Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Bonn

beethoven
Pomnik Beethovena
Fot. SXC

Dom Beethovena
Dom, w którym przyszedł na świat wielki kompozytor, leży w samym sercu miasta. To miejsce pielgrzymek melomanów z całego świata stanowi jedyne zachowane mieszkanie rodziny Beethovenów w Bonn. O życiu i dziełach kompozytora przypomina 150 oryginalnych eksponatów. Jako szczególnie cenne należy wymienić stół gry organów dawnego kościoła minorytów oraz ostatni należący do Beethovena fortepian młoteczkowy; poza tym prezentowany jest tutaj także duży zbiór autentycznych portretów Beethovena.

Pomnik Beethovena
Bońska poczta główna (Hauptpost) mieści się w zabytkowym budynku. Przed barokową budowlą stoi brązowy pomnik Ludwiga van Beethovena, ulubiony motyw pamiątkowych fotografii. 
 
Stary Ratusz
Barokowy Stary Ratusz (Altes Rathaus) dominuje nad całą zabudową rynku. Zewnętrzne schody ratusza o pozłacanych balustradach były widownią wielu historycznych wydarzeń, dziś zaś stanowią scenę „Bonner Sommer”, bońskiego letniego programu kulturalnego na świeżym powietrzu.

Katedra
Wysoko w niebo wznosi się romańska katedra (Bonner Münster). Jej budowę ukończono w okresie, gdy kładziono fundamenty pod katedrę w Kolonii (1248).
 
Pałac Poppelsdorf
Okazały kompleks o czterech skrzydłach otaczających arkadowy dziedziniec to dzieło mistrza barokowej sztuki budowlanej Balthasara Neumanna, idealna sceneria dla letnich koncertów pałacowych – „Poppelsdorfer Schlosskonzerte”. Już w 1818 roku pałac i park przekazano na własność bońskiemu uniwersytetowi. Dziś mieści się tu uniwersyteckie Muzeum Mineralogiczne (Mineralogisches Museum) oraz ogród botaniczny.
 
Park rozrywki Rheinaue
Zielone serce Bonn obejmuje powierzchnię 160 hektarów po obydwu stronach Renu – równą niemal powierzchni bońskiego centrum. Do głównych atrakcji należy rozległe jezioro Auensee, nad którym znajduje się wypożyczalnia łódek. Kolejne atrakcje to ogród japoński, dom pszczół, ogród dla niewidomych oraz jezioro Rheinauensee.
 
Ogród Botaniczny
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Bonn za pałacem Poppelsdorf został założony na początku XIX wieku. Miejsce dawnego ogrodu elektorskiego zajęły szklarnie i tereny zielone. W łagodnym atlantyckim klimacie Bonn na otwartym terenie rośnie blisko 3 tys. gatunków roślin z rejonu umiarkowanych szerokości geograficznych. Na powierzchni 6,5 ha hodowanych jest ponad 8 tys. roślin.

Dom Historii Republiki Federalnej Niemiec
Otwarty w 1994 roku w bońskiej dzielnicy muzeów Dom Historii to nowoczesne muzeum prezentujące na 4 tys. m˛ ok. 6 tys. eksponatów – przedmiotów, fotografii, dokumentów i instalacji medialnych –dokumentujących dzieje Niemiec od 1945 roku po dzień dzisiejszy. Prezentowane są tu zagadnienia z zakresu polityki, ekonomii, historii rozwoju społeczeństwa, kultury oraz dnia codziennego. Wystawy czasowe i różnego rodzaju imprezy uzupełniają ofertę muzeum.

Muzeum Niemieckie
Muzeum Niemieckie w Bonn to pierwsze w Niemczech muzeum poświęcone współczesnym badaniom i technice. W pięciu działach prezentowanych jest 100 szczytowych osiągnięć na polu badań i techniki po 1945 roku, wśród nich także wiele osiągnięć, które zostały uhonorowane Nagrodą Nobla. Muzeum jest świetnym miejscem dla wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak działa poduszka powietrzna, obejrzeć z bliska kolej magnetyczną Transrapid lub poznać metody techniki medycznej i badań nad mózgiem. Audiowizualne prezentacje i multimedia sprawiają, że skomplikowane współzależności techniczne i przyrodnicze stają się jasne i zrozumiałe.
 
Dom Augusta Mackego
W dawnym domu mieszkalnym, a zarazem pracowni artysty udokumentowane zostały życie i twórczość przedstawiciela niemieckiego ekspresjonizmu, Augusta Mackego (1887–1914). Na poddaszu mieści się jedyna pracownia, jaką artysta miał w swoim życiu. Oprócz ekspozycji stałych prezentowane są tu także wystawy czasowe poświęcone ruchowi ekspresjonistycznemu i malarstwu Nadrenii.
 
Muzeum Badawcze im. Alexandra Koeniga
Muzeum zalicza się do najbardziej renomowanych placówek przyrodniczych w Niemczech, a w jego zbiorach znajdują się cenne kolekcje zoologiczne, dioramy prezentujące przede wszystkim biotopy afrykańskie oraz słynny zbiór ptaków Bengta Berga. Zwiedzający wszystkimi swoimi zmysłami bezpośrednio doświadczają współzależności istniejących w obrębie przyrody oraz jej konfrontacji z człowiekiem. Wystawa stała „Nasza błękitna planeta - życie w sieci” prezentuje fragmenty bogatych zbiorów; podzielona jest na działy: sawanna, las tropikalny, Arktyka/Antarktyda, Europa Środkowa, królestwo ptaków i wiwarium. Uzupełnieniem oferty muzeum są czasowe wystawy specjalne i fotograficzne.

Dzielnica Muzeów
Dzielnica Muzeów skupia muzea należące do miasta Bonn. Dzielnica rozciąga się na długości ok. 3 km. Jej północny kraniec wyznacza zoologiczny instytut badawczy i Muzeum Alexandra Koeniga. Mamy tu także Muzeum Sztuki (Kunstmuseum) w Bonn, Halę Sztuki i Ekspozycji Republiki Federalnej Niemiec (Kunst- und Ausstellungshalle der Bundesrepublik Deutschland), Muzeum Niemieckie w Bonn (Deutsches Museum Bonn) i Dom Historii RFN (Haus der Geschichte der BRD). Wszystkie te obiekty tworzą imponujący zespół kulturalny w sercu miasta. Dzielnica Muzeów, Muzea City (City-Museen) i Kwartał Sztuki (Kunstcarré) to główne punkty przyciągające miłośników sztuki i kultury z całego świata.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa