Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Valladolid

Znajdź nas w social mediach

Valladolid - Plaza de Zorrilla
Fot. lugarzen

Valladolid, historyczne miasto malowniczo położone nad rzeką Pisuerga pośród winnych regionów słynących z produkcji win: Ribera del Duero, Rueda i Cigales, w północno środkowej części Hiszpanii, około 200 kilometrów od Madrytu. Miasto, będące stolicą największej prowincji w Hiszpanii leży w autonomicznym regionie Castile y León.

Na pierwszy rzut oka Valladolid wydaje się być zwyczajnym, nowoczesnym, mocno uprzemysłowionym miastem, tymczasem zachowało się tu naprawdę wiele interesujących budowli z odrodzenia w zabytkowym centrum miasta, przepiękne pałace, kościoły i jeden z symboli miasta – majestatyczna katedra. Jeśli przyglądniemy się bliżej miastu i jego historii odkryjemy, że to tutaj, w średniowiecznym grodzie ślub brali Król Ferdynand Aragoński z Izabelą Kastylijską. I to tutaj w 1506 roku umarł opuszczony, biedny i rozgoryczony Krzysztof Kolumb. Miasto było siedzibą królewskiego dworu, centrum hiszpańskiego renesansu a także siedzibą Napoleona. Poza tym jeden z najsłynniejszych pisarzy i poetów hiszpańskich, autor Don Kiszota, Miguel Cervantes mieszkał i tworzył w Valladolid przez wiele lat, a jego dawny dom został przekształcony w muzeum ku jego pamięci.

Oprócz wielu interesujących muzeów, zabytków i uroczych kościołów, na atmosferę miasta wpływa założony w XII wieku Uniwersytet, druga najstarsza wyższa uczelnia w Hiszpanii po Uniwersytecie w Salamance. Obszar Valladolid uważany jest za miejsce, z którego wywodzi się najczystsza forma języka hiszpańskiego.

Stolica regionu Castile y León może poszczycić się naprawdę bogatym, kolorowym  i intensywnym życiem kulturalnym, nie tylko dzięki tysiącom studentów studiujących na miejscowym uniwersytecie. Ma tu miejsce wiele ciekawych imprez. Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbywający się w Valladolid w październiku jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych festiwali w kraju. Co roku przyciąga on około 80 000 zwiedzających. Również słynna procesja w Wielkim Tygodniu przed Wielkanocą a także szalona fiesta we wrześniu przyciągają tłumy turystów i miejscowych.

Najlepszy czas na odwiedzenie Valladolid to wiosna lub jesień., gdyż miasto znajduje się w centrum wyżyny środkowej Meseta i zimą panuje tu przejmujący mróz, zaś latem jest strasznie upalnie. Zapraszamy do podróży do magicznego Valladolid. Na naszej stronie znajdziesz tanie bilety lotnicze do Valladolid oraz zarezerwujesz hotel w naprawdę atrakcyjnej cenie!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!