Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Hiszpania - zabytki

Znajdź nas w social mediach

madryt starowka

Zabytki Madrytu wieczorem, fot. sxc.hu

W ostatnich kilku latach Hiszpania cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych rodaków, którzy coraz częściej decydują się spędzić tam swój urlop, wakacje. Dlatego też warto poznać ciekawe miejsca w tym kraju, które powinny znaleźć się w kręgu zainteresowań wszystkich osób wybierających się do Hiszpanii. Pośród miejsc szczególnie ciekawych znajdują się takie sztandarowe zabytki jak:

Prado

Muzeum zlokalizowane w stolicy Hiszpanii jest miejscem, które rozpoczyna listę ważnych zabytków w Hiszpanii. Oryginalny klasycystyczny budynek z końca XVIII wieku jest obiektem, gdzie obecnie mieści się jedno z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Gromadzi ono ogrom ciekawych elementów z zakresu malarstwa, rzeźby czy grafiki i jako wyjątkowy zabytek powinno znaleźć się na trasie każdej wycieczki, która zwiedza Hiszpanię.

Ceny biletów do muzeum zaczynają się już od kilku euro i uzależnione są przede wszystkim od tego jakie wystawy chce się zobaczyć.

Stadiony Camp Nou i Santiago Bernabeu

Obecność stadionów w zestawieniu może dziwić, ale biorąc pod uwagę ogromne znaczenie, jakie ma dla Hiszpanów futbol oraz fakt, że wielu turystów przyjeżdża do tego kraju wyłącznie  po to, by je zobaczyć, można potraktować je na równi z najważniejszymi obiektami sakralnymi i historycznymi. Mowa oczywiście o dwóch najbardziej znanych stadionach sportowych w Hiszpanii. Stadiony Realu i Barcelony to obiekty o bogatej i dramatycznej często historii, znane i bliskie sercu każdego kibica. Wybierając się do Hiszpanii warto zadbać o to, by również znalazły się one na trasie wycieczek, które będziemy realizować. Oba stadiony są ikonami hiszpańskiego sportu i są ogólnie dostępne dla zwiedzających dlatego warto je odwiedzić. Wielkie obiekty mogące pomieścić nawet 100 tys. osób, zrobią wrażenie na każdym odwiedzającym stadiony.

Puerta del Sol

Główny plac stolicy Hiszpanii Madrytu. Jest miejscem wyjątkowym, które otoczone jest kamienicami z XVIII wieku. Na środku placu znajduje się posąg niedźwiedzia zjadającego poziomki co jest nawiązaniem do herbu Madrytu. Poza tym jest to ulubione miejsce spotkań mieszkańców miasta oraz obowiązkowy punkt dla każdego turysty, który się tam pojawia.

Pałac Królewski

Istotnym miejscem dla turystów będzie również Pałac Królewski, który jest siedzibą konstytucyjnego króla Hiszpanii. Monumentalny budynek jest warty zobaczenia, gdyż należy do wyjątkowych miejsc w Madrycie, które nawiązują do klasycystycznego stylu. Pałac został wzniesiony w XVIII wieku przez Króla Filipa.

Informacje dla zwiedzających:

w sezonie zimowym zamek otwarty w godzinach: 9.30-17.00, niedziele i święta: 9.00-14.00

w sezonie letnim: 9.00-18.00, niedziele i święta: 9.00-15.00.

Ceny wstępu:

 • z przewodnikiem: 10 €
 • bez przewodnika: 8€
 • dzieci i młodzież do 26. roku życia: 3.50 €
 • dzieci do 5. roku życia - wstęp bezpłatny

La Almudena

Katedra madrycka jest miejscem wyjątkowym. Jej budowa trwała ponad 100 lat i została ukończona w 1992 roku na rocznicę odkrycia Ameryki przez Kolumba. Katedra znajdująca się w sercu miasta jest wartym zobaczenia budynkiem o dużych rozmiarach, który dodatkowo mieni się wieloma barwami w czasie nocnej pory, gdy jest oświetlany przez specjalnie przygotowane do tego reflektory.

Sagrada Familia

Kolejnym przykładem budowli kościelnej wśród wyjątkowych zabytków Hiszpanii jest zlokalizowana w Barcelonie secesyjna katedra Sagrada Familia, która również powinna znaleźć się na trasie każdej wycieczki, która wybiera się do Hiszpanii. Jest to miejsce wyjątkowe, które rzeczywiście robi wrażenie. Katedra ma ogromne rozmiary i ciągle jest w budowie, mimo że prace nad nią rozpoczęły się już prawie 130 lat temu. Strzeliste wieże katedry są jej cechą charakterystyczną, która wyróżnia ją z pośród innych budynków Barcelony.

Godziny otwarcia od października do marca - 9.00-18.00

od kwietnia do września - 9.00-20.00 Nieczynne 25, 26 XII

Ceny wstępu:

 • bilet normlany: €12,50 bez przewodnika, €16,50 z przewodnikem
 • bilet ulgowy: €10,50 bez przewodnika, €13,50 z przewodnikem
 • bilet ulgowy dla osób poniżej 18 lat, studentów i emerytów
 • dodatkowa opłata za windę €2,50

La Rambla

Wśród miejsc, które warto zobaczyć w Barcelonie będzie bez wątpienia promenada nazywana La Rambla. Jest ona wyjątkową ulicą Barcelony, która łączy Plac Kataloński z nadbrzeżem, gdzie mieści się pomnik Krzysztofa Kolumba. Jest to doskonałe miejsce dla turystów, którzy chcą dotrzeć na nabrzeże piechotą. Poza tym, na promenadzie znaleźć można wiele interesujących punktów usługowych, które umilą turystom pobyt w Barcelonie.

Zobacz także, co warto zwiedzić w Hiszpanii i sprawdź oferty na tanie loty do Hiszpanii.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 115 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 115 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 345 Sprawdź