Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do PampelunaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1576Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 1842Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 1984Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 2176Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Pampeluny

Znajdź nas w social mediach

pamplona
Pampeluna, Palacio Navarro
Fot. Rufino Lasaosa

Pampeluna to jedno z hiszpańskich miast, które emanują typowym dla krajów śródziemnomorskich urokiem. Znana na cały świat stała się jednak dopiero z racji kontrowersji, jakie narosły wokół obchodów San Fermin. To właśnie wtedy na ulicach Pampeluny organizowane są słynne gonitwy byków, w wyniku których ostatecznie zwierzęta tracą życie. Od lat trwa walka pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami tego procederu. Ci ostatni zorganizowali nawet konkurencyjne wyścigi... golasów!

Pampeluna to na szczęście nie tylko arena sporów ideowych. Na co dzień to spokojne, lubiane przez turystów miasteczko. Każdy, kto pragnie zrelaksować się w miłym otoczeniu nie będzie rozczarowany urlopem w Pampelunie. Miasto liczy sobie około 200 tysięcy mieszkańców i jest położone na północy Hiszpanii, w prowincji Nawarra (której zresztą jest stolicą). Klimat jest tu nieco bardziej ostry niż w głębi kraju, większe są również wahania temperatur. Latem słupek termometru może bez przeszkód dobić do 40 stopni, podczas gdy zimą nierzadko spada poniżej 0.

Historia miasta sięga I wieku p.n.e. Właśnie wtedy garnizon w tym miejscu założył Pompejusz, rzymski dowódca wojskowy. Badania archeologiczne pozwoliły natomiast na ustalenie, że pierwsi osadnicy w tych okolicach pojawili się już w epoce kamienia – 75 tysięcy lat temu. Od IV wieku n.e. Pampeluna znajdowała się pod władaniem Wizygotów. W 778 roku miasto zdobył Karol Wielki, ale już trzy lata później dostało się w ręce Arabów. Szybki rozwój miasta rozpoczął się w XVI wieku. To właśnie wtedy Pampeluna stała się jednym z ważniejszych hiszpańskich ośrodków defensywy przed Francuzami. Ostatecznie udało im się zdobyć miasto dopiero w 1808 roku. Od 1813 roku natomiast Pampeluna należała już do Anglików. Od XX wieku Pampeluna rozwija się i umacnia swoją pozycję na północy kraju.

W Pampelunie na turystów czeka cała masa atrakcji. Miłośnicy zwiedzania natrafią tu na zabytki pochodzące z najróżniejszych epok. Centralnym punktem miasta jest Plaza de Castillo, miejsce spotkań zarówno tubylców, jak i przyjezdnych. Słynna jest również gotycka katedra oraz robiąca spore wrażenie cytadela. Na każdym kroku widać, jak ważna jest tutaj lokalna historia. Aby lepiej ją poznać, można wybrać się do Muzeum Nawarry.

Bezsprzecznie jednak pomimo protestów miłośników zwierząt najwięcej turystów przyjeżdża do Pampeluny na początku lipca. Każdego roku od 6 lipca rozpoczyna się świętowanie Sanfermines połączone z gonitwami byków. Tą specyficzną tradycję opisał Ernest Hemingway w „Słońce też wschodzi”. Nawet ci, którzy zdecydowanie sprzeciwiają się okrucieństwu wobec zwierząt muszą docenić atmosferę Sanfermines. W końcu obchody to nie tylko gonitwy byków, ale też cała masa atrakcji! Na zupełnie drugim biegunie stawia Pampelunę fakt, że jest ona jednym z ważniejszych ośrodków na mapie Drogi św. Jakuba. Co rok przechodzi tędy wielu pielgrzymów, co także ma duże znaczenie dla rozwoju turystyki.

Pampeluna zachowała dawny klimat, ale wciąż się rozwija, przyciągając nowych mieszkańców i inwestorów. Miasto słynie z pysznej kuchni, hucznych zabaw i gościnnych mieszkańców. Kto raz tu przyjedzie na pewno będzie chciał kiedyś wrócić.

Tanie loty do Pampeluny to wspaniała okazja by poznać północ Hiszpanii i zrelaksować się. Hiszpańskie atrakcje, charakterystyczna atmosfera i pyszne jedzenie - to wystarczająca zachęta dla tych, którzy jeszcze się wahają!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!