Treść główna

Od ilu lat można samemu latać samolotem?

W sensie czy trzeba być pełnoletnim, żeby samemu polecieć?

Odpowiedzi (22)

0
No na głównej stronie lotu pisze wyraźnie (jak się ustawia wiek pasażera) że od 12 lat można samemu. bo jak by się ustawiło opcje że ma się mniej niż 11 lat, to piszą że dla dzieci co najmniej 1 osoba dorosła musi być. a że mam już skończone 12 to sobie od czasu do czasu latam sam do kuzyna latam do turcji :)) Pozdrawiam, Miłego dnia!
0
Proszę jak znajdziecie linie w której dzieci od 11 r. ż mogą same latać to bym był wdzięczny
0
Proszę jeśli ktoś może mi podać nazwy linii z którymi mogą latać niepełnoletni od 12stego r.ż. Z góry dziękuję
0
dzwoniłam na infolinie rayanera we Wrocławiu dzieci co maja skaczone 14 lat mogą podróżować sami
0
W granicach 16 lat.
0
od 12 lat
0
16 albo 14
0
od 12
0
Zazwyczaj spotkałem się z granicą szesnastu lat
0

można od 16.. ja latam co tydziń.. problemy są tylko jak lecisz za granicę i na kontroli paszportowej cie dużo puytają.. miłego lotu 

0
To zalezy od przewoznika  
0
To zalezy od linii lotniczych. Ogólnie od 12 lat. A tak poza tym musi być opiekun
0
Większość linii dopuszcza samodzielną podróż  dzieciom od 12 roku życia. Wyjątkami są linie np. Ryanair - 16lat, Wizzair - 14 lat.
0
Rzeczywiście, w większości trzeba przeczytać regulamin lini lotniczych, którymi chce się podróżować. Zazwyczaj ten próg wynosi 12 lat, trzeba korzystać z pomocy asystenta. 
0
Zwykle od dwunastego roku życia 
0
Powyżej 12 lat w większości linii lotniczych można lecieć samemu,jednak poszczególne linie mogą się różnić;)
0
W większości linii samemu można podróżować już od 12 roku życia, jednak ta granica wieku nieznacznie różni się w poszczególnych liniach :)
0
W przypadku przewoźnika Ryanair minimalny wiek, żeby móc lecieć samodzielnie to 16 lat, a w przypadku wizzair to jest 14 lat.
0
http://www.ryan-air.com.pl/dzieci.html - Dzieci w wieku poniżej 14 lat nie mogą liniami Ryanair podróżować same. Zawsze musi lecieć z nimi opiekun, który ma wykupiony bilet w ramach tej samej rezerwacji i ma więcej niż 16 lat. - Dzieci 14 i 15 letnie mogą podróżować same, ale warunkiem jest okazanie podczas odprawy ważnego dokumentu ze zdjęciem. Muszą być także odprowadzone przez dorosłego opiekuna, który pozostanie na lotnisku do momentu odlotu samolotu.
0
Nie, nie trzeba być pełnoletnim. Dzieci młodsze mogą podróżować w asyście specjalnego personelu, który przekazuje dzieci pomiędzy lotniskami.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend w Atenach! Stolica Grecji w jesiennych cenach lotów i noclegów!440 Sprawdź Halo WROCŁAW! Pakujcie walizki i w drogę!30 ofert od 72 Sprawdź Zakochaj się w Maderze! 4* hotel last minute z widokiem na ocean 2056 Sprawdź Słoneczny urlop w Dubaju! Tanie loty i noclegi w "stolicy luksusu"1643 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa