Treść główna

Spotkajmy się na Włajaż

10 października 2012 roku w klubokawiarni Znajomi Znajomych w Warszawie odbędzie się  spotkanie pt. Włajaż, Włajaż - Podróżnicze Tetatet. To impreza społeczności skupionej wokół tematu niezależnego i niskobudżetowego podróżowania. Gwiazdami wieczoru będą: Tomek Michniewicz, dziennikarz i autor książek oraz znani blogerzy - podróżnicy: Robert Skrzydło, Bartek Szaro i Krzysztof Biegluk. Organizatorem wydarzenia jest Artweb Media, wydawca serwisu Tanie Loty. Spotkaj się z nami na najbardziej inspirującym wydarzeniu podróżniczym w tym roku.

O Włajaż, Włajaż

Warszawska impreza ma umożliwić pasjonatom podróży bezpośredni kontakt z doświadczonymi ludźmi, którzy żyją z podróżowania i zaczerpnięcie od nich inspiracji do własnych wypraw. Spotkanie ma charakter luźny i nieformalny, służy bliższemu poznaniu i integracji środowiska polskich podróżników.

Nie ma cenniejszego doświadczenia niż poznawanie świata. Polacy zaczynają to rozumieć i podróżują coraz więcej. Wciąż jednak realizacja planów turystycznych często rozbija się o prozaiczne problemy: brak środków na wyjazd, czy kompanów wyprawy. Dlatego idea spotkań podróżników jako motywacji do realizowania bardziej ambitnych planów podróżniczych od dawna się w naszych głowach rozwijała. Zdecydowaliśmy się ją wreszcie zmaterializować, bo wierzymy, że wszelkie spotkania "tetatet" mają sens. Mogą one być nawet bardziej inspirujące i pouczające niż setki książek podróżniczych - mówią organizatorzy imprezy.

W programie imprezy między innymi:

  • wystąpienia zaproszonych Gości i dyskusje z wytrawnymi podróżnikami o podróżowaniu jako dobrym sposobie na życie (Tomek Michniewicz opowie o tym, jak rozbił gang kłusowników w Afryce);
  • wręczenie statuetek Złote Plecaki dla autorów alternatywnych, najdalszych i najtańszych udokumentowanych podróży;
  • atrakcje i niespodzianki;
  • kuluarowe rozmowy podróżników, czas na zdjęcia, taniec i śpiew.

Atmosferę, komplet ludzi i dobrze zaopatrzony bar zapewnia klubokawiarnia Znajomi Znajomych.

Gala konkursu podróżniczego Złote Plecaki

Imprezę w Warszawie poprzedzi konkurs podróżniczy na Facebooku, w którym jury wybierze subiektywnie autorów najlepszych udokumentowanych podróży, spełniających warunek 3 NAJ (NAJDALEJ, NAJTANIEJ, odwiedzając NAJWIĘCEJ miejsc).
Zgłoszenia do konkursu można wysyłać od 17.09.2012 do 5.10.2012 do godziny 14:00.

Laureaci otrzymają statuetki Złotych Plecaków oraz nagrody. Gala wręczenia nagród odbędzie się podczas imprezy Włajaż, Włajaż w Warszawie.

Organizatorzy już teraz zapowiadają, że to pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie spotkanie społeczności podróżników. "Cieszymy się bardzo, że podczas imprezy wypowiedzą się tak niesamowici ludzie, żyjący zgodnie z pasją, bez względu na ograniczenia budżetowe czy czasowe. Ta myśl przyświeca Włajaż, Włajaż - podróż może być alternatywą na życie. To właśnie chcemy głośno powiedzieć jak najszerszemu gronu ludzi w Warszawie. Mamy też coraz więcej pomysłów na rozwinięcie formuły imprezy. Powoli snujemy plany na kolejną edycję" - zdradzają organizatorzy.

Patronami medialnymi imprezy są: miesięcznik Poznaj Świat, portale Dlastudenta.pl, Travelmaniacy.pl, Traseo.pl, Dziennikturystyczny.pl i Studentnews.pl. Partnerzy wydarzenia: Simple Express, Lotaro, Znajomi Znajomych, Społeczność Podróżników Tanie Loty.

Strona imprezy: wlajazwlajaz.pl

Wydarzenie na Facebooku: http://www.facebook.com/events/139443916202531/

Aplikacja konkursowa na Facebooku: http://www.facebook.com/TanieLoty/app_447010952008747?ref=ts

Nawigacja dodatkowa