Wizz Air zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju! Sprawdź, co zrobić!

Najpierw Włochy i Izrael, teraz kolejny kraj. Wizz Air zawiesza połączenia do Norwegii od 16 marca do 3 kwietnia.

Zawieszone będą wszystkie loty na trasach do i z Norwegii. Zawieszenie wejdzie w życie 16 marca, czyli za 3 dni. Potrwa wg dzisiejszych informacji do 3 kwietnia. Decyzja węgierskiego przewoźnika jest podyktowana decyzją norweskiego rządu o podjęciu drastycznych działań w celu minimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Już wczoraj samolot z Gdańska do Tromso został zawrócony zaraz po lądowaniu. Pasażerowie nie opuścili nawet samolotu, by nie musieć poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Obecnie każda osoba, która przylatuje do Norwegii musi się poddać obowiązkowej kwarantannie. 

Co to oznacza dla pasażerów?

Jak informuje Wizz Air rezerwacje, których dotyczą powyższe informacje, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę.

7 KOMENTARZE
  1. 27.02 zrobiłam rezygnację i zwrot środków z rezerwacji- do dzisiaj nie dostałam nawet potwierdzenia mailem, że przyjęto moją rezygnację. Zaznaczę, że pieniędze z rezygnacji z rezerwacji wg komunikatu wizzair miały trafić w ciągu kilku dni na rachunek.

    • Ja kiedyś też tak zrobiłem i tyle widziałem, kasę brać biorą szybko ale z tym zwrotem to już różnie bywa. W każdym razie powodzenia

  2. Jeśli sama zrezygnowałaś to dostaniesz zwrot z potrąceniem 80 EUR, czyli praktycznie nic.

  3. To jest straszne. Jestem członkiem wizarr. Chciałam zrezygnować z lotu po kliknięciu okazało się że 0 zwrotu. Po przebukiwaniu na inny termin dopłata za przebukiwanie po 157zl za bilet w jedną stronę.
    Jeżeli nie wykupiłes ubezpieczenia nie masz nic.

  4. W Norwegii już 946 zachorowań na Koronawirus

  5. Anulowali mi lot i dostałam 20%. Skąd te 120%?

  6. Zwrocili 120% tylko 100% to byl koszt operacyjny 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here