Treść główna

Coraz częściej w jedną stronę i jak najtaniej - podróże Polaków w 2017 roku

Z najnowszych danych dotyczących sposobu podróżowania Polaków opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl, wynika, że Polacy coraz częściej decydują się na latanie tanimi liniami lotniczymi. Najchętniej wybieranymi kierunkami zagranicznymi są Londyn, Rzym i Paryż. Wiele połączeń to loty z Europy do Polski, dlatego najwięcej rezerwacji to loty do Warszawy. Polubiliśmy również loty krajowe, coraz częściej przedkładając taką formę podróżowania nad autobus lub pociąg.

Nadal preferujemy krótsze wypady, tzw. city-breaki, trwające do 6 dni oraz loty w jedną stronę. W podróż najchętniej wybieramy się sami lub z jedną osobą towarzyszącą. Zdecydowanie wolimy wyloty z Polski, gdzie największym zainteresowaniem cieszą się warszawskie lotniska.

“Miejsce na szczycie rankingu najpopularniejszych kierunków zagranicznych niezmiennie zajmuje Londyn - bilety do stolicy Anglii zarezerwowało w 2017 roku ponad 8% klientów serwisu. Ale oprócz Londynu, dużym zainteresowaniem podróżnych cieszą się także cieplejsze kierunki, takie jak Rzym, Barcelona czy Mediolan. Wynika to z licznych, stale pojawiających się promocji, z których wielu podróżnych korzysta.” - mówi Anna Pustizzi z serwisu Tanie-Loty.pl.

Pełen raport do pobrania tutaj

Nawigacja dodatkowa