Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Rabatu

Znajdź nas w social mediach

Rabat
Niesamowite bramy i arabeski w Rabacie
Fot. Wikipedia

Stolica Maroka umiejscowiona nad Oceanem Atlantyckim, u ujścia rzeki Bu Ranghragh. w świecie arabskim znane jako Ar-Ribat, duży ośrodek handlu i przemysłu, ważny węzeł komunikacji lądowej, morskiej i powietrznej z międzynarodowym portem lotniczym. Miasto zamieszkane przez ponad 1,5 mln ludzi, częsty cel wypraw turystycznych.

Historia osadnictwa na terenie obecnego miasta sięga głęboko wstecz, a najdawniejsze ślady zasiedlenia datuje się na 700 lat przed Chrystusem,. Później mieszkali tutaj Fenicjanie, Grecy, Rzymiania (osada Sala Colonia), a w 1150 roku sułtan Abd Al-Mumin z dynastii Almohadów założył tutaj stolicę swego imperium. Miasto Rabat zostało ufortyfikowane i stanowiło bazę wypadową dla wojsk muzułmańskich w czasie wypraw na Półwysep Iberyjski a także ośrodek piractwa obejmujący swoim zasięgiem zachodnią część Morza Śródziemnego. Od 1912 roku Rabat był stolicą Maroka, najpierw za czasów francuskiej okupacji, a następnie, po roku 1956, gdy zwrócono krajowi niepodległość.

Historia była dla Rabatu na przemian raz nadspodziewanie hojna darując mu władzę i w pewnym momencie nawet całkowitą suwerenność, a innym razem okrutna, gdy miasto kilkakrotnie w swej historii kurczyło się do kilkusetosobowej osady. Niemniej jednak wielowiekowa tradycja jest w Rabacie wyjątkowo łatwa do prześledzenia biorąc pod uwagę licznie zachowane zabytki z różnych okresów. Miasto jest urokliwe i nie ma charakteru metropolii, może ze względu na fakt, że jest słabiej rozwinięte niż na przykład Casablanka. Jest tu ciszej, spokojniej, a życie toczy się niespiesznym rytmem dziwnym dla obywatela Zachodu przywykłego do wiecznego pędu i zamieszania. Przyjemnie jest spacerować wąskimi uliczkami, oglądając domy z gliny o biało-niebieskich elewacjach, zachłystywać się arabską kulturą na suku, czy smakować regionalne przysmaki wśród ulicznych bazarów. Dla turystów jest ro miasto gościnne i przyjazne, a możliwość doświadczania prawdziwej marokańskiej kultury i kapryśnej historii jest naprawdę wyjątkowa.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź