Od ilu lat można samemu latać samolotem?

W sensie czy trzeba być pełnoletnim, żeby samemu polecieć?

Odpowiedzi (20)

1

W większości linii lotniczych dzieci do 12-tego roku życia nie mogą podróżować samodzielnie. W razie nieobecności rodziców lub innych opiekunów niezbędna jest asysta personelu naziemnego i pokładowego. Są jednak też takie linie, które nie przewożą dzieci w wieku niższym niż 16 lat bez opieki. Do tych linii należy Ryanair. Dzieci w wieku poniżej 16 lat muszą podróżować z osobą towarzyszącą w wieku powyżej 16 lat. W liniach WizzAir dzieci do 14 roku życia muszą podróżować pod opieką osoby, która ukończyła 16 lat

0

Nie, nie trzeba być pełnoletnim. Dzieci młodsze mogą podróżować w asyście specjalnego personelu, który przekazuje dzieci pomiędzy lotniskami.

0

Zazwyczaj spotkałem się z granicą szesnastu lat

0

Powyżej 12 lat w większości linii lotniczych można lecieć samemu,jednak poszczególne linie mogą się różnić;)

0

od 12

0

Zwykle od dwunastego roku życia 

0

http://www.ryan-air.com.pl/dzieci.html - Dzieci w wieku poniżej 14 lat nie mogą liniami Ryanair podróżować same. Zawsze musi lecieć z nimi opiekun, który ma wykupiony bilet w ramach tej samej rezerwacji i ma więcej niż 16 lat. - Dzieci 14 i 15 letnie mogą podróżować same, ale warunkiem jest okazanie podczas odprawy ważnego dokumentu ze zdjęciem. Muszą być także odprowadzone przez dorosłego opiekuna, który pozostanie na lotnisku do momentu odlotu samolotu.

0

W większości linii samemu można podróżować już od 12 roku życia, jednak ta granica wieku nieznacznie różni się w poszczególnych liniach :)

0

można od 16.. ja latam co tydziń.. problemy są tylko jak lecisz za granicę i na kontroli paszportowej cie dużo puytają.. miłego lotu 

0

W przypadku przewoźnika Ryanair minimalny wiek, żeby móc lecieć samodzielnie to 16 lat, a w przypadku wizzair to jest 14 lat.

0

To zalezy od linii lotniczych. Ogólnie od 12 lat. A tak poza tym musi być opiekun

0

od 12 lat

0

dzwoniłam na infolinie rayanera we Wrocławiu dzieci co maja skaczone 14 lat mogą podróżować sami

0

Większość linii dopuszcza samodzielną podróż  dzieciom od 12 roku życia. Wyjątkami są linie np. Ryanair - 16lat, Wizzair - 14 lat.

0

16 albo 14

0

Rzeczywiście, w większości trzeba przeczytać regulamin lini lotniczych, którymi chce się podróżować. Zazwyczaj ten próg wynosi 12 lat, trzeba korzystać z pomocy asystenta. 

0

To zalezy od przewoznika  

0

Dzieci do 12 roku życia mogą podróżować samodzielnie jedynie pod specjalną asystą personelu naziemnego i pokładowego. Dzieci powyżej 12 roku życia mogą podróżować samodzielnie lub na życzenie rodzica skorzystać z asysty stewardesy. Z asysty nie muszą korzystać dzieci będące pod opieką osoby, która skończyła 16 lat.

0

W granicach 16 lat.

0

Proszę jeśli ktoś może mi podać nazwy linii z którymi mogą latać niepełnoletni od 12stego r.ż. Z góry dziękuję
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Wakacje na słonecznej Florydzie! Loty, noclegi i auto w świetnej cenie!2762 Sprawdź Rozpocznij wakacje na Kos! Tygodniowy wypoczynek z lotami i noclegami ze śniadaniami w świetnej cenie!698 Sprawdź Tanie loty na grecką wyspę Naxos!436 Sprawdź Magiczna Lizbona bezpośrednio z Warszawy!290 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Paryża, z Wrocławia do Oslo i połączeń lotniczych z Warszawy do Marsylii.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty na południe, Okazje na loty w październiku, Okazje na loty z Polski do 100 zł, Pakiety w lipcu, połączenia z Katowic do Londynu, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za odwołany lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Plecaki na laptopa, Torby dla dzieci, Torby podręczne i Walizki miękkie.