Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Co zabrać na wakacje – gotowa lista rzeczy do spakowania do druku

co-zabra-na-wakacje-walizka

Co zabrać na wakacje – niby problem ciągle taki sam, a i tak umykają nam ważne rzeczy do spakowania. Zawsze zapominasz piżamy albo dopiero po przylocie do obcego orientujesz się, że nie masz przejściówki do kontaktu? Mamy dla Ciebie gotowe zestawienia. W naszym zestawieniu uniwersalna lista rzeczy do zabrania na wakacje, a także listy podpowiadające co zabrać w góry i co zabrać nad morze – nie tylko polskie. 

Co zabrać na wakacje i jak nie zapomnieć o niczym?

Dzięki naszej gotowej liście, będziesz mógł sprawdzić, czy pamiętałeś o wszystkim ważnym. Każdy z nas ma takie rzeczy, których zawsze zapomina w podróż. Choć dylemat co zabrać na wakacje pojawia się przy okazji każdego wyjazdu, zawsze znajdą się te pechowe skarpetki albo szczoteczka do zębów, których nie spakowaliśmy. O właśnie! Szczoteczka do zębów!

Możecie wydrukować nasz PDF lub przejrzeć go online. UWAGA, nie bierzcie wszystkiego! Większości rzeczy z naszej listy prawdopodobnie w ogóle nie potrzebujecie. Wyszliśmy z założenia, że im więcej możemy Wam przypomnieć tym lepiej, ale w trakcie pakowania zasada powinna być odwrotna. Im mniej zabierzemy, tym lepiej zagospodarujemy nasz bagaż i będziemy mniej dźwigać. No bo w końcu, umówmy się, buty na wysokim obcasie i prostownica zarezerwowane są raczej dla wyjazdów biznesowych i możecie je z powodzeniem ominąć na wczasach w brazylijskiej dżungli.

Co zabrać nad morze – lista rzeczy

Co zabrać nad morze? Zależy czy to morze Bałtyckie czy Andamańskie. Fot. Shutterstock

​A propos tropików – jest kilka rzeczy, które powinniście wziąć ze sobą w wieczne upały. Poniżej jest więc gotowa lista rzeczy do zabrania do ciepłych krajów. 

Podpowiadamy też co zabrać nad morze – żeby przypadkiem nie obudzić się bez stroju kąpielowego i slipek. A jak chcemy wziąć parawan i lodówkę turystyczną, bierzmy. W naszym zestawieniu też się znalazły, choć oczywiście to propozycja raczej dla tych, którzy będą plażować nad Bałtykiem a nie w Tajlandii. Potraktujcie to nieco z przymrużeniem oka.

Co zabrać w góry – lista rzeczy

Co zabrać w góry i na narty? Też mamy podpowiedzi. Fot. Shutterstock

​Trekking po górach lub biwakowanie pod namiotem wymaga wzięcia zupełnie innych przedmiotów niż plażowanie za granicą. Przygotowaliśmy więc osobną listę, dzięki której będziecie pamiętać co zabrać w góry. Przyda się na pewno śpiwór z karimatą i menażka. 

Dodatkowo podpowiadamy co zabrać na narty – w końcu nikt z nas nie chciałby znaleźć się w górach bez gogli narciarskich albo rękawiczek.

Co zabrać na wakacje – gotowa lista rzeczy do spakowania

Poniżej gotowa lista rzeczy do zabrania na wakacje – nie tylko dla dorosłych, ale również dla dziecka. Owszem, tak jak wspomnieliśmy wiele jest na niej zbędnych pozycji. Ale brakuje za to niektórych osobistych przedmiotów, które są dla niektórych ulubionymi rzeczami. Dzieci zabierają na wakacje lalki i misie, ale dorośli też mają swoje przyzwyczajenia. Dla jednych będzie to gitara i śpiewnik, a dla innych bransoletka przetrwania z krzesiwem albo kolorowanki antystresowe. Pomyślmy nie tylko o rzeczach koniecznych, ale i odpoczynku i własnym hobby – w końcu po to jedziemy na wakacje!

Link do ściągnięcia: Lista rzeczy do zabrania PDF

Co zabrać na wakacje? Dzięki nam już wiesz. Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa