Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Rabatu

Znajdź nas w social mediach

Rabat
Niesamowite bramy i arabeski w Rabacie
Fot. Wikipedia

Stolica Maroka umiejscowiona nad Oceanem Atlantyckim, u ujścia rzeki Bu Ranghragh. w świecie arabskim znane jako Ar-Ribat, duży ośrodek handlu i przemysłu, ważny węzeł komunikacji lądowej, morskiej i powietrznej z międzynarodowym portem lotniczym. Miasto zamieszkane przez ponad 1,5 mln ludzi, częsty cel wypraw turystycznych.

Historia osadnictwa na terenie obecnego miasta sięga głęboko wstecz, a najdawniejsze ślady zasiedlenia datuje się na 700 lat przed Chrystusem,. Później mieszkali tutaj Fenicjanie, Grecy, Rzymiania (osada Sala Colonia), a w 1150 roku sułtan Abd Al-Mumin z dynastii Almohadów założył tutaj stolicę swego imperium. Miasto Rabat zostało ufortyfikowane i stanowiło bazę wypadową dla wojsk muzułmańskich w czasie wypraw na Półwysep Iberyjski a także ośrodek piractwa obejmujący swoim zasięgiem zachodnią część Morza Śródziemnego. Od 1912 roku Rabat był stolicą Maroka, najpierw za czasów francuskiej okupacji, a następnie, po roku 1956, gdy zwrócono krajowi niepodległość.

Historia była dla Rabatu na przemian raz nadspodziewanie hojna darując mu władzę i w pewnym momencie nawet całkowitą suwerenność, a innym razem okrutna, gdy miasto kilkakrotnie w swej historii kurczyło się do kilkusetosobowej osady. Niemniej jednak wielowiekowa tradycja jest w Rabacie wyjątkowo łatwa do prześledzenia biorąc pod uwagę licznie zachowane zabytki z różnych okresów. Miasto jest urokliwe i nie ma charakteru metropolii, może ze względu na fakt, że jest słabiej rozwinięte niż na przykład Casablanka. Jest tu ciszej, spokojniej, a życie toczy się niespiesznym rytmem dziwnym dla obywatela Zachodu przywykłego do wiecznego pędu i zamieszania. Przyjemnie jest spacerować wąskimi uliczkami, oglądając domy z gliny o biało-niebieskich elewacjach, zachłystywać się arabską kulturą na suku, czy smakować regionalne przysmaki wśród ulicznych bazarów. Dla turystów jest ro miasto gościnne i przyjazne, a możliwość doświadczania prawdziwej marokańskiej kultury i kapryśnej historii jest naprawdę wyjątkowa.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!