przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do GironyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Girony

Girona
Fot. Gerard Girbes

Girona jest pięknym katalońskim miastem. Mimo że jest stolicą prowincji o takiej samej nazwie, nie pretenduje do miana metropolii. Nie ma tu także wielkich tłumów – samo miasto liczy sobie nieco ponad 90 tysięcy mieszkańców. Można powiedzieć, że urok Girony nie został jeszcze odkryty przez rzesze turystów, co jest bardzo pozytywne. Dzięki temu ci, którzy tu trafią, jeszcze przez pewien czas będą mogli cieszyć się czarem miasta bez konieczności przebijania się przez masę ludzi. Trzeba się jednak spieszyć – Girona staje się coraz bardziej popularna.

Girona szczyci się doskonałym położeniem. Zaledwie sto kilometrów dzieli ją od Barcelony. Jeszcze mniejszy dystans jest pomiędzy nią a wybrzeżem Costa Brava, najsłynniejszym miejscem do plażowania w Hiszpanii. Amatorzy wędrówek górskich i narciarstwa także nie będą rozczarowani: Pireneje leżą w zasięgu ręki (tylko 1,5 godziny drogi).

Historia miasta obfituje w dramatyczne wydarzenia. Pierwszymi mieszkańcami okolicy były plemiona iberyjskie. W czasach antycznych plemię Ausetani założyło tu osadę Gerunda – to właśnie ona była poprzedniczką Girony. Następnie Rzymianie zbudowali cytadelę, jednak krótko trwało ich panowanie. Wkrótce tereny te zostały przejęte przez Wizygotów, a następnie podbite przez Maurów. W 785 roku Karolowi Wielkiemu udało się wyprzeć ich z Katalonii, a w Gironie ustanowił jedno z hrabstw katalońskich. Starcia z Maurami trwały jednak jeszcze przez ponad 200 lat. Prawa miejskie nadał Gironie Alfons I w XI wieku, więc miasto ma naprawdę długie tradycje. Od 1351 roku okolice ogłoszono księstwem. Bardzo duże znaczenie w mieście mieli Żydzi. W ich tutejszym społeczeństwie rozwinęła się jedna z najważniejszych szkół kabalistycznych Europy. W 1492 roku Żydzi zostali wydaleni z Katalonii z polecenia króla.

Siłę Girony i hart ducha jej mieszkańców można poznać po tym, że była ona oblegana 25 razy, a tylko siedem razy została zdobyta. Najpoważniejsze konflikty, zwłaszcza po XVII wieku, dotyczyły sporów z Francuzami. W maju 1809 roku wojska napoleońskie oblegały miasto, które broniło się przez siedem miesięcy pod wodzą Mariano Alvareza de Castro. W końcu z powodu braków żywności i zarazy skapitulowało. Dziś jednak dramaty historyczne są odległą przeszłością, co nie oznacza, że Girończycy zapominają o swoim dziedzictwie.

Miasto jest bardzo atrakcyjne. Nazywane „miastem czterech rzek” pozwala turystom podziwiać centrum złożone z zabytków zbudowanych przez Rzymian, Żydów i Arabów. Jest tu wiele muzeów i przytulnych, kameralnych pubów. Girona nie utrzymuje się z turystyki, dzięki czemu zimą nie jest tu pusto. Miasto może być więc odwiedzane o każdej porze roku. Dodatkowym plusem jest bliskość lotniska: do portu lotniczego Girona można dojechać z centrum w zaledwie 20 minut. To miejsce, w którym pobyt będzie przyjemnością dla każdego turysty.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Girony. Jeśli wybierasz się do Girony nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Girony!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Girony. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Girony.

Jeżeli wybierasz się do Hiszpanii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Poznania do Barcelony, bilety lotnicze z Krakowa do Madrytu lub tanie loty z Krakowa do Girony.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Malagi i z Warszawy do Barcelony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty na Karaiby, Pakiety z Berlina, Okazje na walentynki, Pakiety w maju, bilety lotnicze Frankfurt, bilety lotnicze Berlin Schoenefeld Madryt, tanie bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze, Loty z Poznania.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Bagaż Wizzair, Gry, zabawki, Walizki dla dzieci i Zestawy walizek.