Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Mediolanie

Znajdź nas w social mediach

Galeria Vittorio Emanuelle II
Fot. sxc.hu

Mediolan jest jednym z najbogatszych miast w Europie, najdroższym we Włoszech i jednym z najdroższych (10 miejsce) na świecie. Jednak przede wszystkim to europejska stolica mody i raj dla wielbicieli zakupów. Słynna na całym świecie Dzielnica Mody wytyczona jest przez Piazza Duomo, Piazza Cavour i Piazza San Babila, w których skład wchodzą ulice Via Montenapoleone, Via Manzoni, Via Sant'Andrea, Via Vittorio Emanuele i Via della Spiga, na których znadziemy sklepy najbardziej ekskluzywnych marek świata: m.in. Armani, Prada, Dolce & Gabbana, Gucci, Versace.

Milan Fashion Week

W Mediolanie, podobnie jak w Paryżu i Londynie dwa razy do roku odbywa się  znany na całym świecie Fashion Week. W tym czasie do Mediolanu zjeżdżają najlepsi projektanci z całego świata, aby zaprezentować najnowsze kolekcje.

 

Ciekawostki

 • Święta i imprezy cykliczne
  Milan Fashion Week, Dzień świętego Ambrożego
 • Atrakcje turystyczne
  Galeria Vittorio Emmanuele II, Duomo, najsłynniejszy obraz świata - Ostatnia Wieczerza
 • Teatr
  najsłynniejszy na świecie teatr operowy - La Scala
 • Sport
  San Siro, jeden z największych na świecie stadionów
 • Kuchnia
  cotoletta alla milanese
 • Sławni ludzie
  premier Włoch - Sylvio Berlusconi
 • Moda
  Mediolan to europejska stolica mody
 • Zakupy
  słynna na całym świecie Dzielnica Mody
 • Naj...
  Mediolan jest jednym z najbogatszych miast w Europie, najdroższym miastem we Włoszech i jednym z najdroższych na świecie

Galeria Vittorio Emanuele II

Symbolem bogactwa i elegancji miasta jest XIX wieczna Galeria Vittorio Emanuele II. W centralnym punkcie jej mozaikowej posadzki znajduje się wizerunek byka. Istnieje przekonanie, że obrót w miejscu byczych genitaliów o 360 stopni gwarantuje szczęście na całe życie… Może warto spróbować? Szczęścia nigdy za dużo!

La Scala

Mediolan może poszczycić się też wieloma innymi wspaniałymi zabytkami. Wśród nich jest oczywiście najsłynniejszy teatr operowy, otwarta w 1778 roku La Scala, słynąca ze swojej akustyki i wyjątkowo eleganckiego wnętrza. Zaś w muzeum przy La Scali znajduje się pośmiertny odlew dłoni Chopina.

Znane postaci

W Mediolanie urodził się Sylvio Berlusconi, premier Włoch i jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Z miastem związanych było także wiele innych znakomitych osób: Caravaggio, Leonardo da Vinci czy Giuseppe Verdi.

To właśnie w Mediolanie możemy podziwiać najsłynniejszy obraz świata: "Ostatnia Wieczerza", autorstwa Leonarda Da Vinci. Znajdziemy go w klasztorze przyległym do kościoła Santa Maria delle Grazie.

Katedra w Mediolanie

W centralnym punkcie miasta na Piazza del Duomo znajdziemy największy gotycki kościół na świecie – zapierającą dech w piersiach katedrę zdobioną tysiącami marmurowych wieżyczek i rzeźb. Podobno z jej dachu w słoneczny dzień można dojrzeć szczyty Alp.

San Siro

Fani piłki nożnej z pewnością z radością odwiedzą stadion San Siro, jeden z największych na świecie – może pomieścić ponad 80 tysięcy widzów. Tu odbywają się mecze dwóch ważnych zespołów AC Milan i Inter Mediolan. Jest też i muzeum z licznymi piłkarskimi pamiątkami.

Dzień Świętego Ambrożego

Najhuczniej obchodzonym świętem jest w Mediolanie 7 grudnia, czyli Dzień Świętego Ambrożego. W Basilica di Sant'Ambrogio odbywają się uroczystości, a plac przed kościołem pokrywa się kolorowymi straganami. Warto wtedy skosztować specjalnie na tę okazję przygotowywanych potraw i słodyczy. Warto też spróbować lokalnych specjałów dostępnych cały rok. Godna polecenia jest cotoletta alla milanese i risotto z szafranem…

Zapraszamy do podróży do europejskiej stolicy mody! Sprawdźcie nasze promocje na połączenia lotnicze do Mediolanu lub skorzystajcie z naszej wyszukiwarki, a odkryjecie bilety lotnicze do Mediolanu w atrakcyjnych cenach!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź