Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do MarokaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Marrakesz (RAK) Menara International Airportod 296Wybierz
 • Tanger (TNG) Tangierod 980Wybierz
 • Casablanca (CMN) Mohammed V Int. Apt.od 1174Wybierz
 • Rabat (RBA) Sale Airportod 2247Wybierz
 • Tetuan (TTU) Sania Ramelod 10640Wybierz

Treść główna

Komunikacja w Maroku

Znajdź nas w social mediach

Podróżując po Maroku, można posługiwać się naszym prawem jazdy, nie trzeba mieć nawet międzynarodowego dokumentu, chociaż jest to mile widziane. Obowiązkowe jest natomiast posiadanie zielonej karty i żadna inna polisa naszych ubezpieczycieli nie jest honorowana w tym kraju.

Korzystając z własnego środka transportu, trzeba bardzo uważać, ponieważ przepisy ruchu drogowego są tu nagminnie łamane, stan dróg pozostawia wiele do życzenia, a nocą roi się na ulicach od nieoświetlonych pojazdów, ludzi i zwierząt. Poza tym zimą w górach Atlasu Wysokiego zdarzają się często śnieg i lód zalegające na asfalcie, co powoduje problemy z przejazdem - auta w tym klimacie nie są wyposażone w opony zimowe, a kierowcy nie są nauczeni jazdy w tak trudnych warunkach.

Autostrady w Maroku

Autostrady w Maroku są płatne i strzeżone przez żandarmerię, a ich stan jest dobry, czasem, zwłaszcza w weekendy i w sezonie, zdarzają się tam korki oraz poważniejsze wypadki, a opłaty za przejazd przyjmowane są jedynie w gotówce. Zamknięta dla ruchu kołowego jest granica z Algierią.

W dłuższą samochodową podróż należy zabrać zapasy jedzenia, paliwa oraz wody pitnej, ponieważ poza miastami sieć stacji paliw i infrastruktura turystyczna są słabo rozwinięte, a znaczne połacie kraju, zwłaszcza tereny pustynne, są zupełnie niezamieszkane.

Chcąc przekroczyć wynajętym samochodem granice enklaw hiszpańskich, należy zapytać o pozwolenie na opuszczenie terytorium Maroka. Przekraczanie tamtejszych granic nie wymaga od obywateli polskich żadnych specjalnych dokumentów, ponieważ jest to terytorium Unii Europejskiej. Zarówno Melilla, jak i Cantua są bezpieczne, chociaż czasem zdarzają się tam incydenty graniczne.

Transport kolejowy w Maroku

Po terytorium Maroka można poruszać się również koleją, której długość wynosi w sumie ok. 1700 km. Przebiega ona na dwóch trasach: Tanger - Rabat - Casablanca - Marrakesz oraz Casablanca - Rabat - Meknes - Fez - Oujda. Jakość pociągów jest dobra i warto korzystać z tego sposobu podróżowania także ze względu na punktualność i szybkość tego typu środka transportu. Sieć kolejowa łączy największe miasta w kraju i pozwala się dogodnie między nimi przemieszczać.

Transport autobusowy

Najpopularniejszym sposobem podróżowania wewnątrz kraju pozostaje jednak komunikacja samochodowa i autobusowa. W dużych miastach są stałe linie autobusowe kursujące między ważniejszymi regionami kraju właściwie we wszystkich kierunkach, ale ich rozkład jest podany na przystankach jedynie po arabsku, a przez kierowców traktowany jest bardzo oględnie.

Taksówki w Maroku

Popularniejszą formą przemieszczania są taksówki, występujące w Maroku w dwóch rodzajach - petit taxi, czyli małe osobowe auta, które nie mają prawa wyjeżdżać poza obręb administracyjny miasta swego pochodzenia, służą za lokalny transport dla maksimum 3 osób, oraz grand taxi, głównie stare mercedesy, które zabierają do 7 osób i mają międzymiastowe trasy, można się nimi zabrać właściwie w dowolne miejsce, a w każdym większym mieście mają swoje miejsca postojowe. Dużymi taksówkami można podróżować w grupie lub pojedynczo, jednak wtedy trzeba zapłacić również za puste miejsca. Opłatę za kurs trzeba zawsze uzgadniać przed wyjazdem, żeby unikać innych stawek dla turystów, a innych dla Marokańczyków.

Między największymi miastami kraju można podróżować również drogą lotniczą, korzystając z międzynarodowych i lokalnych portów lotniczych.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!