Mówią, że podróże to najzdrowszy nałóg. Podpisujemy się pod tym rękami i nogami. Wracając z jednej wyprawy, już myślimy o następnym wyjeździe. Masz podobnie? To witaj w klubie. Często jednak wybierając się w podróż mogą miotać Tobą najróżniejsze emocje od pozytywnych czyli euforii, podniecenia do negatywnych – strachu i różnych fobii. Żeby nie być niemile zaskoczonym podczas wyprawy – zaplanuj podróż wcześniej!

Najlepiej jeśli przed wylotem sprawdzisz kilka rzeczy dla świętego spokoju. Warto się po prostu przygotować. Zebraliśmy dla Ciebie 10 punktów, które warto odhaczyć przed wyjazdem. No chyba, że lubisz nieplanowane przygody, to też rozumiemy…;)

1Sprawdź, jaka będzie pogoda na miejscu

PAra zakochanych na Santorini, zachód słońca
Sprawdź prognozy pogody. Fot. Shutterstock

Niby taka trywialna rzecz, ale właśnie trafiłeś na niesamowitą okazję. W chwili szaleństwa kupiłeś bilety w atrakcyjnych cenach i wszystko idzie w dobrym kierunku, ale chwila chwila… Jakie rzeczy ze sobą wziąć? Jaka tam będzie pogoda o tej porze roku? No właśnie! Warto przed wylotem sprawdzić średnie temperatury w danym miejscu.

Chyba nie chcesz, aby pogoda pokrzyżowała Twoje podróżnicze plany? Można też poszukać jakiegoś forum albo po prostu zapytać na grupie FB dotyczącej konkretnego miejsca czy te prognozy się sprawdzają. Czy można im wierzyć? Zaplanuj podróż ze słońcem. I nie pakuj do walizki zbędnego balastu. Uwierz nam każdy centymetr się liczy. Zwłaszcza, jeśli możesz wziąć tylko bagaż podręczny.

Poprzedni
Poprzedni artykułWkrótce otwarcie niezwykłej podwodnej rezydencji na Malediwach
Następny artykułAtrakcje Madagaskaru – co zobaczyć, kiedy lecieć
blank
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

1 KOMENTARZ

  1. Połowa to bzdury.
    Jedną z istotniejszych rzeczy do sprawdzenia to data ważności dokumentów podróży, kart kredytowych i wykupienie dobrego ubezpieczenia. Jak napisałem, połowa porad w attykule to bzdury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here