitwy o Atlantyk. Do dziś można podziwiać największy zbiór okrętów wojennych XX wieku w Wielkiej Brytanii w Historycznym Muzeum Okrętów Wojennych na półwyspie Wirral. Wśród eksponatów znajduje się  wyciągnięty po 48 latach, jeden z zatopionych niemieckich U-bootów. Chcąc poznać historię tego portowego miasta, należy odwiedzić znajdujące się w historycznych budynkach Albert Dock Merseyside Maritime Museum.

Liverpool Cathedral i Metropolitan Cathedral

W Liverpoolu historia żyje z nowoczesnością w prawdziwej symbiozie. Przykładem niech będą znajdujące się przy jednj ulicy (Hope Street) dwa kościoły, prawdziwe architektoniczne arcydzieła Liverpoolu: największa w Europie anglikańska świątynia - bazylika Liverpool Cathedral oraz nowoczesna Metropolitan Cathedral, która szczyci się największymi na świecie witrażami.

Cunard, Port of Liverpool oraz Royal Liver

Liverpool to perła brytyjskiej architektury. Majestatyczne budynki Trzech Gracji - Cunard, Port of Liverpool oraz Royal Liver, ukończone w 1911 roku, niegdyś symbolizowały potęgę imperium. Ten ostatni budynek, prawdopodobnie najbardziej znana konstrukcja architektoniczna w mieście, jest jednocześnie pierwszym wieżowcem w Wielkiej Brytanii. Na szczycie dwóch wież wieńczących Royal Liver znajdują się mierzące sześć metrów mityczne ptaki Liver Birds - symbol Liverpoolu. Według legendy dzień, w którym odlecą będzie ostatnim w historii miasta. Zegary znajdujące się na każdej z wież mają średnicę ośmiu metrów – to największe elektrycznie napędzane zegary w Wielkiej Brytanii.

Albert Dock

Albert Dock jest najbardziej charakterystycznym miejscem w całym Liverpoolu. To stary port, który pozwolił miastu szybko się rozwinąć. Otwarto go w 1846 roku i był wówczas szczytowym osiągnięciem architektury brytyjskiej -  pierwszą konstrukcją w kraju, która powstała bez użycia drewna. To nie jedyny powód, dla którego stał się sławny. Albert Dock długo pozostawał także największym portem świata. Po jakimś czasie podupadł wraz z obniżeniem się poziomu wody, a w 1972 roku został zamknięty. Władze miasta doszły do wniosku, że ta historyczna budowla nie może zniknąć z mapy Liverpoolu, dlatego już 16 lat później Albert Dock na nowo otwarto. Ogromne nakłady finansowe opłaciły się. Dziś Albert Dock jest przez wielu uznawany za największą atrakcję  turystyczną Liverpoolu. W jego wnętrzu znajduje się Muzeum Morskie, Muzeum Niewolnictwa i galeria Tate Liverpool. Największe emocje wzbudza jednak Bealtes Story – niezwykłe muzeum opowiadające historię tego legendarnego zespołu. Możemy w nim obejrzeć rekonstrukcje ważnych dla Beatlesów miejsc, zbiory instrumentów oraz filmy. Każdego roku Albert Dock jest odwiedzane przez ponad 4 miliony turystów!

Śladami Beatlesów

Fani przyjeżdżają do Liverpoolu z całego świata, by odwiedzić kultowe miejsca związane z zespołem, takie jak choćby Cavern Club, gdzie 21 lutego 1961 roku zespół miał swój debiut, czy zwiedzić poświęcone im muzeum - The Beatles Story. Miejscem prawdziwego kultu są także domy, w których mieszkali i wychowywali się Sir Paul McCartney oraz John Lennon.

Muzea i galerie

Będąc w Liverpoolu, warto zwiedzić muzea i galerie, spośród których większość oferuje darmowy wstęp. The Walker to największe muzeum sztuki oraz zdobnictwa na północ od Londynu a World Museum Liverpool fascynuje okazami rzadkich owadów oraz interaktywnymi wystawami archeologicznymi i etnologicznymi. Fani sztuki współczesnej muszą odwiedzić Tate Liverpool - największą galerię sztuki współczesnej poza granicami Londynu. Pod względem liczby galerii i muzeów Liverpool ustępuje w Wielkiej Brytanii jedynie Londynowi.

Anfield Road

W Liverpoolu mają siedzibę dwa znane kluby piłkarskie: Liverpool F.C. ("The Reds") i Everton F.C. ("The Toffees"). Liverpool F.C. jest najbardziej utytułowanym angielskim klubem piłkarskim, a jego siedziba - Anfield Road - to jeden z najbardziej znanych stadionów piłkarskich.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!