Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Transport z lotniska Mediolan Bergamo

Znajdź nas w social mediach

bergamo_stacja
Z lotniska na stację kolejową w Bergamo kursują autobusy
Fot. Luigi Chiesa / Wikipedia

Lotnisko Bergamo-Orio al Serio (BGY) jest położone ok. 50 km od centrum Mediolanu i 5 km od centrum Bergamo. Jest trzecim portem lotniczym Mediolanu pod względem ruchu pasażerskiego, po lotniskach Malpensa i Linate, wyspecjalizowanym w obsłudze tanich przewoźników lotniczych. Lotnisko jest łatwo dostępne z ważnej autostrady A4 (Turyn – Wenecja) dzięki dobremu połączeniu z obwodnicą. Transport do/z lotniska zapewniają taksówki, autobusy i pociągi.

Taksówki

Do miasta najwygodniej zawiozą nas taksówki, których postój znajduje się naprzeciwko terminalu. Koszt przejazdu do centrum Mediolanu wynosi 50-70 euro. Więcej informacji oraz numery telefonów korporacji działających na lotnisku znajdziemy tutaj.

Transport kolejowy

Do dyspozycji pasażerów jest także transport kolejowy. W oddalonym o 5 km od lotniska Bergamo znajduje się stacja kolejowa. Pomiędzy lotniskiem a stacją kolejową za 1,7 euro kursuje autobus miejski Azienda Transporti Bergamo (ATB). Więcej informacji na stronie ATB. Podróż pociągiem z Bergamo do stacji Milano Centrale trwa około 50 minut i kosztuje 4,20 euro. Dostępne są także połączenia do innych mediolańskich stacji. Rozkład jazdy włoskiej kolei Trenitalia do i z Bergamo znajduje się na jej stronie internetowej TRENITALIA.

Transport autobusowy

Transport autobusowy oferowany jest przez:

  • ATB - firma oferuje połączenie pomiędzy lotniskiem a Dworcem Kolejowym w Bergamo; kursuje co 30 minut od rana, do późnego wieczora. Więcej informacji na stronie ATB
  • Autostradale – firma oferuje połączenia do Dworca Kolejowego w Mediolanie (Głównego i Lambrate) oraz do miasta Brescia (CIBA). Autobusy do Mediolanu kursują co 30 minut od 4:30 rado do 1:00 w nocy, a bilet do Stazione Centrale kosztuje 8,90 euro w jedną stronę (16,50 euro w dwie strony). Podróż do Mediolanu trwa około 60 minut. Więcej informacji na stronie Autostradale
  • Locatelli Air Pullman – firma oferuje połączenia do Dworca Kolejowego w Mediolanie (Milano Stazione Centrale) autobusem Orio Shuttle. Bilet kosztuje 9 euro w jedną stronę (14 euro w dwie strony) i można go nabyć u kierowcy. Podróż do Mediolanu trwa około 60 minut. Więcej informacji na stronie Orio Shuttle.

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
autobus 60m €8,90-9,00 Autostradale,Orio Shuttle
kolej 60-75m €5,90 ATB, TRENITALIA
taxi 45-60m €50-70 -

Interesują Cię Włochy? Zobacz więcej

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!