Masz pytanie?

Zadaj je tutaj i uzyskaj odpowiedź.

0
Ocena
Ada zapytał(a) 4 lat temu

Od ilu lat można samemu latać samolotem?

W sensie czy trzeba być pełnoletnim, żeby samemu polecieć?
Odpowiedz

Odpowiedzi (20)

1
Ocena
Ewa odpowiedział(a) 4 lat temu
W większości linii lotniczych dzieci do 12-tego roku życia nie mogą podróżować samodzielnie. W razie nieobecności rodziców lub innych opiekunów niezbędna jest asysta personelu naziemnego i pokładowego. Są jednak też takie linie, które nie przewożą dzieci w wieku niższym niż 16 lat bez opieki. Do tych linii należy Ryanair. Dzieci w wieku poniżej 16 lat muszą podróżować z osobą towarzyszącą w wieku powyżej 16 lat. W liniach WizzAir dzieci do 14 roku życia muszą podróżować pod opieką osoby, która ukończyła 16 lat
0
Ocena
nucyk odpowiedział(a) 4 lat temu
Nie, nie trzeba być pełnoletnim. Dzieci młodsze mogą podróżować w asyście specjalnego personelu, który przekazuje dzieci pomiędzy lotniskami.
0
Ocena
Albert Gamrat odpowiedział(a) 2 lat temu
Zazwyczaj spotkałem się z granicą szesnastu lat
0
Ocena
Karolina odpowiedział(a) 2 lat temu
Powyżej 12 lat w większości linii lotniczych można lecieć samemu,jednak poszczególne linie mogą się różnić;)
0
Ocena
Wioletta odpowiedział(a) 2 lat temu
od 12
0
Ocena
SylwiaB odpowiedział(a) 2 lat temu
Zwykle od dwunastego roku życia 
0
Ocena
Mariusz odpowiedział(a) 3 lat temu
http://www.ryan-air.com.pl/dzieci.html - Dzieci w wieku poniżej 14 lat nie mogą liniami Ryanair podróżować same. Zawsze musi lecieć z nimi opiekun, który ma wykupiony bilet w ramach tej samej rezerwacji i ma więcej niż 16 lat. - Dzieci 14 i 15 letnie mogą podróżować same, ale warunkiem jest okazanie podczas odprawy ważnego dokumentu ze zdjęciem. Muszą być także odprowadzone przez dorosłego opiekuna, który pozostanie na lotnisku do momentu odlotu samolotu.
0
Ocena
SylwiaB odpowiedział(a) 2 lat temu
W większości linii samemu można podróżować już od 12 roku życia, jednak ta granica wieku nieznacznie różni się w poszczególnych liniach :)
0
Ocena
kamil odpowiedział(a) 2 lat temu

można od 16.. ja latam co tydziń.. problemy są tylko jak lecisz za granicę i na kontroli paszportowej cie dużo puytają.. miłego lotu 

0
Ocena
Monika odpowiedział(a) 2 lat temu
W przypadku przewoźnika Ryanair minimalny wiek, żeby móc lecieć samodzielnie to 16 lat, a w przypadku wizzair to jest 14 lat.
0
Ocena
Tomo odpowiedział(a) 2 lat temu
To zalezy od linii lotniczych. Ogólnie od 12 lat. A tak poza tym musi być opiekun
0
Ocena
Andrzej odpowiedział(a) 2 lat temu
od 12 lat
0
Ocena
Natalia odpowiedział(a) 2 lat temu
dzwoniłam na infolinie rayanera we Wrocławiu dzieci co maja skaczone 14 lat mogą podróżować sami
0
Ocena
Ola Suszka odpowiedział(a) 2 lat temu
Większość linii dopuszcza samodzielną podróż  dzieciom od 12 roku życia. Wyjątkami są linie np. Ryanair - 16lat, Wizzair - 14 lat.
0
Ocena
Kamil odpowiedział(a) 2 lat temu
16 albo 14
0
Ocena
Paulina odpowiedział(a) 2 lat temu
Rzeczywiście, w większości trzeba przeczytać regulamin lini lotniczych, którymi chce się podróżować. Zazwyczaj ten próg wynosi 12 lat, trzeba korzystać z pomocy asystenta. 
0
Ocena
Bóg Dionizy odpowiedział(a) 2 lat temu
To zalezy od przewoznika  
0
Ocena
Bożena odpowiedział(a) 4 lat temu
Dzieci do 12 roku życia mogą podróżować samodzielnie jedynie pod specjalną asystą personelu naziemnego i pokładowego. Dzieci powyżej 12 roku życia mogą podróżować samodzielnie lub na życzenie rodzica skorzystać z asysty stewardesy. Z asysty nie muszą korzystać dzieci będące pod opieką osoby, która skończyła 16 lat.
0
Ocena
Paweł odpowiedział(a) 2 lat temu
W granicach 16 lat.
0
Ocena
Anna odpowiedział(a) 8 miesiecy temu
Proszę jeśli ktoś może mi podać nazwy linii z którymi mogą latać niepełnoletni od 12stego r.ż. Z góry dziękuję

Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Powitaj wiosnę w Izraelu! Lot, nocleg i rejs łodzią po Morzu Czerwonym!519 Sprawdź Wyjątkowa majówka w Wenecji! Opcja zawiera lot, nocleg i degustację win!549 Sprawdź Urlop na Włoskiej Riwierze! Wypoczywajcie w 3* hotelu all inclusive!1872 Sprawdź Poznaj FRANCJĘ! Będziesz zachwycony27 ofert od 77 Sprawdź

Ciekawe artykuły

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Paryża, z Wrocławia do Oslo i, połączeń lotniczych z Warszawy do Marsylii.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty na południe, Okazje na loty w październiku, Okazje na loty z Polski do 100 zł, Pakiety w lipcu, loty z Katowic do Londynu, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Poduszki/zagłówki podróżne, Ręczniki, Bez kategorii, Torby dla dzieci i Zestawy walizek.