Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Wielkiej BrytaniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Newcastle (NCL) Newcastle Int. Apt.od 55Wybierz
 • Londyn (LON) Dowolne lotniskood 78Wybierz
 • Edynburg (EDI) Edinburgh Apt.od 78Wybierz
 • Glasgow (GLA) Glasgow Intl. Apt.od 78Wybierz
 • Liverpool (LPL) John Lennon Int. Apt.od 78Wybierz
 • Londyn (LTN) Luton Int. Apt.od 78Wybierz
 • Leeds (LBA) Leeds Bradford Int. Apt.od 78Wybierz
 • Londyn (STN) Stansted Apt.od 78Wybierz
 • Manchester (MAN) Manchester Airportod 98Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Nottingham

Znajdź nas w social mediach

525238_nottingham_morning_sunrise
Wschód słońca nad Nottingham
Fot. sxc

Zamek Nottingham

Prawdopodobnie najbardziej znana atrakcja miasta, gwóźdź programu dla każdego turysty. Nastawiając się na monumentalne, grube mury obronne i potężne wieżyce możemy poczuć się trochę rozczarowani. W 1067 roku na tym wzgórzu powstał co prawda drewniany zamek Wilhelma Zdobywcy, ale popadł w ruinę już w XVII wieku i został zburzony. W 1679 roku na jego miejscu Książę Newcastle, Henry Cavendish rozkazał zbudować swoją rezydencję, którą możemy oglądać do dziś. Od 1878 roku wewnątrz budynku znajdują się miejskie muzeum oraz galeria sztuki, w której wystawiane są prace wybitnych artystów, nie tylko z Wielkiej Brytanii. Muzeum prezentuje warte uwagi kolekcje ze szkła i srebra oraz ceramikę. Wśród zebranych tu strojów znajdują się pierwszej klasy koronki, od wieków wytwarzane w mieście. Przed zamkiem Nottingham wybudowano pomnik symbolowi miasta - Robinowi Hoodowi.

Miasto Jaskiń

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Nottingham jest bez wątpienia sieć wydrążonych pod miastem jaskiń. Od wieków mieszkańcy korzystali z nich, aby przyspieszyć i usprawnić komunikację. Najstarsze z tuneli pochodzą jeszcze z czasów saksońskich. Spacerując pod ziemią możemy natknąć się na przeróżne ciekawe miejsca. Jest tu zaklęta studnia, która według legendy może spełnić wypowiedziane przy niej życzenia. Wśród sieci jaskiń znalazła swoje miejsce również średniowieczna garbarnia, jedyna tego rodzaju w całym kraju. Była w użyciu od 1500 do 1640 roku. W XIX wieku spora część kompleksu zamieszkana była przez najbiedniejszą warstwę populacji Nottingham. Należący do biedoty mieszkańcy zamieszkujący tunele żyli w warunkach przeludnienia, bez okien i dostępu do świeżego powietrza. Tym samym aż kusili szerzące się powszechnie choroby. Tunele spełniły ważne zadanie podczas bombardowania w 1941 roku, służąc mieszkańcom Nottingham za  schronienie.

Galleries of Justice

Pod piękną nazwą („Galerie sprawiedliwości”) kryje się zlokalizowane w budynku Shire Hall muzeum Przestępstwa i Kary. Muzeum w interesujący sposób przedstawia dzieje wymiaru sprawiedliwości i więziennictwa w Nottingham. Oprócz wiktoriańskiej sali sądowej i więzienia z 1449 roku, w budynku niegdyś mieścił się także posterunek policji. Aktualnie możemy zwiedzić te pomieszczenia, a także wziąć udział w jednej z licznych, zaplanowanych specjalnie dla odwiedzających atrakcji. Wśród proponowanych zabaw jest między innymi wcielenie się w detektywa i wyśledzenie sprawcy zabójstwa, uczestnictwo w Nocy Duchów lub w tematycznym wieczorze połączonym z degustacją wina. Według obsługi muzeum, jest to jedyny tego rodzaju obiekt w Europie! Zmęczeni wymierzaniem sprawiedliwości możemy natomiast odpocząć w muzealnej restauracji.

Ye Olde Trip To Jerusalem

Istniejący od ponad 800 lat i, według wszelkich danych, najstarszy pub w Wielkiej Brytanii. Na ścianie gospody umieszczony jest napis oznajmiający datę założenia. Chociaż podaje on rok 1189, w rzeczywistości budynek jest o ok. 300 lat młodszy. Jak głosi legenda, rycerstwo wybierające się na trzecią krucjatę zbierało się właśnie w Ye Olde Trip, aby przed długą drogą pokrzepić się mocnym trunkiem. Pod gospodą, podobine jak w przeważającej części miasta, znajdują się tunele i jaskinie. Wnętrze oczywiście zachowało tradycyjny, staroangielski wystrój. Jeśli chodzi o piwo, wybór wytwarzanych według starej receptury  gatunków zadowoli najbardziej wybrednego piwosza.

Katedra Nottinghamshire (Southwell Minster)

O pierwszej katedrze znajdującej się w tym miejscu wspomniano już w Domesday Book, spisanej w 1086 roku. Główne style dominujące w świątyni to normański i staroangielski. Znajduje się tu efektowna, zachwycająca zachowanymi rzeźbami sala zebrań kapituły, pochodząca z XIII wieku oraz refektarz. Zwiedzający mogą wstąpić do centrum audiowizualnego, aby poszerzyć swoją wiedzę albo skorzystać z oferty sklepu z pamiątkami.

Wollaton Hall

Jedna z piękniejszych rezydencji elżbietańskich w Wielkiej Brytanii. Zbudowana w 1588 roku według projektu Robert Smythsona, stanowi doskonały przykład angielskiej architektury renesansowej. We wnętrzu Wollaton Hall znajduje się muzeum historii naturalnej. W rozległym parku otaczającym rezydencję żyją jelenie szlachetne i daniele.

Newstead Abbey

Zlokalizowana w niewielkiej odległości od Nottingham rezydencja do XVI wieku służyła jako siedziba zakonu augustianów. Później przeszła w ręce angielskiej szlachty. O tym, jak ważnym zabytkiem jest ten budynek świadczy fakt, że była to rodowa posiadłość Lorda George'a Byrona, twórcy dzieł takich jak „Giaur” czy „Don Juan”.

Las Sherwood

Niedaleko od Nottingham jest położony legendarny, rozsławiony przez opowieści o Robin Hoodzie las Sherwood. W 2002 roku las został uznany za rezerwat przyrody. Najważniejszym obiektem jest tu dąb o nazwie Major, którego wiek ocenia się nawet na 1000 lat. Drzewo waży 23 tony, a zgodnie z legendą stanowiło schronienie dla Robina i jego kompanii. Co roku w lecie odbywa się w lesie, trwający tydzień festiwal Robin Hooda, stylizowany na średniowieczny festyn.

 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!