Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Treviso

Znajdź nas w social mediach

treviso_duomo
Katedra w Treviso
Fot. Wikipedia

Katedra – Duomo

Katedra ma neoklasyczny wygląd, ale jej pochodzenie sięga VI wieku. Z zewnątrz rzuca się w oczy imponująca neoklasyczna fasada, a wnętrze kryje kryptę z 1100 roku i kaplicę Malchiostro, ołtarz Titiana i wiele innych uroczych dzieł. Warto też zobaczyć proste baptysterium (Battistero di San Giovanni) z XI wieku z bizantyjskimi freskami.

Kościół San Nicolò

Duży kościół dominikański, w którym wyraźnie zaznaczone są wpływy gotyckie. Wnętrze jest proste i skromne, ale znajdziemy tu wyjątkowe freski Tomaso di Modena, jednego z największych malarzy XIV wiecznych. Przedstawiają one portrety wybitnych Dominikanów. Freski tego artysty znajdziemy także w średniowiecznych kościołach Santa Lucia i San Vito niedaleko Piazza dei Signori.

Kościół San Francesco

Przepiękny i jednocześnie zachwycający swoją prostotą kościół, którego początki datuje się na XIII wiek. W środku znajdziemy grobowce synów Dante Aligheri. Warto zwrócić uwagę na drewniany sufit w kształcie dna statku, który jest udekorowany jak sklepienie niebieskie.

Loggia dei Cavalieri

Symbol władzy politycznej, którą zyskali arystokraci i rycerze. Budynek z XIII wieku po odrestaurowaniu gości dzisiaj wiele wystaw sztuki współczesnej.

Piazza dei Signori

Salon Treviso i jednocześnie symbol miasta i dowód gościnności i pełni życia mieszkańców. Przy placu umiejscowione są dzwonnica i Palazzo się Trecento, który od momentu jego wybudowania był zawsze siedziba władzy lokalnej. Charakterystyczne dla placu są posągi lwów z otwartą ewangelią – symbol i dowód dominacji Wenecji w tym regionie. Na placu znajdziemy wiele kawiarni i restauracji, wokół których koncentruje się życie kulturalne mieszkańców.

Kanały

Woda odgrywa znaczącą rolę w życiu Treviso. Miasto charakteryzuje system rzek i kanałów które przepływają przez miasto i otaczają je ze wszystkich stron. Wszystkich turystów przechadzających się po centrum zachwycają poetyckie widoki średniowiecznych budynków odbitych w lustrze czystej wody kanałów. Za placem Piazza dei Signori znajduje się wiele romantycznych alejek które prowadzą do najbardziej uroczych miejsc w mieście: Isola della Pescheria (wyspa z targiem rybnym), Canale dei Buranelli, mosty: Ponte San Francesco, Ponte Dante, Ponte S. Martino.

Malowane domy

Jeszcze jeden charakterystyczny aspekt Treviso. Dawniej wszystkie domy dobrze sytuowanych rodzin były udekorowane od zewnątrz dużymi namalowanymi na ścianach motywami. Niektóre z nich można do dzisiaj podziwiać w niektórych częściach miasta: od prostych motywów geometrycznych aż do mitologicznych scen, pochodzących z XVI wieku. Najwięcej z nich znajdziemy niedaleko Piazza Duomo, przy Via Riccati, Via Canova i Via della Roggia.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 383 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź