Treść strony

zwiedzanie-rabatu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do RabatuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAW) Okęcieod 1060Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1060Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 1175Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 3026Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 4283Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Rabatu

Znajdź nas w social mediach

Szella

Starożytne i średniowieczne ruiny otoczone murami na przedmieściach oraz zlokalizowana tam nekropolia stanowią doskonały pretekst do rozmyślań o historii tego miejsca i wdzięczny obiekt fotograficzny leżący na skarpie ponad doliną. Są to ruiny rzymskiego miasta Sala Colonia opuszczonego mieszkańców ok XII wieku w związku ze zmianą linii brzegowej Morza śródziemnego, następnie przez kilka stuleci był to cmentarz królewski, gdzie chowano zmarłych władców, do czasów współczesnych zachował się minaret meczetu - tzw. Wieża Hassana wzniesiona tutaj ok. XIII wieku oraz sto lat późniejsze fortyfikacje i główna brama.


Wieża Hassana

Symbol miasta, jedyna zachowana część meczetu z czasów panowania kalifa Jakuba al-Mansura, budowana w II poł. XII wieku jako dziękczynienie po wygranej bitwie pod Alarcos. Meczet nigdy nie został ukończony, ponieważ pracę nad nim przerwał śmierć władcy w 1190 roku, istniejące już elementy zniszczyło trzęsienie ziemi w 1755 roku, po którym zachowały się jedynie podstawy kolumn i stojący do dziś minaret o wysokości 44m. Wieża uznawana jest za wzór marokańskich minaretów. Z ruinami graniczy Mauzoleum Mohammada V

Mauzoleum Mohammada V

Mauzoleum jest miejscem wiecznego spoczynku sułtana Mohammada V oraz jego dwóch synów. Zaprojektowane zostało przez Wietnamskiego architekta Vo Toana w zgodzie z tradycjami architektonicznymi i zdobniczymi Maroka, zdobią go arabeski i zielony dach - symbol islamu. Budowę ukończono w 1971 roku i od tego czasu jest to częsty cel wycieczek, ze względu na doskonałość rzemieślników wykańczających wnętrze, które robi olśniewające wrażenie koronkowością ornamentów.

Muzeum Archeologiczne

Usytuowane w centum miasta za swoje zadanie ma prezentowanie i popularyzację antycznej historii tego miasta i Maroka w ogółe. Na parterze zgromadzono eksponaty sprzed 350 tys. lat, kiedy te tereny zajmował tzw. kultura otoczakowa, znajdziemy tutaj m.in. narzędzia, broń czy ozdoby z tamtego czasu. Na dziedzińcu można natomiast podziwiać prehistoryczne rzeźby naskalne, a na II piętrze zgromadzone są marokańskie pamiątki z różnych okresów od antyku do średniowiecza. Osobny budynek zajmuje ekspozycja dotycząca czasów rzymskiej okupacji. W muzeum opisy poszczególnych obiektów podane są w języku arabskim oraz francuskim.


Plaże Rabatu

Tutejsze wybrzeża Atlantyku jest dobrze znany z powodu pięknych i piaszczystych plaż. Na południe od Rabatu znajdują się plaże Temara i Skhirat z dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, restauracjami, kawarniami i klubami, na północ zać mieści się elegancka Plaża Narodów (Plage des Nations) równie piękna jak dwie wyżej wymienione, ale uznawana za bardziej atrakcyjną. Przed plażą znajdują się Egzotyczne Ogrody Sidi Bouknadel.


Stare miasto i medyna

Wato poświęcić trochę czasu za spacery po Rabacie ze szczególnym uwzględnieniem starych zabudowań, bram miejskich, medyny, targów czy dawnych szkół koranicznych (merdes), tym bardziej że rozciągają się stamtąd piękne widoki, ponieważ zabytkowe dzielnice położone są dość wysoko ponad dnem doliny rzeki Wadi Bu Raghragh.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!9 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 115 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź