Treść strony

218-porady-dla-ludzi-podrozujacych-pierwszy-raz-samolotem

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Porady dla ludzi podróżujących pierwszy raz samolotem

Chciałbym się dowiedzieć, na co zwracać uwagę przy pierwszym locie samolotem? Wiadomo, pojawia się stres, obawa. Czy mogę liczyć na jakieś cenne wskazówki?

Odpowiedzi 8

0
Co kolwiek by Wam nie radzono, ja zawsze biorę ze sobą spadochron :)   0  
0
przybyć wcześniej:)
0
Co kolwiek by Wam nie radzono, ja zawsze biorę ze sobą spadochron :)
0
Podczas pakowania pamiętaj, aby w bagażu było tylko to,co można przewieźć zgodnie z przepisami i aby bagaż nie przekraczała dozwolonej wagi. Przed wyjściem z domu sprawdź dokumenty. Jedź odpowiednio wcześniej na lotnisko, aby bez pośpiechu dokonać odprawy. Po odprawie, bez problemu znajdziesz tablicę informacyjną, na której - chyba na godzinę przed odlotem - pokazuje się numer bramki. Na wszystkich lotniskach, na których byłam dojście do właściwej bramki było bardzo dobrze oznaczone. Kiedy dojdziesz do swojej bramki, będziesz miała wyraźne oznaczenie: numeru lotu i nazwę miejscowości. A dalej należy postępować tak jak pozostali pasażerowie. Ustawisz się w kolejkę i po sprawdzeniu dokumentu i karty pokładowej udasz się do samolotu jak wszyscy. Samolot to bezpieczny środek lokomocji - szybko i bezpiecznie dolecisz na miejsce.
1
Pierwszy raz zawsze jest nerwówka. Z doświadczenia wiem jaki ludzi dopada stres, ale szczerze mówiąc nie ma się czego bać. Na tyle startów samolotów i przewożonych ludzi jest to najbezpieczniejszy środek lokomocji. Zawsze jest ten pierwszy raz, tak więc: - wyluzuj się; - pamiętaj o spakowaniu wszystkich potrzebnych rzeczy /najważniejszy dowód, paszport,bilet lotniczy/; - popatrz w lustro i powiedz "będzie dobrze to tylko krótki lot, przecież leci ze mną doświadczony pilot; - zamknij drzwi mieszkania; - zostaw strach za sobą; - dobrze się odpraw; - kup sobie drinka i wypij na odwagę; - usiądź wygodnie w fotelu samolotu; - podziwiaj widoki.
0
Pilnować i zwrócić uwagę, żeby samolot nie odleciał bez nas.
0
przybyc wczesniej na lotnisko, żeby nie biegac nerowowo w ostatniej chwili. Podgladac jak zachowuja sie inni, w razie wątpliwości pytać
0
Należy podążać za tłumem, słuchać tego co mówią przez głośniki, pilnować bagażu i czytać tablicę odlotów.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!4 oferty od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 124 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 135 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź