Treść główna

Od ilu lat można samemu latać samolotem?

W sensie czy trzeba być pełnoletnim, żeby samemu polecieć?

Odpowiedzi (21)

0
Proszę jak znajdziecie linie w której dzieci od 11 r. ż mogą same latać to bym był wdzięczny
0
Proszę jeśli ktoś może mi podać nazwy linii z którymi mogą latać niepełnoletni od 12stego r.ż. Z góry dziękuję
0
dzwoniłam na infolinie rayanera we Wrocławiu dzieci co maja skaczone 14 lat mogą podróżować sami
0
W granicach 16 lat.
0
od 12 lat
0
16 albo 14
0
od 12
0
Zazwyczaj spotkałem się z granicą szesnastu lat
0

można od 16.. ja latam co tydziń.. problemy są tylko jak lecisz za granicę i na kontroli paszportowej cie dużo puytają.. miłego lotu 

0
To zalezy od przewoznika  
0
To zalezy od linii lotniczych. Ogólnie od 12 lat. A tak poza tym musi być opiekun
0
Większość linii dopuszcza samodzielną podróż  dzieciom od 12 roku życia. Wyjątkami są linie np. Ryanair - 16lat, Wizzair - 14 lat.
0
Rzeczywiście, w większości trzeba przeczytać regulamin lini lotniczych, którymi chce się podróżować. Zazwyczaj ten próg wynosi 12 lat, trzeba korzystać z pomocy asystenta. 
0
Zwykle od dwunastego roku życia 
0
Powyżej 12 lat w większości linii lotniczych można lecieć samemu,jednak poszczególne linie mogą się różnić;)
0
W większości linii samemu można podróżować już od 12 roku życia, jednak ta granica wieku nieznacznie różni się w poszczególnych liniach :)
0
W przypadku przewoźnika Ryanair minimalny wiek, żeby móc lecieć samodzielnie to 16 lat, a w przypadku wizzair to jest 14 lat.
0
http://www.ryan-air.com.pl/dzieci.html - Dzieci w wieku poniżej 14 lat nie mogą liniami Ryanair podróżować same. Zawsze musi lecieć z nimi opiekun, który ma wykupiony bilet w ramach tej samej rezerwacji i ma więcej niż 16 lat. - Dzieci 14 i 15 letnie mogą podróżować same, ale warunkiem jest okazanie podczas odprawy ważnego dokumentu ze zdjęciem. Muszą być także odprowadzone przez dorosłego opiekuna, który pozostanie na lotnisku do momentu odlotu samolotu.
0
Nie, nie trzeba być pełnoletnim. Dzieci młodsze mogą podróżować w asyście specjalnego personelu, który przekazuje dzieci pomiędzy lotniskami.
0
Dzieci do 12 roku życia mogą podróżować samodzielnie jedynie pod specjalną asystą personelu naziemnego i pokładowego. Dzieci powyżej 12 roku życia mogą podróżować samodzielnie lub na życzenie rodzica skorzystać z asysty stewardesy. Z asysty nie muszą korzystać dzieci będące pod opieką osoby, która skończyła 16 lat.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Spędź urlop u podnóża Etny! Loty na Sycylię i noclegi w cenie!718 Sprawdź Weekend majowy w bajkowym Alberobello! Przeloty i apartament w dobrej cenie!734 Sprawdź Jak krótki wypad to na WEEKEND! Najlepsze okazje w jednym miejscu4 oferty od 406 Sprawdź Majówka all inclusive na Zakynthos!1520 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa