Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Wielkiej BrytaniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Tanie loty do Nottingham

nottingham
Charakterystyczna architektura Nottingham
Fot. Wikipedia

Przeciętnemu człowiekowi Nottingham nierozerwalnie kojarzy się z historią angielskiego odpowiednika Janosika -  Robin Hooda, dzielnego rozbójnika i jego kompanii z lasu Sherwood. Samo Nottingham jest liczącym niemal 300 tysięcy mieszkańców miastem, stolicą regionu East Midlands. Region jest znany z przepięknych krajobrazów i efektownych zabytków, ale również szybko rozwijającej się gospodarki.

Historia

Nottingham może poszczycić się długą i bogatą historią, jak przystało na większe angielskie miasto. Niedawno odkryte rysunki naskalne w jaskiniach Creswell Crags pochodzą sprzed ok. 12 tysięcy lat, a przedstawiono na nich koziorożca i ptaki. Już w VIII wieku rozwinęło się tu nowożytne osadnictwo. Wkrótce okolica została zdobyta przez saksońskiego wodza Snota, od którego imienia osada zyskała nazwę Snotingaham. W 867 roku Nottingham dostało się pod władanie Normanów, a z upływem czasu stało się jednym z ich ważniejszych grodów. W 1067 roku Wilhelm zdobywca zbudował w mieście drewniany zamek. Według rejestru w Domesday Book z 1086 roku, Nottingham i najbliższa okolica liczyły sobie 297 domów. Rok 1155 to data otrzymania pierwszego przywileju królewskiego, 130 lat później w mieście powołano pierwszego burmistrza, a od 1449 roku urzędował tu szeryf. Nottingham rozwijało się dynamicznie, a wraz z nim gmina żydowska. W 1290 roku wszyscy Żydzi zostali jednak zmuszeni do opuszczenia miasta.

Już w XVII wieku przemysł był głównym źródłem dochodu lokalnych mieszkańców. Garncarstwo, tkactwo, browarnictwo, wyroby ze szkła – Nottingham słynęło z różnych produktów. Rozpoczęto też wielką przebudowę. Cegła stopniowo wyparła drewno. Ten okres to niestety także czas epidemii, które jednak nie wyniszczyły miasta. W XVIII wieku Nottingham było uważane za jedno z najpiękniejszych ośrodków w Anglii. Na początku XIX wieku liczyło sobie już 28 tysięcy mieszkańców. Słynne stały się wytwarzane tutaj koronki. Rok 1831 przyniósł ze sobą wybuch buntu wśród najbiedniejszych mieszkańców żyjących w slumsach. Podczas II wojny światowej miasto stało się celem bombardowania  przez Luftwaffe w nocy z 8 na 9 maja 1941 roku.

Aktualnie Nottingham jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczych w Wielkiej Brytanii. Siedzibę w mieście mają znane na całym świecie firmy, takie jak: Speedo, Vision Express czy Games Workshop - kultowa wśród fanów gier bitewnych i rpg.

Atrakcje

Nottingham jest uznawane za jedno z najlepszych miejsc w Anglii, jeśli chodzi o ofertę handlową. Tutejsze centra i galerie handlowe są znane w całym kraju. Niezwykle ważnym aspektem Nottingham jest edukacja. Na tutejszych uczelniach wyższych kształci się ponad 40 tysięcy studentów z całego świata.

Nottingham jest doceniane nie tylko przez turystów z Wielkiej Brytanii. Według danych statystycznych corocznie odwiedza je 300 tysięcy zagranicznych turystów. Miasto dba o utrzymanie zainteresowania przyjezdnych, organizując liczne imprezy kulturalne i festiwale. To doskonałe miejsce, by zacząć poznawać Wielką Brytanię!

Z Tanie-Loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Nottingham w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Nottingham nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Nottingham!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa