Treść strony

komunikacja-w-islandii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja w Islandii

Znajdź nas w social mediach

Na Islandię dolecieć można z wielu stolic europejskich. Z Niemiec, Danii, Norwegii i Wysp Owczych kursują promy. Najlepiej dotrzeć tutaj jednak własnym samochodem, a potem promem (Hanstholm - Seydysfjordur lub Bergen Seydysfjordur) ze względu na swobodę poruszania się na miejscu oraz konieczność zabrania masy potrzebnych rzeczy i żywności. Samochód na Islandii to konieczność, bez niego ciężko się poruszać po wyspie, a wynajęcie samochodu na miejscu jest bardzo kosztowne.

Poruszając się po Islandii należy pamiętać o surowości klimatu, bardzo dużych odległościach między obszarami zamieszkanymi oraz gwałtownych zmianach warunków atmosferycznych niezależnie od pory roku. W Islandii jest wiele dróg nieutwardzonych, szutrowych, często są one bardzo wąskie (na szerokość jednego samochodu); dotyczy to również mostów. Zalecana jest więc daleko idąca ostrożność podczas jazdy samochodem. Drogi w górach w środkowej części Islandii mają nawierzchnię szutrową, nieutwardzoną. Większość dróg w górach jest otwarta tylko w okresie letnim. Do poruszania się po nich niezbędny jest samochód z napędem na cztery koła. Zalecana jest jazda w grupach (dwa, trzy samochody). Przed planowaną podróżą samochodem w rejonach górskich należy zasięgnąć informacji w biurach podróży o stanie dróg i warunkach jazdy w rejonie stanowiącym cel wycieczki.

Komunikacja autobusowa działa na Islandii nieźle, do odległych zakątków wyspy raz dziennie kursują autobusy, niestety, są dosyć drogie Można też korzystać z licznych linii autobusów turystycznych na najpopularniejszych trasach.

Jeśli szukacie tanich połączeń do Islandii warto skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Islandii.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 123 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 296 Sprawdź