Madagaskar, kraj lemurów i drzew butelkowych zachwyca nas na zdjęciach. Ta jedna z największych wysp świata wydaje nam się jednak nadal niedostępna. Tymczasem do tego afrykańskiego kraju na Oceanie Indyjskim bez problemu da się dotrzeć, jeśli tylko naprawdę się chce. Jakie atrakcje Madagaskaru warto zwiedzić i kiedy tam lecieć?

1Tanie loty na Madagaskar

dorożka z zebu na madagaskarze
Duże odległości, słaba komunikacja i ciężkie warunki pobytu każą rozważyć, czy nie wykupić wycieczki. Fot. Shutterstock

Madagskar – to ogromna wyspa (czwarta pod względem wielkości na świecie i większa od Polski) i niezamożny afrykański kraj. Zwiedzanie go na własną rękę będzie wyzwaniem. Bieda, brak infrastruktury dla turystów, tubylcy podchodzący z rezerwą, uboga komunikacja zbiorowa i ogromne odległości do pokonania – to wszystko może zaskoczyć turystę w głębi wyspy.

Mimo to są rejony, które cieszą się popularnością oraz wycieczki zorganizowane. Jeśli nigdy nie wykupujecie wakacji z biur podróży, staniecie pewnie przed dylematem, czy wykupować taki wypoczynek, czy jednak postawić na zwiedzanie samemu.

Itaka organizuje wczasy all inclusive na Nosy Be – nie bez przyczyny właśnie tam. To turystyczna wyspa z mnóstwem atrakcji, białymi plażami, można się też wybrać na zwiedzanie lemurów. Ceny takich wakacji zaczynają się od 5,1 tys. zł z przelotem, zakwaterowaniem i wyżywieniem all inclusive. Same tanie loty na Madagaskar z Europy można znaleźć za mniej niż 2 tys. w obie strony.

Kiedy lecieć na Madagaskar? Pora sucha występuje od maja do października, a deszczowa od listopada do kwietnia.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here