Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy można wnieść na pokład samolotu alkohol i słodycze

Dostaliśmy prezenty od rodziców alkohol i słodycze czy można wnieść na pokład samolotu

Odpowiedzi 1

0

Oczywiście! Oto kilka informacji na temat przewożenia alkoholu i słodyczy na pokładzie samolotu:

1. **Słodycze**: Możesz wnieść słodycze na pokład samolotu bez żadnych problemów. Zazwyczaj nie ma ograniczeń dotyczących ilości czy rodzaju słodyczy, które możesz zabrać ze sobą.

2. **Alkohol**: Jeśli chodzi o alkohol, istnieją pewne ograniczenia:

   - Jeśli przewozisz alkohol w bagażu podręcznym, musi on spełniać wymogi dotyczące płynów w bagażu podręcznym. W większości krajów oznacza to, że każda butelka musi mieć pojemność nie większą niż 100 ml, a wszystkie butelki muszą zmieścić się w przezroczystym, zamykanym na suwak worku o pojemności 1 litra.

   - Jeśli alkohol ma więcej niż 70% zawartości alkoholu, nie możesz go w ogóle przewozić w bagażu podręcznym.

   - Jeśli przewozisz alkohol w bagażu rejestrowanym, nie ma ograniczeń dotyczących pojemności butelek, ale mogą istnieć ograniczenia dotyczące ilości alkoholu, który możesz przewozić. Zależy to od przepisów danego kraju oraz linii lotniczej.

3. **Bezpieczeństwo**: Pamiętaj, że nie możesz otwierać ani spożywać własnego alkoholu na pokładzie samolotu.

4. **Cła**: Jeśli przewozisz alkohol między krajami, pamiętaj o ograniczeniach celnych dotyczących ilości alkoholu, którą możesz wwieźć do kraju docelowego bez opłat celnych.

Zawsze warto sprawdzić przepisy konkretnej linii lotniczej oraz przepisy kraju, do którego lecisz, aby uniknąć nieporozumień. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje na temat przewożenia alkoholu i słodyczy w konkretnej linii lotniczej, podaj mi jej nazwę, a postaram się znaleźć odpowiednie informacje.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 337 Sprawdź