Nie tylko USA! Wybierałeś się do tego kraju? To możesz zmieniać plany, bo jutro zamyka granice

Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa powoduje wprowadzanie różnych środków ostrożności w wielu krajach. Niektóre państwa decydują się na zamknięcie granic.

Już od jutra Indie przestaną wpuszczać obcokrajowców i zawieszają wszystkie wizy. Jak mogliście się dzisiaj dowiedzieć, również USA wprowadzają zakaz podróży z Europy. Okazuje się, że nie jest to jedyny kraj, który zdecydował się na podjęcie takiej decyzji.

Od 13 marca zawieszone zostaną wszystkie już wydane indyjskie wizy i przestaną być wystawiane nowe. Taki stan rzeczy potrwa do 15 kwietnia.

Podróżni, którzy mają wykupiony bilet do Indii z datą wylotu przed 13 marca, nadal będą mogli wjechać do kraju. Jednak już od piątku wizy nie będą respektowane, a podróżni spoza Indii nie będą mogli przekroczyć granicy. Dotyczy to również osób, które posiadają karty stałego pobytu. Jedyne wyjątki dotyczą osób posiadających wizę dyplomatyczną i pracowniczą oraz przedstawicieli ONZ.

Obywatele Indii wracający do kraju z państw, gdzie występuje koronawirus, muszą się spodziewać dwutygodniowej kwarantanny. Dotyczy to nie tylko osób, które w ostatnim czasie były w Chinach czy Korei Południowej. Jednak restrykcje będą obowiązywać nie tylko na lotniskach. Granice lądowe również zostaną zamknięte.

Sprawdź również: Koronawirus a podróże  – wszystko co musisz wiedzieć, a bałeś się zapytać

6 KOMENTARZE
  1. Trzeba bylo dawno to zrobic i w kazdym kraju..

  2. A co z przelotami transferowymi przez Indie?

    • Aleksandra Ryś Aleksandra Ryś

      Jeżeli nie wychodzisz poza terminal, czyli nie wkraczasz na teren Indii, to loty powinny się odbyć normalnie. Ale to zależy od połączenia. Jeśli musiałeś/aś ubiegać się o wizę przed lotem, to znaczy że zapewne poinformują cię na pierwszym odcinku, że nie możesz lecieć. Wizy transferowe też są wycofane.

  3. A co z osobami, które obecnie przebywają w Indiach? Będą normalnie wypuszczać turystów?

  4. Co z osobami które w lecą do Indii i tam przesiadają się do innego samolotu np do Niemiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here