Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Murcji

Znajdź nas w social mediach

Murcja
Murcja centrum miasta
Fot. flickr.com

Murcja to stolica regionu położonego nad morzem Śródziemnym w południowo wschodniej Hiszpanii, pomiędzy Costa Blanca a Costa del Sol, który jest idealnym miejscem na wakacje podczas jesieni. Podobno słońce świeci tam przez ponad 300 dni w roku. Wspaniałe, gorące plaże, liczne rezerwaty przyrody oraz możliwość podziwiania zabytków z ostatnich dwóch tysięcy lat.

Murcja to jak już wspominaliśmy stolica regionu, ale jest to zarazem miasteczko uniwersyteckie. Miasto powstało w 825 roku, kiedy to zostało założone przez Arabów. To tu znajduje się wiele atrakcji godnych zobaczenia. Możemy tu podziwiać między innymi przepiękną katedrę Santa Maria zbudowaną na fundamentach dawnego meczetu, z niepowtarzalną fasadą, uznawaną za najpiękniejszą barokową fasadę w całej Hiszpanii.

Centrum miasta stanowi plac La Glorieta oraz główna ulica Murcji Calle de la Trapería. Warto zobaczyć również Casino, którego patio jest wzorowane na Alhambrze. Miasto posiada także bogate zbiory dzieł barokowego rzeźbiarza Francisco Salzillo, który urodził się i zmarł w Murcji.

Murcja jest świetnym miejscem na wypady do innych, równie ciekawych miesc w regionie. Godne odwiedzenia jest miasto Caravaca de la Cruz słynące jako miejsce pielgrzymek z powodu znajdujących się tutaj relikwii w postaci drzazg krzyża świętego, czy miasto Lorca, gdzie znajdziemy ruiny dawnej twierdzy, reklamujące się na świecie hasłem „Warsztat czasu”, co ma oznaczać możliwość "przeniesienia się" choć na chwilę do dawnych wieków. Odwiedzając Murcję nie zapomnijmy także odwiedzić Kartaginy, słynącej z ciekawych zabytków architektonicznych a także Muzeum Archeologii Podwodnej oraz stary fort i pozostałości rzymskiego teatru.

Zmęczeni zwiedzaniem możemy odpocząć na jednej z gorących plaż na Costa Cálida. Murcja zaprasza do podróży! Zapraszamy do podróży do Murcji z Portalem Tanie-Loty.com.pl! Na naszej stronie możesz znaleźć bilety lotnicze w atrakcyjnych cenach oraz wynająć samochód! Zapraszamy do słonecznej Murcji!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!