Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Treviso

Znajdź nas w social mediach

Pasta e fagioli - jedno z dań kuchni regionalnej
Fot. marco.ziero

Treviso ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych i interesujących miejsc i wydarzeń. Sprawdźcie sami! W Treviso znajdziemy kilka interesujących muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Santa Caterina, kompleks usytuowany w byłym konwencie Santa Caterina, gdzie można zobaczyć kaplicę niewinnych i cykl fresków Tomasz da Modena Storie di S. Orsola. Warto tez odwiedzić muzeum miejskie, usytuowane w byłym budynku zakonu Jezuitów z bogatą pinakoteką oraz działem archeologicznym.

Muzyka

W Treviso co roku odbywa się jeden z ważniejszych festiwali muzyki antycznej organowej. Od wielu lat w pierwszym tygodniu lipca stare miasto rozbrzmiewa muzyką podczas festiwalu "Suoni di Marca". Ważnym wydarzeniem jest także Międzynarodowy Festiwal Gitarowy "Delle Due Città", odbywający się we wrześniu w Rzymie i w Treviso.

Kuchnia

Treviso i cała prowincja są pełne restauracji, kawiarni, trattorie, barów, które zapraszają by do nich wpaść. Dobre jedzenie i picie jest nieodłączną częścią życia mieszkańców miasta. Kuchnia jest wyborna i dobrej jakości. Niektóre ze specjalności szczególnie polecane to: sopa coada – zupa z mięsem gołębim,  bruscandoi – risotto ze szparagami, risotto al radicchio, risi e bisi (ryż z groszkiem) oraz pasta e fagioli (makaron z fasolą).

Wino

Region Veneto produkuje najwięcej wina we Włoszech i treviso ma w tym swój udział. Godne polecenia są Prosecco di Conegliano-Valdobbiadene, oraz Colli di Conegliano. Każdego roku w regionie odbywa się festiwal wina "Primavera del Prosecco”, oficjalna degustacja wina z ostatnich zbiorów.

Maraton

Maratona di Treviso odbywa się co roku w drugą niedzielę marca. Trasa biegnie z Vittorio Veneto do Treviso i kończy się na głównym placu miasta - Piazza dei Signori. Dzięki wielu znanym osobom, które biorą w nim udział należy do najbardziej interesujących we Włoszech.

Ciekawy maraton odbywa się w październiku – Ombralonga – tysiące uczestników uzbrojonych w kieliszki do wina i mapę miasta przemierza ulice miasta poprzez przystanki, które umiejscowione SA w typowych dla miasta winiarniach. Dobry sposób na poznanie miasta i degustację dobrego prosecco czy cabernet

Jeśli macie ochotę na wspaniałe Prosecco wybierzcie się do Treviso!  Portal www.tanie-loty.com.pl zaprasza do podróży do Treviso Oferujemy bilety lotnicze do Treviso w atrakcyjnych cenach! Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki tanich połączeń!

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź