Ta linia lotnicza tymczasowo zwalnia połowę pracowników przez koronawirusa!

Aż 50% swoich pracowników musi tymczasowo zwolnić linia Norwegian Air. Wszystko przez koronawirusa i zakaz lotów do USA.

Niektóre linie lotnicze mocniej niż inne odczuwają kryzys związany w wybuchem epidemii koronawirusa. Jedną z nich jest Norwegian, który by nadal istnieć musiał tymczasowo zwolnić 50% swoich pracowników. Możliwości zatrudnienia linii lotniczej zmniejszyły się drastycznie po wprowadzeniu przez USA 30-dniowego zakazu lotów z krajów strefy Schengen.

Dodatkowo Norwegian Air już wcześniej był mocno zadłużony. A teraz jego notowania na giełdzie spadły aż o 22%, co poskutkowało tym, że przewoźnik musiał zawiesić ponad 4 000 lotów i dodatkowo tymczasowo zwolnić swoich pracowników, by w ogóle utrzymać się na powierzchni.


Jacob Schram, prezes Norwegian, powiedział:

Nowe ograniczenia nałożyły dodatkową presję na i tak naszą trudną sytuację. Wzywamy rządy międzynarodowe do podjęcia natychmiastowych działań, aby przemysł lotniczy mógł chronić miejsca pracy i nadal odgrywać istotną rolę w generowaniu ożywienia gospodarczego na świecie.

Problemy linii lotniczych

Wprowadzony przez rząd USA zakaz uderzył także w inne linie lotnicze. Najboleśniej odczuła to Lufthansa, której akcje straciły 14% wartości, a od początku roku aż 47%. Podobna sytuacja odnosi się do Air France (spadek o 13%, a od początku roku o 57%). Nic dziwnego, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) podkreśla, że linie lotnicze będą potrzebowały nadzwyczajnych środków, aby przetrwać ten kryzys i wzywa rządy do rozważenia rozszerzenia linii kredytowych, zmniejszenia kosztów za korzystanie z infrastruktury i złagodzenia podatków.

Czytaj również:

3 KOMENTARZE

  1. Proponuję zapoznać się czym jest permitering w Norwegii. To czasowe zwolnienie z pracy,na okres 15 dni za które pracownik dostaje wynagrodzenie ( od państwa lub pracodawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here