Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Widoczny trend spadkowy dotyczący lotów do Londynu. Wraca zainteresowanie lotami do Paryża. Coraz więcej rezerwacji na przeloty do Alicante, Aten, Dubaju, Tel Awiwu i Kutaisi. Klienci Tanie-Loty.pl nie stracili zaufania do Ryanair, ale wzrasta zainteresowanie przelotami z LOT. To główne wnioski z danych* opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl.

Z najnowszych danych dotyczących sposobu podróżowania Polaków opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl, wynika, że Polacy coraz częściej decydują się na latanie tanimi liniami lotniczymi. Najchętniej wybieranymi kierunkami zagranicznymi są Londyn, Rzym i Paryż. Wiele połączeń to loty z Europy do Polski, dlatego najwięcej rezerwacji to loty do Warszawy. Polubiliśmy również loty krajowe, coraz częściej przedkładając taką formę podróżowania nad autobus lub pociąg.

Nadal preferujemy krótsze wypady, tzw. city-breaki, trwające do 6 dni oraz loty w jedną stronę. W podróż najchętniej wybieramy się sami lub z jedną osobą towarzyszącą. Zdecydowanie wolimy wyloty z Polski, gdzie największym zainteresowaniem cieszą się warszawskie lotniska.

“Miejsce na szczycie rankingu najpopularniejszych kierunków zagranicznych niezmiennie zajmuje Londyn - bilety do stolicy Anglii zarezerwowało w 2017 roku ponad 8% klientów serwisu. Ale oprócz Londynu, dużym zainteresowaniem podróżnych cieszą się także cieplejsze kierunki, takie jak Rzym, Barcelona czy Mediolan. Wynika to z licznych, stale pojawiających się promocji, z których wielu podróżnych korzysta.” - mówi Anna Pustizzi z serwisu Tanie-Loty.pl.

Pełen raport do pobrania tutaj

Do wyboru jest 460 regularnych połączeń, w tym 54 nowości. Mamy dane dotyczące zimowego rozkładu lotów z 15 polskich lotnisk. Raport przygotował serwis Tanie-Loty.pl. Nowy rozkład lotów wchodzi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października.

Przewoźnicy wprowadzili kilka ciekawych nowości. Ryanair poleci z Krakowa do Marrakeszu i Lizbony a z Poznania do Castellon i Madrytu. Wizz Air zainauguruje loty do Agadiru z Wrocławia, a z Gdańska do Lizbony, Tromso i Wilna.  W sezonie zimowym na lotnisku w Lublinie pojawi się easyJet z nowym połączeniem do Mediolanu Malpensa. 

– Podróżujący z Wrocławia i okolic jako jedyni w Polsce będą mogli polecieć bezpośrednio do Palermo na Sycylii. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nowe połączenia do Maroko i Izraela. Wśród nowości są także długo oczekiwane loty dla pasażerów biznesowych z Wrocławia do Zurychu – komentuje Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl.

Warto przypomnieć, że na zimę wracają też typowo zimowe połączenia sezonowe do Grenoble, Turynu i Werony. 

54 nowości z polskich lotnisk na sezon zimowy 2017/2018

 • Kraków – 16 nowości (Ateny, Barcelona, Berlin, Frankfurt Glasgow, Goteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla, Tel Aviv., Birmingham)
 • Wrocław – 10 nowości (Agadir, Palermo, Bruksela Charleroi, Edynburg, Leeds Bradford, Oslo Torp, Tel Awiw, Gdańsk, Zurych)
 • Gdańsk – 7 nowości (Aarhus, Wrocław, Tel Awiw, Ejlat, Tromso, Lizbona, Wilno)
 • Poznań – 7 nowości (Ateny, Billund, Castellon, Madryt, Ejlat, Tel Awiw, Oslo Torp)
 • Katowice – 5 nowości (Ateny, Edynburg, Mediolan - Malpensa, Ejlat, Agadir)
 • Warszawa Modlin – 5 nowości (Baden-Baden, Menningen, Sewilla, Wenecja oraz Ejlat)
 • Lublin - 2 nowości (Mediolan, Werona)
 • Warszawa Lotnisko Chopina – 1 nowość (Berlin) 
 • Rzeszów – 1 nowość (Glasgow)

15 polskich lotnisk oferuje w sezonie 2017/18 łącznie 460 połączeń. Zimowa siatka będzie obowiązywać do 24 marca 2017 roku. Raport przygotował serwis Tanie-loty.pl na podstawie danych z 15 polskich lotnisk.  

