Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Saragossy

Znajdź nas w social mediach

Saragossa
Bazylika del Pilar w Saragossie
Fot. sxc.hu

Saragossa to hiszpańskie miasto pełne uroku, położone około 280 kilometrów na północny wschód od Madrytu nad rzeką Ebro. Dawna stolica Hiszpanii znana jest w Polsce pod katalońską nazwą miasta –Saragossa. Nazwa hiszpańska brzmi Zaragoza. Spokojne miasto, stolica Aragonii, jest pełne zabytków i parków, które zachęcają do spacerów. Centralną atrakcją jest przebudowany niedawno Plaza del Pilar, przy którym wznosi się wielka i majestatyczna katedra.

Saragossa została założona przez plemiona Iberów w I wieku p.n.e. jako Saldubę, ufortyfikowane miasto w pobliżu rzeki Ebro. Po zdobyciu wioski przez Rzymian nazwano ją Caesaraugusta na cześć cesarza Oktawiana Augusta. W VIII wieku Maurowie przemianowali ją na Medina Albaida Sarakosta,. Za ich czasów Saragossa była oazą poetów i artystów. Po odbiciu miasta, Hiszpanie zmodyfikowali jego nazwę na Zaragoza.

Starówkę miasta opisał przepięknie Stefan Żeromski w powieści Popioły:
„Rysowały się przed oczyma niezliczone wieże: wyniosły szczyt katedry Del Seo; olbrzymie kadłuby klasztorów – franciszkańskiego, w środku miasta, za bramą zwaną Quemada, na prawym brzegu Huerby, świętego Józefa, na południu – czworokąt zamku inkwizycji Castel Aljaferia, na zachodzie – kapucynów, przed bramą Carmen; okrągłe kopuły i strzeliste wieże Nuestra Seńora del Pilaar, nad samym brzegiem rzeki”.

Najważniejsze zabytki miasta, czyli mury rzymskie, bazylika i wspominana już katedra, znajdują się przy kamiennym Paseo Echegaray y Caballero, biegnącym wzdłuż rzeki Ebro. Wśród atrakcji architektonicznych wymienić trzeba także Aljafierię - najwiekszą budowlę Maurów poza Andaluzją oraz Rzymskie Forum starożytnej Caesaraugusty

Wieczorami miasto jest pełne ludzi, a ulice starówki wypełnia muzyka z dyskotek. Miasto jest ośrodkiem przemysłu maszynowego, cukrowniczego, produkcji wina. Uprawia się tu winogrona, oliwki oraz trzcinę cukrową.

Portal www.tanie-loty.com.pl oferuje najtańsze połączenia lotnicze do Saragossy! Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Saragossy! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!