Pierwszy kraj zamknął lotniska i zawiesił wszystkie loty pasażerskie!

Trudna sytuacja na świecie prowadzi do podejmowania przez linie lotnicze i poszczególne kraje coraz to bardziej restrykcyjnych kroków dla zachowania bezpieczeństwa. I tak pierwszy kraj zamyka lotniska i zawiesza wszystkie loty pasażerskie. Mowa tu o Kuwejcie.

Kuwejt zawiesza loty pasażerskie

Państwowa agencja informacyjna KUNA poinformowała, że kuwejcki rząd zdecydował, że od dziś 13.03 zawiesza wszystkie loty komercyjne do i z kraju. Będą mogły być wykonywane tylko loty cargo. W Kuwejcie liczba zakażonych wynosi 72 osoby. Wcześniej zaprzestano wydawania wiz dla przylatujących, a także odmawiano wjazdu osobom z Indii, Egiptu, Filipin, Sri Lanki, Bangladeszu, Syrii, Libanu, Turcji, Azerbejdżanu oraz Gruzji, które nie posiadały medycznego potwierdzenia swojego dobrego stanu zdrowia.

A ci, którzy przekraczali granice kraju musieli poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Jak informuje Flight Global, od dziś wszystkie loty zostają zawieszone. Wstępnie zakaz ma potrwać do 26 marca. Rząd zdecydował również o zamknięciu wszystkich restauracji, kawiarni, siłowni i galerii handlowych. Oczywiście podobnie jak w innych państwach, tak i tu obowiązują zawieszenia w funkcjonowaniu szkół, uniwersytetów i ośrodków kulturalnych.

Anas al-Saleh, minister spraw wewnętrznych powiedział:

Wszystkie decyzje podejmowane w związku z koronawirusem są tymczasowe i będą się zmieniać codziennie, w zależności od okoliczności i następstw.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też