Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Marrakeszu

Znajdź nas w social mediach

MARRAKESZ
Panorama Marrakeszu
Fot. Wikipedia

Marrakesz to miasto barw, pełne zapachów i smaków, miasto, o którym nie można zapomnieć. Jest uznawany za stolicę kulturowo-historyczną Maroka i jest jednym z czterech największych aglomeracji tego kraju. Położony u stóp Gór Atlas nazywany jest perłą południa, miastem miast. Od Marrakeszu pochodzi europejska nazwa kraju – Maroko. Jest to jedno z najciekawszych miast świata – miejsce, z którym związanych jest wiele legend. Marrakesz pomimo tłumu turystów otacza nadal aura tajemniczości. Okolice – równina rzeki Oued Tensift poprzecinana górskimi strumieniami oraz Atlas Wysoki, wyniosły masyw górski w północnej Afryce – tworzą niezapomniane tło dla tego wspaniałego miasta Afryki.

Urok Marrakeszu

Miasto założone w 1062 r. przez Almorawidów, przewodzących Berberom z Sahary Zachodniej, dzieli się na dwie części: starą medinę i bogatą, nowoczesną metropolię. Odwiedziny starej mediny pozwalają poczuć historię i klimat dawnego miasta. Do najstarszych zabytków zalicza się Kubbę (grób) El Baadiyin i meczet Ben Yusufa. Najciekawszym miejscem jest niewątpliwie plac Jamma El Fna, nazywany czarodziejskim placem. Rano słynny plac jest targowiskiem, a popołudniu zmienia się w miejsce czarów i magii. Można tu spotkać artystów i rzemieślników wszelkiej maści od tancerzy po zaklinaczy węży. Istnieje opinia, że bez tego placu Marrakesz byłby tylko jednym z wielu marokańskich miast.

W Marrakeszu panuje zupełnie inna atmosfera niż ta, która charakteryzuje miasta na północy kraju. Marrakesz jest zdecydowanie bardziej afrykański niż kosmopolityczna Casablanka, bardziej marokański niż sterylnie czysty Rabat i bardziej berberyjski niż powściągliwy Fez. Afrykański charakter tego miasta, podkreślony gorącym powietrzem, czerwonymi murami oraz niezliczonymi palmami, przyciąga turystów. Dla wielu z nich pobyt w Marrakeszu jest niezapomnianą częścią podróży do Maroka.

Aby poznać duszę tego miasta, koniecznie należy przejść się po ciasnych zaułkach Marrakeszu, które nazywane jest czerwonym miastem z powodu ceglasto-łososiowych murów w całym mieście, zdających się płonąć w świetle zachodzącego słońca. Lokalna berberyjska legenda mówi, że gdy w sercu miasta wznoszono meczet Kutubijja, polało się tyle krwi, że wszystkie mury, domy i drogi przybrały czerwoną barwę. Spoglądając o zachodzie słońca na okalające medynę czerwone mury oraz domy o płaskich dachach, łatwo zrozumieć tę legendę.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!