Masz pytanie?

Zadaj je tutaj i uzyskaj odpowiedź.

0
Ocena
Monika zapytał(a) 4 lat temu

Czy w samolocie można przewozić leki?

Czy może jest to zabronione?
Odpowiedz

Odpowiedzi (14)

1
Ocena
ryjkostwor odpowiedział(a) 4 lat temu
Zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego określone są w regulaminach poszczególnych linii lotniczych i należy się z takim regulaminem zapoznać. Na pokład samolotu, poza bagażem podręcznym, można bezpłatnie wnieść leki i sprzęt medyczny do osobistego użytku. W przypadku przewożenia dużej ilości lekarstw, należy mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie potwierdzające konieczność ich zażywania. Ze względów bezpieczeństwa, wszystkie linie lotnicze wymagają aby lekarstwa w formie płynnej lub żelowej były umieszczane w pojemnikach do 100 ml, natomiast jeżeli ilość leków niezbędnych podczas podróży (dostępnych na receptę) przekroczy limit 100 ml, konieczny jest dokument medyczny (np. od lekarza prowadzącego). Płynne leki na receptę są zwolnione z ograniczeń objętościowych / ilościowych i mogą być przewożone w ilości większej niż 100 ml jeżeli są niezbędne dla pasażera z przyczyn zdrowotnych podczas podróży. Leki te należy zgłosić osobno osobie przeprowadzającej kontrolę bezpieczeństwa. W razie konieczności pasażer musi być w stanie przedstawić dowód na autentyczność dopuszczonego płynu.
1
Ocena
Aleksandra odpowiedział(a) 4 lat temu
Ja brałam leki wielokrotnie i miałam je w bagażu podręcznym. Nigdy jednak nie zgłaszałam tego przy odprawie. Problem może być tylko z lekarstwami w formie płynów, ale to tylko w bagażu podręcznym. Polecam stronę: http://www.ulc.gov.pl/pl/component/content/article/119-departamenty/ochrona-i-ulatwienia/poradnik-dla-pasazerow/999-lista-przedmiotow-zabronionych-i-dozwolonych
1
Ocena
nucyk odpowiedział(a) 4 lat temu
Można przewozić leki jeżeli nie są zakazane w danym kraju., np leki psychotropowe, narkotyczne. Lek powinien być w oryginalnym pudełku, żeby zainteresowana osoba z obsługi mogła zapoznać się z interesującą ją informacją.
0
Ocena
Wioletta odpowiedział(a) 2 lat temu
można :)
0
Ocena
Melania odpowiedział(a) 2 lat temu
Tak, zwykle ludzie biorą 'apteczki' na wyjazdy wakacyjne, ale lepiej zapoznać się z przepisami danej linii lotniczej.
0
Ocena
Iwona :) odpowiedział(a) 4 lat temu
spokojnie mozna mieć, wiele razy wiozłam w podręcznym, zero problemów
0
Ocena
Tomo odpowiedział(a) 4 lat temu
Leki w płynie możliwe są do transportu w bagażu kabinowym pod warunkiem, że są niezbędne dla pasażera podczas podróży. Operator kontroli bezpieczeństwa może prosić o potwierdzenie autentyczności danego lekarstwa. Ponadto nie muszą być umieszczane w plastikowej torebce. Pasażer podchodząc do kontroli bezpieczeństwa osobiście powiadamia funkcjonariuszy o ww. lekarstwach nie czekając na efekt kontroli. Jeżeli jest to możliwe, pasażerowie powinni posiadać dokumentację odnośnie przyjmowanych leków (np. zaświadczenie od lekarza).
0
Ocena
Anna odpowiedział(a) 2 lat temu
można
0
Ocena
Kamil odpowiedział(a) 2 lat temu
tak
0
Ocena
Ewa odpowiedział(a) 4 lat temu
Na pokładzie samolotu można przewozić leki na receptę. Płynne leki na receptę są zwolnione z ograniczeń objętościowych / ilościowych i mogą być przewożone w ilości większej niż 100 ml jeżeli są niezbędne dla pasażera z przyczyn zdrowotnych podczas podróży. Leki te należy zgłosić osobno osobie przeprowadzającej kontrolę bezpieczeństwa. W razie konieczności pasażer musi być w stanie przedstawić dowód na autentyczność dopuszczonego płynu. Leki zawierające płyny i żele takie jak syrop na kaszel, pigułki powlekane żelem, spray udrożniający górne drogi oddechowe, odżywcze produkty homeopatyczne zawierające żel itp. Lekarstwa w płynie niezbędne podczas podróży dostępne bez recepty zwolnione są z ograniczeń. Pasażer może być poproszony o potwierdzenie ich autentyczności.
0
Ocena
Grzesiu odpowiedział(a) 9 miesiecy temu
Czy relanium można zabrać ze soba
0
Ocena
Ania odpowiedział(a) 2 lat temu
żeby przewozić leki psychotropowe poza granice Polski nawet w celach leczniczych do użytku własnego trzeba mieć zezwolenie Wojewódzkiego inspektora Farmaceutycznego
0
Ocena
Andrzej odpowiedział(a) 2 lat temu
tak
0
Ocena
Paulina odpowiedział(a) 2 lat temu
Tak możesz. Ja zawsze mam ze sobą lekarstwa, te których używam na co dzień i te które mogą mi być potrzebne. Wiadomo, że jeżeli chodzi o takie płynne leki, które są dla Ciebie konieczne to możesz je przewieźć bez względu na ich pojemność.

Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Poznaj tętniący życiem Neapol! Przeloty, apartament i zwiedzanie podziemi miasta!645 Sprawdź Wymarzony urlop na Korfu! Przeloty, noclegi, auto i lekcja nurkowania!748 Sprawdź Wow! Tydzień na Malcie w 3* hotelu z basenem, w opcji ze śniadaniami!710 Sprawdź Półwysep Iberyjski zawróci Ci w głowie! Leć i nie czekaj30 ofert od 142 Sprawdź

Ciekawe artykuły

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Berlina do Santiago De Compostela, z Gdańska do Londynu oraz połączeń lotniczych z Gdańska do Madrytu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty na jeden dzień, Okazje na loty do Gruzji, Okazje na loty Ryanair do 200 zł, Pakiety w lipcu, tanie loty z Warszawy do Porto, tanie bilety lotnicze, tanie loty krajowe.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Saszetki i portfele, Kosmetyczki dla dzieci, Torby dla dzieci, Walizki kabinowe i Walizki miękkie.