Treść strony

Treść główna

Czy w samolocie można przewozić leki?

Czy może jest to zabronione?

Odpowiedzi 15

0
Czyli w bagażu który leci ze mną ,ale w luku bagażowym mogę przewizić leki bez problemu ? Lecę do Grecji i muszę wziąć na tydzień lek psychoaktywny w płynie. Jak go wkleję do jskiejś butelki i wrzucę do bagażu za nadaniem to nie będzie problemu?
0
Czy relanium można zabrać ze soba
0
żeby przewozić leki psychotropowe poza granice Polski nawet w celach leczniczych do użytku własnego trzeba mieć zezwolenie Wojewódzkiego inspektora Farmaceutycznego
0
tak
0
Tak możesz. Ja zawsze mam ze sobą lekarstwa, te których używam na co dzień i te które mogą mi być potrzebne. Wiadomo, że jeżeli chodzi o takie płynne leki, które są dla Ciebie konieczne to możesz je przewieźć bez względu na ich pojemność.
0
tak
0
można :)
0
Tak, zwykle ludzie biorą 'apteczki' na wyjazdy wakacyjne, ale lepiej zapoznać się z przepisami danej linii lotniczej.
0
można
0
Na pokładzie samolotu można przewozić leki na receptę. Płynne leki na receptę są zwolnione z ograniczeń objętościowych / ilościowych i mogą być przewożone w ilości większej niż 100 ml jeżeli są niezbędne dla pasażera z przyczyn zdrowotnych podczas podróży. Leki te należy zgłosić osobno osobie przeprowadzającej kontrolę bezpieczeństwa. W razie konieczności pasażer musi być w stanie przedstawić dowód na autentyczność dopuszczonego płynu. Leki zawierające płyny i żele takie jak syrop na kaszel, pigułki powlekane żelem, spray udrożniający górne drogi oddechowe, odżywcze produkty homeopatyczne zawierające żel itp. Lekarstwa w płynie niezbędne podczas podróży dostępne bez recepty zwolnione są z ograniczeń. Pasażer może być poproszony o potwierdzenie ich autentyczności.
1
Można przewozić leki jeżeli nie są zakazane w danym kraju., np leki psychotropowe, narkotyczne. Lek powinien być w oryginalnym pudełku, żeby zainteresowana osoba z obsługi mogła zapoznać się z interesującą ją informacją.
0
Leki w płynie możliwe są do transportu w bagażu kabinowym pod warunkiem, że są niezbędne dla pasażera podczas podróży. Operator kontroli bezpieczeństwa może prosić o potwierdzenie autentyczności danego lekarstwa. Ponadto nie muszą być umieszczane w plastikowej torebce. Pasażer podchodząc do kontroli bezpieczeństwa osobiście powiadamia funkcjonariuszy o ww. lekarstwach nie czekając na efekt kontroli. Jeżeli jest to możliwe, pasażerowie powinni posiadać dokumentację odnośnie przyjmowanych leków (np. zaświadczenie od lekarza).
0
spokojnie mozna mieć, wiele razy wiozłam w podręcznym, zero problemów
1
Ja brałam leki wielokrotnie i miałam je w bagażu podręcznym. Nigdy jednak nie zgłaszałam tego przy odprawie. Problem może być tylko z lekarstwami w formie płynów, ale to tylko w bagażu podręcznym. Polecam stronę: http://www.ulc.gov.pl/pl/component/content/article/119-departamenty/ochrona-i-ulatwienia/poradnik-dla-pasazerow/999-lista-przedmiotow-zabronionych-i-dozwolonych
2
Zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego określone są w regulaminach poszczególnych linii lotniczych i należy się z takim regulaminem zapoznać. Na pokład samolotu, poza bagażem podręcznym, można bezpłatnie wnieść leki i sprzęt medyczny do osobistego użytku. W przypadku przewożenia dużej ilości lekarstw, należy mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie potwierdzające konieczność ich zażywania. Ze względów bezpieczeństwa, wszystkie linie lotnicze wymagają aby lekarstwa w formie płynnej lub żelowej były umieszczane w pojemnikach do 100 ml, natomiast jeżeli ilość leków niezbędnych podczas podróży (dostępnych na receptę) przekroczy limit 100 ml, konieczny jest dokument medyczny (np. od lekarza prowadzącego). Płynne leki na receptę są zwolnione z ograniczeń objętościowych / ilościowych i mogą być przewożone w ilości większej niż 100 ml jeżeli są niezbędne dla pasażera z przyczyn zdrowotnych podczas podróży. Leki te należy zgłosić osobno osobie przeprowadzającej kontrolę bezpieczeństwa. W razie konieczności pasażer musi być w stanie przedstawić dowód na autentyczność dopuszczonego płynu.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Słoneczny urlop w Chorwacji!1631 Sprawdź Hop na hiszpańskie wyspy! Cudne plaże czekają!10 ofert od 197 Sprawdź Wiele świetnych możliwości z KRAKOWA! Gotowi do drogi?30 ofert od 70 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 63 Sprawdź