Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do IslandiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Rejkjawik (KEF) Keflaví­k Int. Apt.od 282Wybierz
 • Rejkjawik (REK) Dowolne lotniskood 282Wybierz
 • Akureyri (AEY) Akureyri Apt.od 3391Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Islandii

Znajdź nas w social mediach

Rejkiawik

islandia_zwiedzanie
 Rejkiawik - stolica Islandii
 Fot. sxc.hu

Islandia i jej stolica Rejkiawik stanowi niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych. Plac Austurvollur, gmach parlamentu Althing i kościół luterański z chrzcielnicą dzieła Bertila Thorvaldsena stanowią tu centrum miasta. Z nowych budowli na uwagę zasługuje Perlon,czyli wielkie zbiorniki źródlanej wody służącej do ogrzewania domów w mieście. Znajduje się tu piękny ogród zimowy oraz fascynująca fontanna imitującą gejzer, z której co 5 minut wytryskuje woda na wysokość 15 metrów. W Rejkiawiku jest około 30 różnych muzeów i galerii jednak do najciekawszych należą, Muzeum Narodowe (z eksponatami z dziejów Islandii, począwszy od okresu Wikingów), a także muzeum sztuki ludowej.

Rejkiawik to idealne miejsce do wypadów i wycieczek do historycznych miejsc południowo zachodniej części Islandii. Wycieczki te pozwolą nam z łatwością poznać krajobrazy i geologiczne osobliwości wyspy. Odbywa się je głównie autobusem lub wypożyczonym samochodem. Polecamy jednak te autokarowe gdyż mamy do dyspozycji przewodnika, który pokaże nam te najciekawsze miejsca.

Hveragerdhi i Gulfoss

Poza stolicą znana jest także miejscowość Hveragerdhi w której to uprawia się warzywa w szklarniach zasilanych wodami geotermalnymi. Miejscowość Gulfoss znane jest ze Złotego Wodospadu, uznanego za najpiękniejszy w całym kraju oraz niedaleko znajdujących się tu licznych gejzerów wraz z największym Stori Geysir (Wielki Gejzer) 60 m.

Okręg Borgarfjordhur i Wodospady Islandii

Zobacz także:

W Okręgu Borgarfjordhur znajduje się najdłuższy w kraju fiord Hvalfjordhur z czarującym krajobrazem górskich grzbietów, dolin i licznymi jeziorkami. Na rzece Hvita znajduje się także wiele pięknych wodospadów Hraunfossar i Barnafossar. Kalidalur to skaliste doliny i jałowe przełęcze między pokrytą śniegiem górą Ok i lodowcem Langjókull. Jego powierzchnia wynosi 1000 kilometrów kwadratowych, a grubość kilkaset metrów. Przy czystym powietrzu można zobaczyć powierzchnię lodowca.

Bessastadhir 

Bessastadhir to miejscowość, w której znajduje się rezydencja prezydenta Republiki, jednak będąc w pobliży należy odwiedzić malownicze miasto Hafnafjórdhur, w którym znajduje się klasztor polskich karmelitanek bosych, chętnie witających przybyszy z Polski. Półwyspep Reykjanes oraz Niebieska Laguna to otoczony lawą zbiornik zawierający ciepłą wodę, bogatą w minerały, pochodzącą z głębokości 1800 m, w których to koniecznie trzeba zażyć kąpieli.

Grindavik 

Jeden z największych portów rybackich Islandii to Grindavik. Stąd można odbywać długie spacery wzdłuż brzegu morza, a z góry Thorbjorn podziwiać piękny widok na morze i miasto.

Eyrabakki 

Eyrabakki to bardzo atrakcyjna i malownicza miejscowość nadmorska, która w przeszłości odgrywała dużą rolę w gospodarce kraju jako centrum handlowe. Nieopodal znajduje się lodowiec Myrdalsjokul gdzie można się wspiąć na jego skraj na wysokości 800 m.n.p.m., gdzie podziwiać można czysty i tajemniczy świat lodu i śniegu.

Dolina Thjórsardalur 

Dolinę Thjórsardalur tworzy najdłuższa rzeka islandzka Thjorsa. Poruszając się wzdłuż niej dotrzeć można do wejścia, gdzie możemy wspiąć się na szczyt Gaukshofdhi i podziwiać piękny widok na najbardziej znany wulkan islandzki Hekla. Blisko znajdują się także dobrze zachowane ruiny farmy Stong z okresu Wikingów oraz malowniczy wąwóz Gjain z licznymi potokami i wodospadami.

Złoty Wodospad

Złoty Wodospad, czyli Gullfoss, jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Islandii. Gullfoss jest położony na rzece Hvítá i spływa dwoma kaskadami. Jego łączna wysokość to 32 metry. czytaj więcej>>

Gejzery Islandii

Gejzery Islandii są jedną z głównych atrakcji wyspy. Można nawet powiedzieć, że Islandia jest ojczyzną gejzerów. Najbardziej znany gejzer kraju nazywa się „Geysir” i właśnie od niego pochodzi słowo „gejzer”. czytaj więcej>>

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!