Treść strony

500-czy-w-samolocie-mozna-przewozic-leki

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Czy w samolocie można przewozić leki?

Czy może jest to zabronione?

Odpowiedzi 15

0
Czyli w bagażu który leci ze mną ,ale w luku bagażowym mogę przewizić leki bez problemu ? Lecę do Grecji i muszę wziąć na tydzień lek psychoaktywny w płynie. Jak go wkleję do jskiejś butelki i wrzucę do bagażu za nadaniem to nie będzie problemu?
0
Czy relanium można zabrać ze soba
0
żeby przewozić leki psychotropowe poza granice Polski nawet w celach leczniczych do użytku własnego trzeba mieć zezwolenie Wojewódzkiego inspektora Farmaceutycznego
0
tak
0
Tak możesz. Ja zawsze mam ze sobą lekarstwa, te których używam na co dzień i te które mogą mi być potrzebne. Wiadomo, że jeżeli chodzi o takie płynne leki, które są dla Ciebie konieczne to możesz je przewieźć bez względu na ich pojemność.
0
tak
0
można :)
0
Tak, zwykle ludzie biorą 'apteczki' na wyjazdy wakacyjne, ale lepiej zapoznać się z przepisami danej linii lotniczej.
0
można
0
Na pokładzie samolotu można przewozić leki na receptę. Płynne leki na receptę są zwolnione z ograniczeń objętościowych / ilościowych i mogą być przewożone w ilości większej niż 100 ml jeżeli są niezbędne dla pasażera z przyczyn zdrowotnych podczas podróży. Leki te należy zgłosić osobno osobie przeprowadzającej kontrolę bezpieczeństwa. W razie konieczności pasażer musi być w stanie przedstawić dowód na autentyczność dopuszczonego płynu. Leki zawierające płyny i żele takie jak syrop na kaszel, pigułki powlekane żelem, spray udrożniający górne drogi oddechowe, odżywcze produkty homeopatyczne zawierające żel itp. Lekarstwa w płynie niezbędne podczas podróży dostępne bez recepty zwolnione są z ograniczeń. Pasażer może być poproszony o potwierdzenie ich autentyczności.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź