Nie tylko USA! Wybierałeś się do tego kraju? To możesz zmieniać plany, bo jutro zamyka granice

Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa powoduje wprowadzanie różnych środków ostrożności w wielu krajach. Niektóre państwa decydują się na zamknięcie granic.

Już od jutra Indie przestaną wpuszczać obcokrajowców i zawieszają wszystkie wizy. Jak mogliście się dzisiaj dowiedzieć, również USA wprowadzają zakaz podróży z Europy. Okazuje się, że nie jest to jedyny kraj, który zdecydował się na podjęcie takiej decyzji.

Od 13 marca zawieszone zostaną wszystkie już wydane indyjskie wizy i przestaną być wystawiane nowe. Taki stan rzeczy potrwa do 15 kwietnia.

Podróżni, którzy mają wykupiony bilet do Indii z datą wylotu przed 13 marca, nadal będą mogli wjechać do kraju. Jednak już od piątku wizy nie będą respektowane, a podróżni spoza Indii nie będą mogli przekroczyć granicy. Dotyczy to również osób, które posiadają karty stałego pobytu. Jedyne wyjątki dotyczą osób posiadających wizę dyplomatyczną i pracowniczą oraz przedstawicieli ONZ.

Obywatele Indii wracający do kraju z państw, gdzie występuje koronawirus, muszą się spodziewać dwutygodniowej kwarantanny. Dotyczy to nie tylko osób, które w ostatnim czasie były w Chinach czy Korei Południowej. Jednak restrykcje będą obowiązywać nie tylko na lotniskach. Granice lądowe również zostaną zamknięte.

Sprawdź również: Koronawirus a podróże  – wszystko co musisz wiedzieć, a bałeś się zapytać

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Zobacz też

6 KOMENTARZE

    • Jeżeli nie wychodzisz poza terminal, czyli nie wkraczasz na teren Indii, to loty powinny się odbyć normalnie. Ale to zależy od połączenia. Jeśli musiałeś/aś ubiegać się o wizę przed lotem, to znaczy że zapewne poinformują cię na pierwszym odcinku, że nie możesz lecieć. Wizy transferowe też są wycofane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też