Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Transport z lotniska Mediolan Malpensa

Znajdź nas w social mediach

malpensa_express
Malpensa Express
Fot. Wikipedia

Lotnisko Mediolan Malpensa (MXP) jest położone w prowincji Varese, 48 km na północny zachód od Mediolanu. Jest jednym z dwóch największych portów lotniczych Włoch, a także jednym z trzech portów obsługujących Mediolan – pozostałe to Linate i Bergamo. Pasażerowie mają do dyspozycji dwa terminale lotnicze.Między terminalami, co piętnaście minut kursuje bezpłatny wahadłowy autobus. Dojazd na lotnisko zapewniają taksówki, autobusy oraz specjalny pociąg.

Taksówki

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, których postój znajduje się przy wyjściach z obu terminali. Koszt podróży taksówką do centrum Mediolanu to 65-70 euro, a podróż trwa około 30 minut.

Transport kolejowy

Do dyspozycji pasażerów jest także transport kolejowy: Pociągiem Malpensa Express, który odjeżdża spod terminala 1, dojedziemy do Milano Cadorna Station. Podróż trwa około 30-40 minut. a pociągi kursują co pół godziny  Bilet w jedną stronę kosztuje 11 euro, w dwie strony 14 euro. Więcej informacji na temat pociągu jest dostępnych na stronie Malpensa Express. Od 12 grudnia 2010 roku udostępniony został także pociąg, który jeździ do stacji Milano Centrale. Pełny rozkład jazdy można znaleźć tutaj.

Transport autobusowy

Autobusowy transport publiczny do centrum Mediolanu, na trasie Milano Centrale - główny dworzec kolejowy – lotnisko Malpensa oferowany jest przez:

  • Malpensa Shuttle – cena biletu 7,50 euro (w dwie strony 12 euro) i 3,75 euro za dzieci w wieku od 2 do 12 lat, autobus kursuje co 20 minut, czas przejazdu około 50 minut, rozkład jazdy dostępny na stronie Malpensa Shuttle.
  • Autostradale – koszt biletu to 7,50 euro za osobę dorosłą i 3,75 euro za dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Przewoźnik oferuję przejazd 3 osób w cenie 15 euro (2 bilety należy wykorzystać w czasie tego samego kursu, pozostały można wykorzystać w innym terminie). Więcej informacji na stronie Autostradale.


Przystanki autobusowe znajdują się przed halami przylotów - wyjście 6 przystanek nr 3.

Na lotnisko Mediolan Linate kursuje autobus wahadłowy Malpensa Shuttle, cena biletu to 13 euro.

Lotnisko Milano Malpensa połączone jest również liniami autobusowymi z miastami: Torino, Lugano Chiasso, Genova, Novara, Lago Maggiore, Brescia, Verona. Więcej informacji o tych połączeniach znajduje się na stronie internetowej: autobusy Milano Malpensa

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
autobus 50-60m €7,50 Autostradale,Malpensa Shuttle
kolej 40m €11 Malpensa Express
taxi 45-60m €65-70 -

Interesują Cię Włochy? Zobacz więcej

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!