Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do AgadiruOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kraków (KRK) Baliceod 493Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1180Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 1343Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 2850Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Agadiru

Znajdź nas w social mediach

Panorama Agadiru
Panorama Agadiru
Fot. sxc.hu

Jeden z najbardziej znanych kurortów nowoczesnego Maroka z największym na świecie portem połowu sardynek. Idealne usytuowanie w zatoce i przepiękna, bardzo szeroka piaszczysta plaża w kształcie półksiężyca sprawiają, że Agadir stał się ulubionym miejscem dla miłośników sportów wodnych, plażowania i długich romantycznych spacerów brzegiem oceanu. To międzynarodowe uzdrowisko leży na najbardziej dzikim i najpiękniejszym fragmencie wybrzeża atlantyckiego Maroka. Położone jest w łagodnym klimacie. Prąd Kanaryjski niosący zimne wody Atlantyku zapewnia przez cały rok przyjemną temperaturę powietrza między 18°C a 28°C.

Historia Agadiru

Miasto, w odróżnieniu od większości marokańskich osad, nie zostało założone ani przez starożytnych Rzymian, ani przez Berberów. Powstało w XV wieku, pierwotnie jako fort zbudowany przez portugalskich kupców. Posiada mimo to pewne korzenie w starożytności, gdyż miejsce to kolonizowane było przez Fenicjan, choć śladów po nich pozostało niewiele.

Już w XVI wieku Agadir znalazł się pod panowaniem marokańskich władców, co przyniosło mu lata świetności jako dużego portu morskiego i ośrodka handlowego. Powstały wtedy liczne dodatkowe fortyfikacje i umocnienia, bardzo duży wpływ wywarła na nie kultura arabska.

Pomimo tego, że Agadir nigdy nie osiągnął statusu najważniejszego portu morskiego w kraju, nie przeszkadzało to w szybkim rozwoju gospodarczym. Miasto przez całe wieki pozostawało nieco na uboczu wszystkich wydarzeń, których świadkami byli Marokańczycy. Mimo to miasto spotkała jedna z największych katastrof wśród wszystkich osad w tym kraju. W 1960 roku Agadir został nawiedzony przez potężne trzęsienie ziemi. W ciągu dosłownie kilku minut zginęło tutaj ponad 18 tysięcy osób, a całe miasto zostało niemal całkowicie zrównane z ziemią. Ale Marokańczycy już w następnym roku rozpoczęli odbudowę.

Ciekawostką jest, że odbudowa po pamiętnej katastrofie wciąż trwa - od początku lat 90. prowadzone są prace nad budową medyny - tradycyjnej dzielnicy, niemalże najważniejszej części arabskich miast. W 2000 roku Mohammed VI złożył tu pierwszą oficjalną wizytę, która zbiegła się z obchodami 40. rocznicy kataklizmu. Przez miesiąc otwierano nowe gmachy, organizowano mecze piłki nożnej kobiet i seminaria naukowe pod hasłem: "odbudowujemy miasto, jednoczymy naród".

Wakacje w Agadirze

Główny ośrodek wypoczynkowy Maroka słynie z najdłuższych plaż w Afryce. Nad zatoką w Agadirze rozciąga się piękna, piaszczysta plaża szeroka prawie na 100 m. Dla plażowiczów i amatorów spacerów po plaży jest ona oczywiście największą atrakcją. Turystyczna metropolia Maroka usytuowana pomiędzy Saharą i Atlantykiem oferuje przez cały rok słoneczny klimat. Wzdłuż głównych ulic oraz promenady nadmorskiej ciągną się sklepy, dobre restauracje, bary oferujące dania kuchni arabskiej i francuskiej oraz dyskoteki. Wokół meczetów na licznych straganach można kupić specjalności arabskiego rzemiosła takie jak biżuteria, wyroby ze srebra i miedzi oraz dywany. Jest też kilka supermarketów o południowoeuropejskim standardzie.

Mimo trzęsienia ziemi miejsce to nie utraciło niepowtarzalnego klimatu, jakim cieszą się wszystkie miasta arabskie. Meczety, typowe domy i budynki, oraz jego mieszkańcy - wszystko to sprawia, że Agadir jest niezwykle interesującym miastem. Jeżeli więc ktoś szuka przede wszystkim pięknych, czystych i piaszczystych plaż, Agadir jest wspaniałym miejscem na spędzenie wakacji.

Wyjeżdżasz do Agadiru? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Agadiru. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Agadiru.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!