Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Mediolanu

Znajdź nas w social mediach

Katedra

Stojący na głównym placu kościół to największa na świecie gotycka katedra, której budowa, rozpoczęta przez Viscontich w roku 1386, trwała pięć stuleci. Dopiero w 1813 r. zakończono zdobienie fasady. Świątynia wygląda imponująco, nie tylko ze względu na dekorację całości (ciekawe połączenie gotyku i baroku), ale i na swoje ogromne rozmiary.

La Scala

la_scala
Wnętrze słynnej La Scali w Mediolanie
Fot. Stevage

To prawdopodobnie najsłynniejsza opera świata. Pierwszy sezon rozpoczął się tu w 1778 r. przedstawieniem opery popularnego wówczas kompozytora - Antonio Salierego, znanego dziś nie tylko ze względu na muzykę, ale i rywalizację z Mozartem. Niedawno teatr został poddany gruntownej renowacji, której celem była konserwacja historycznego budynku i przywrócenie mu dawnego blasku, a także wprowadzenie najnowszych osiągnięć techniki. La Scala pozostaje centrum życia towarzyskiego i kulturalnego elity mediolańskiej i miejscem wyjątkowo ekskluzywnym.

Zamek Sforzów

Ogromny zamek zawdzięcza swój dzisiejszy wygląd księciu Ludovico Il Moro. Ale pierwotnie była to twierdza obronna wzniesiona w 1368 r. przez Galeazzo II Viscontiego, a rozbudowana przez Francesco Sforzę. Niestety bombardowania podczas II wojny światowej zniszczyły budynek - część przednia jest dziełem pochodzącym już z tego wieku. Obecnie Zamek mieści Musei Civici.

Santa Maria delle Grazie

Bazylika, która początkowo została wzniesiona w stylu gotyckim (rozbudowywana w renesansie), przyciąga turystów przede wszystkim swoim refektarzem, gdzie Leonardo da Vinci w latach 1495 - 1497 namalował Ultima Cena (Ostatnią Wieczerzę), będącą jednym z najsłynniejszych dzieł malarskich.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!11 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź