Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Sheffield

Znajdź nas w social mediach

sheffield
Przemysłowa panorama Sheffield
Fot. SXC

Sheffield to miasto leżące w hrabstwie South Yorkshire. Położone jest w naturalnym półkolu otoczonym siedmioma wzgórzami i u zbiegu pięciu rzek (Don, Sheaf, Rivelin, Loxley i Porter). Liczba ludności sięga tu ponad pół miliona, co czyni miasto piątym  pod względem wielkości w Anglii. Obecnie na populację Sheffield składa się bogaty przekrój etniczny z całego świata, w tym i z Polski.

Historia

Pierwsze wzmianki o mieście pojawiły się w XI w. W XII w. Od średniowiecza wytapiano tu lokalne rudy żelaza . W XIV w miasto było już znaczącym ośrodkiem kowalstwa, co miało wpływ na jego dalszą historię. W połowie XIX w. rozwinęło się w nim nowoczesne hutnictwo stali. Od wieku XX jest  Sheffield jednym z największych ośrodków przemysłowych Wielkiej Brytanii, w którym produkuje się stal szlachetną z rud importowanych ze Skandynawii. Ulokowane są tu zakłady przemysłu metalowego (przede wszystkim narzędzi i broni), elektrotechnicznego oraz spożywczego. Przemysł miał duże znaczenie dla zmian środowiska naturalnego, dlatego dbano tu o przestrzeń dla przyrody. Około 30 procent powierzchni miasta znajduje się w obrębie parku narodowego (Peak District), przez co postrzegane jest ono jako jedno z bardziej zielonych miast Anglii.

W 1857 założony został w Sheffield pierwszy klub piłkarski na świecie, a obecnie najstarszy, ciągle istniejący klub piłkarski Sheffield F.C. Od 1977 odbywają się tutaj Mistrzostwa Świata w Snookerze (Embassy World Championship). Swojemu pagórkowatemu położeniu Sheffield zawdzięcza wiele pól golfowych oraz największe w Europie Centrum narciarstwa na sztucznej nawierzchni.

W ostatnich dziesięcioleciach Sheffield, z miasta silnie uprzemysłowionego przekształciło się w akademickie. Uniwersytety w Sheffield (University of Sheffield oraz Sheffield Hallam University) gromadzą łącznie ponad 45 tysięcy studentów! Ośrodki akademickie mogą pochwalić się aż pięcioma noblistami!

W centrum komunikacja miejska oparta jest na transporcie tramwajowym i autobusowym, który obsługują dwaj najwięksi przewoźnicy w Wielkiej Brytanii. Miasto nie jest bardzo tłoczne i na kierowców czekają wielopoziomowe parkingi. Dojazd do Sheffield z innego miasta pociągiem lub autobusem jest ułatwiony, ponieważ trafia się od razu do centrum, na wspólną stację wszystkich środków komunikacji, skąd szybko i bez problemu można przesiąść się do tramwaju czy też autobusu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!