Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Transport z lotniska Rzym Fiumicino

Znajdź nas w social mediach

Stacja kolejowa na lotnisku Fiumicino
Fot. Huragayato/Wikipedia

Lotnisko "Leonardo da Vinci" Rzym Fiumicino  (FCO) połozone jest w miejscowości Fiumicino, 32 km na południowy zachód od centrum Rzymu. Jest głównym i największym portem lotniczym Włoch. Pasażerowie mają do dyspozycji trzy terminale lotnicze A, B i C. Na lotnisko prowadzi obwodnica Rzymu Grande Raccordo Anulare, poprzez autostradę A12 kierunek Fiumicino.

Taksówki

Do miasta najwygodniej zawiozą nas taksówki, których postój znajduje się przed lotniskiem. Podróż do centrum Rzymu autoryzowaną taksówką taxi del Comune di Roma (są one białe i mają zainstalowane taksometry) kosztuje 45 euro (dla maksymalnie 4 osób z bagażami).  Podróż taksówką z licencją wystawioną przez Fiumicino kosztuje 60 euro. Więcej informacji udziela Punkt Informacji Turystycznej (P.I.T. – Punto di Informazione Turistica del Comune di Roma), który znajduje się na lotnisku. należy szczególną uwagę zwrócić na nielegalnych naciągaczy.

Pasażerowie mogą także skorzystać z limuzyny z kierowcą NCC – noleggio con conducente (dostępne na zamówienie w punktach znajdujących się na w halach przylotów lotniska). Są to firmy:

  • Airport, tel. +39 800017387 (Terminal A);
  • C.T.P. (Consorzio Trasporto Persone), tel. +39 06 65011122 /+39 06 65953644 (Terminal B);
  • Con.Co.R.A., tel. +39 06 65953932 (Terminal B).


Transport kolejowy

Pomiędzy dworcem lotniska Rzym Fiumicino a Dworcem Głównym Termini w Rzymie co pół godziny jeżdżą pociągi ekspresowe Leonardo Express. Bilety można nabyć w kasach obu dworców oraz w dystrybutorach automatycznych. Czas jazdy Leonardo Express to około 30 min zaś koszt 14 euro w jedną stronę (15 euro, jeśli kupiony u konduktora na peronie). Dziecko do lat 12, jeśli jest w obecności dorosłego nie płaci za bilet. Pociągi kursują od 6:00 do 23:30 co 30 minut.

Jest także wolniejsze połączenie kolejowe FM1 do Fara Sabina, które umożliwia dojazd do stacji Tiburtina, Trastevere, Tuscolana i Ostiense (nie zatrzymuje się na stacji Termini), jeżdżące co 15-30 min i zatrzymujące się wielokrotnie po drodze. Pociągi kursują od 6:00 do 23:30. Szacunkowy czas jazdy FM1 do Stazione Tiburtina to 40 min, koszt biletu to 8 euro (ważny przez 90 minut do wszystkich stacji Rzymu). Dzieci do lat 12 płacą 50% biletu normalnego. Bilety można nabyć w kasach dworców oraz w dystrybutorach automatycznych.

 Transport autobusowy

Pomiędzy lotniskiem (przystanek przed terminalem 3), a miastem (stacja centralna Roma Termini) kursują autobusy firmy:

  • SITBUS- czas przejazdu do miasta to od  50 do 90 minut (w zależności od ruchu ulicznego) - nie jest to polecany środek transportu w dzień, ze względu na korki. Autobus wykonuje 22 kursów dziennie. Bilet kosztuje 8 euro. Więcej info i rozkład jazdy na stronie przewoźnika.
  • Cotral - autobus nocny i dzienny na stacje Termini (piazza dei 500) i Tiburtina w centrum Rzymu. Bilet kosztuje 4,5 euro (u kierowcy 7 euro). Pełny rozkład jazdy na stronie przewoźnika.


Transport łączony - najtańsza opcja dojazdu do miasta

Najtańszą opcją przejazdu jest przejazd do Lido di Ostia (Stazione Lido Centro) autobusem Cotral (kierunek "Piazza della Stazione"). Autobus odjeżdża sprzed terminalu 1. Koszt biletu na autobus to 1,20 euro - ale trzeba go zakupić w kiosku na terenie terminalu. Następnie konieczna jest przesadka na pociąg podmiejski, który jedzie do Stazione Roma Porta S.Paolo - Piramide. Obowiązuje tutaj bilet czasowy aglomeracji Rzymskiej (75 minut - 1 euro), który pozwala nam na kontynuowanie dalszej podróży metrem np. do stacji Termini. Łączny koszt dojazdu do centrum Rzymu wyniesie więc 2,20 euro.

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
autobus 50-90m €4,5-8 Atral, Sit
kolej 30-40m €8-15 Atral
taxi 50-90m €45-60 -

Interesują Cię Włochy? Zobacz więcej

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!