Raport przygotował serwis Tanie-loty.pl na podstawie danych z 15 polskich lotnisk. Pełna wersja raportu z komentarzami przedstawicieli lotnisk dostępna jest tutaj.

Społeczność Podróżników Tanie-Loty.pl, serwis dający podróżnikom możliwość dyskutowania, wymiany doświadczeń i nawiązywania znajomości prezentuje nowość na polskim rynku podróżniczym - Dzienniki Podróży.

Dzienniki podróży na Społeczności Tanie-Loty.pl pozwalają na dodawanie przebytych oraz przyszłych podróży, a dzięki możliwości połączenia konta z serwisem Facebook, zalogowanie w serwisie jest szybkie i bezpieczne.

19 listopada 2012 roku ruszyła wspólna kampania konkursowa pod nazwą "Quiz podróżniczy" Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.pl i KLM Polska na Facebooku. Uczestnicy - fani obu marek, mogą sprawdzać swoją wiedzę o lotnictwie i świecie, a także wygrać bilety lotnicze po Europie i torby podróżne. Sponsorem nagród w konkursie jest Air France S.A. oddział w Polsce.

Na polskim rynku wystartował właśnie nowy serwis turystyczny wakacyjne-domy.pl, umożliwiający wynajęcie przez internet domu na czas urlopu w wybranym miejscu na świecie. Projekt ten to ciekawa alternatywa dla osób podróżujących z rodzinami lub znajomymi oraz planujących wakacje samodzielnie. Zwłaszcza, że baza oferowanych nieruchomości jest ogromna, ich standard wysoki, a ceny za wynajem konkurencyjne w porównaniu z kosztami pobytu w hotelach.

Darmowa aplikacja turystyczna Fligo.pl, służąca do rezerwacji biletów lotniczych już do pobrania dla użytkowników urządzeń mobilnych ze wszystkimi najważniejszymi systemami operacyjnymi: IOS, Android i Windows Phone. Dotąd aplikacja była dostępna tylko w wersji na iPhone i iPad (HD). Jej twórcy przygotowali właśnie jej aktualizację (wersja 1.2) oraz opublikowali wersję Fligo dla pozostałych systemów. Autorem aplikacji jest wrocławska agencja interaktywna Artweb-Media.

10.10.2012 podczas Spotkania Podróżników Włajaż, Włajaż w Warszawie, na którym zebrało się blisko 250 fanów podróżowania, odbyła się uroczysta gala wręczenia Złotych Plecaków dla autorów najbardziej inspirujących, najdalszych i najtańszych podróży po świecie. Do konkursu zgłosiło się blisko 50 uczestników, jury konkursowe wybrało 8 laureatów. Gwiazdami wieczoru byli: Tomek Michniewicz, Bartek Szaro, Robert Skrzydło i Krzysztof Biegluk.

10 października 2012 roku w klubokawiarni Znajomi Znajomych w Warszawie odbędzie się  spotkanie pt. Włajaż, Włajaż - Podróżnicze Tetatet. To impreza społeczności skupionej wokół tematu niezależnego i niskobudżetowego podróżowania. Gwiazdami wieczoru będą: Tomek Michniewicz, dziennikarz i autor książek oraz znani blogerzy - podróżnicy: Robert Skrzydło, Bartek Szaro i Krzysztof Biegluk. Organizatorem wydarzenia jest Artweb Media, wydawca serwisu Tanie Loty. Spotkaj się z nami na najbardziej inspirującym wydarzeniu podróżniczym w tym roku.

Butik internetowy Lotaro.pl zainaugurował swoją działalność na polskim rynku. Oferta sklepu dedykowana jest osobom podróżującym samolotami. Obejmuje ona markowe, precyzyjnie wybrane produkty w przystępnych cenach: torby i walizki podróżne, a także rozmaite akcesoria potrzebne przy częstych podróżach lotniczych.