Planowałeś teraz ucieczkę do USA? Od piątku nowe zasady! Nie wjedziesz do Stanów. Lepiej sprawdź

Dziś nowe informacje! Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump postanowił wprowadzić specjalne środki ostrożności w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa przez podróże z Europy.

Wszystkie podróże do USA zawieszone na 30 dni

Do tej pory w Stanach zanotowano 1135 przypadków koronawirusa, w tym 38 śmiertelnych. Teraz wszystkie podróże z krajów europejskich zostaną zawieszone na następne 30 dni. Takie informacje Donald Trump przekazał w wystąpieniu telewizyjnym. Nowe zasady będą obowiązywały już od piątku (północ). Takie środki ostrożności mają oczywiście na celu ograniczenie możliwości przeniesienia kolejnych przypadków SARS-CoV-2 do USA.

Jak informuje CNN, zasady dotyczą obywateli krajów europejskich, a nie Amerykanów. Wyjątkiem pozostaną połączenia miedzy Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią. Zakaz podróży dotyczy każdego, kto w ciągu ostatnich 14 dni znajdował się w strefie Schengen.

Przeczytaj też: Lecisz teraz do tego kraju? Uważaj, wszyscy obcokrajowcy będą objęci przymusową kwarantanną na wjeździe, do tego całe Włochy oznaczono strefą chronioną! Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Italii i Izraela, a Ryanair odwołuje wszystkie loty do Włoch ze skutkiem natychmiastowym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here