Treść główna

Wraca zainteresowanie lotami do Paryża. Londyn w odwrocie.

Widoczny trend spadkowy dotyczący lotów do Londynu. Wraca zainteresowanie lotami do Paryża. Coraz więcej rezerwacji na przeloty do Alicante, Aten, Dubaju, Tel Awiwu i Kutaisi. Klienci Tanie-Loty.pl nie stracili zaufania do Ryanair, ale wzrasta zainteresowanie przelotami z LOT. To główne wnioski z danych* opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl.

Pod względem liczby sprzedanych biletów styczeń 2018 przyniósł ogromny 67% wzrost w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Londyn, już od kilku miesięcy, jest na drugim miejscu w rankingu najchętniej wybieranych miast, ale widoczny jest trwały trend spadkowy, który zaczął się już w zeszłym roku. Zauważalny jest natomiast wzrost zainteresowania lotami do Paryża. Polacy nie traktują już Francji jako miejsca niebezpiecznego. Duży wpływ na zwiększenie sprzedaży biletów na tym kierunku miały też zapewne liczne promocje linii lotniczych na trasach z Polski do stolicy Francji. Na kolejnych miejscach listy najpopularniejszych kierunków plasują się Rzym, Barcelona i cieszące się coraz większym zainteresowaniem Ateny. 

W porównaniu z ubiegłym miesiącem zauważalna jest intensyfikacja zakupów biletów lotniczych do Włoch, Grecji, Hiszpanii i Portugalii. Polacy już na początku roku zaczęli planować swoje wakacyjne wyjazdy, stąd wyraźne zwiększenie sprzedaży lotów i hoteli. Zauważalna jest także ewidentna tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o kierunki bardziej egzotyczne. Popularniejsze stały się loty do Dubaju, Dohy na Bliskim Wschodzie oraz do Kutaisi w Gruzji. Warte wspomnienia jest także to, że pomimo konfliktów na linii Polska-Izrael nasi klienci bardzo chętnie wybierali loty do Tel Awiwu. - mówi Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl 

TOP 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych w styczniu

  1. Warszawa - 13,39%
  2. Londyn - 7,95%
  3. Kraków - 5,58%
  4. Paryż - 3,92%
  5. Rzym - 3,64%
  6. Barcelona - 3,32%
  7. Gdańsk - 3,00%
  8. Eindhoven - 2,58%
  9. Ateny - 2,23%
  10. Oslo - 2,12%

Ryanair nie stracił zaufania Polaków

W rankingu przewoźników pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Ryanair - już ponad 65% klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybrało ofertę irlandzkich linii. To ponad 3 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu i aż 20 punktów procentowych niż rok temu! 

Wydawałoby się, że po problemach z odwołanymi lotami z zeszłego roku, podróżni będą rzadziej wybierać irlandzkiego przewoźnika. Tym czasem dzięki atrakcyjnym promocjom i coraz większej siatce połączeń Ryanair zamiast tracić, zyskuje - podkreśla Anna Pustizzi.

Z kolei aż o 5 punktów procentowych spadło zainteresowanie biletami Wizz Air - razem to już tylko 15% wszystkich zakupów. Łącznie bilety tanich linii w styczniu kupiło 65% podróżnych, o 3 punkty procentowe mniej niż w poprzednim miesiącu.

Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT -  blisko 15% procent podróżujących wybrało bilety polskiego przewoźnika, aż o 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc wcześniej. Najpopularniejszymi kierunkami z siatki LOT-u były Tel Awiw i Chicago. 

*Opracowanie własne. Źródło - dane sprzedażowe serwisu Tanie-Loty.pl w styczniu 2018 roku.

O firmie

Tanie-Loty.pl to jeden z największych w Polsce serwisów łączących oferty wszystkich linii lotniczych oraz dostarczający wartościowe informacje dot. branży turystycznej i taniego podróżowania. Wydawcą serwisu jest Artweb-Media sp. z o.o. sp.k. z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt dla mediów

Anna Pustizzi, t: 508 873 456, e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nawigacja dodatkowa