przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ValladolidOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Tanie loty do Valladolid

Valladolid - Plaza de Zorrilla
Fot. lugarzen

Valladolid, historyczne miasto malowniczo położone nad rzeką Pisuerga pośród winnych regionów słynących z produkcji win: Ribera del Duero, Rueda i Cigales, w północno środkowej części Hiszpanii, około 200 kilometrów od Madrytu. Miasto, będące stolicą największej prowincji w Hiszpanii leży w autonomicznym regionie Castile y León.

Na pierwszy rzut oka Valladolid wydaje się być zwyczajnym, nowoczesnym, mocno uprzemysłowionym miastem, tymczasem zachowało się tu naprawdę wiele interesujących budowli z odrodzenia w zabytkowym centrum miasta, przepiękne pałace, kościoły i jeden z symboli miasta – majestatyczna katedra. Jeśli przyglądniemy się bliżej miastu i jego historii odkryjemy, że to tutaj, w średniowiecznym grodzie ślub brali Król Ferdynand Aragoński z Izabelą Kastylijską. I to tutaj w 1506 roku umarł opuszczony, biedny i rozgoryczony Krzysztof Kolumb. Miasto było siedzibą królewskiego dworu, centrum hiszpańskiego renesansu a także siedzibą Napoleona. Poza tym jeden z najsłynniejszych pisarzy i poetów hiszpańskich, autor Don Kiszota, Miguel Cervantes mieszkał i tworzył w Valladolid przez wiele lat, a jego dawny dom został przekształcony w muzeum ku jego pamięci.

Oprócz wielu interesujących muzeów, zabytków i uroczych kościołów, na atmosferę miasta wpływa założony w XII wieku Uniwersytet, druga najstarsza wyższa uczelnia w Hiszpanii po Uniwersytecie w Salamance. Obszar Valladolid uważany jest za miejsce, z którego wywodzi się najczystsza forma języka hiszpańskiego.

Stolica regionu Castile y León może poszczycić się naprawdę bogatym, kolorowym  i intensywnym życiem kulturalnym, nie tylko dzięki tysiącom studentów studiujących na miejscowym uniwersytecie. Ma tu miejsce wiele ciekawych imprez. Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbywający się w Valladolid w październiku jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych festiwali w kraju. Co roku przyciąga on około 80 000 zwiedzających. Również słynna procesja w Wielkim Tygodniu przed Wielkanocą a także szalona fiesta we wrześniu przyciągają tłumy turystów i miejscowych.

Najlepszy czas na odwiedzenie Valladolid to wiosna lub jesień., gdyż miasto znajduje się w centrum wyżyny środkowej Meseta i zimą panuje tu przejmujący mróz, zaś latem jest strasznie upalnie. Zapraszamy do podróży do magicznego Valladolid. Na naszej stronie znajdziesz tanie bilety lotnicze do Valladolid oraz zarezerwujesz hotel w naprawdę atrakcyjnej cenie!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Valladolid. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Valladolid.

Jeżeli wybierasz się do Hiszpanii, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Warszawy do Barcelony, bilety lotnicze Malaga lub tanie loty z Poznania do Barcelony.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Gdańska do Madrytu i z Krakowa do Madrytu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty z Krakowa, Okazje na loty do Portugalii, Okazje do Islandii, Okazje w sierpniu, bilety lotnicze Brisbane, loty z Berlina do Madrytu, bilety lotnicze promocje, loty krajowe, Loty do Hiszpanii.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki dla dzieci, Na prezent, Torby podręczne, Walizki kabinowe i Duże.