Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Hamburgu

Znajdź nas w social mediach


Targ rybny w Hamburgu
Fot. sxc.hu

Hamburg to największy port morski w Niemczech i drugie po Berlinie miasto pod względem liczby mieszkańców. Znany przede wszystkim ze względu na wspomniany port, który jest ogromny. Wśród portów, które obsługują kontenerowce, zajmuje odpowiednio drugie miejsce w Europie i siódme na świecie. Interesujące jest to, że ów port morski, a znajduje się w odległości około 120 km od linii morza.

Konsulaty

Hamburg zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie (po Hongkongu) pod względem liczby znajdujących się w mieście konsulatów. Swoją siedzibę konsularną ma tu aż 100 państw. Z pewnością wielu zdarzyło się ubiegać się tu o wizę do jakiegoś egzotycznego kraju, który nie ma swojej placówki w Polsce. Kosmopolityczny charakter miasta przyciąga także wielu emigrantów – ponad jedna piąta mieszkańców Hamburga to obcokrajowcy.

Airbus

Znane jako miasto przemysłowe, Hamburg może się tez pochwalić swoją pozycją jako centrum przemysłu lotniczego. To tutaj powstaje wiele podzespołów ostatniego modelu Airbusa – A380.

Atrakcje turystyczne Hamburga

Ciekawostki

 • Konsulaty
  W Hamburgu znajduje się ponad 100 jednostek konsularnych!
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  Czerwona Dzielnica i „Mila grzechów" ("Sündenmeile"), słynny Targ Rybny, na którym można kupić wszystko oraz stuletnia Dzielnica Spichlerzy, największy na świecie kompleks połączonych ze sobą magazynów
 • Parki
  zespół parkowy Planten un Blomen z ogrodem botanicznym, palmiarnią i największym ogrodem japońskim w Europie
 • Kuchnia
  Hamburger jako potrawa i jako słowo wywodzi się od befsztyka po hambursku
 • Naj...
  Hamburg to największy port morski w Niemczech i drugie po Berlinie miasto pod względem ilości mieszkańców

Pomimo swojego przemysłowego charakteru miasto jest urocze i kusi wieloma atrakcjami. Wśród nich osławiona Czerwona Dzielnica i „Mila grzechów" ("Sündenmeile"), słynny Targ Rybny, na którym można kupić wszystko oraz stuletnia Dzielnica Spichlerzy, największy na świecie kompleks połączonych ze sobą magazynów.

Wenecja północy

Dzięki temu, że miasto położone jest nad Łabą, pełno tu kanałów i śródmiejskich jezior. Mało kto wie o tym, że w Hamburgu jest więcej mostów niż w Wenecji. Dodatkowo pełno tu zieleni, a miasto jest też przyjazne dla rowerzystów. Znajdziemy tu kilometry dobrze przygotowanych ścieżek rowerowych wiodących przez całe miasto.

Planten un Blomen

W Hamburgu pełno jest terenów zielonych. W centrum miasta znajdziemy zespół parkowy Planten un Blomen z ogrodem botanicznym, palmiarnią i największym ogrodem japońskim w Europie. Ciekawe jest też jezioro parkowe z fontanną, przy którym latem odbywa się festiwal Wasserspiele oraz koncerty wodno-świetlne. Innym popularnym wśród mieszkańców miejscem jest Park miejski, gdzie latem odbywają się koncerty. Amatorów astronomii ucieszy jedno z najstarszych planetariów na świecie, które jest naprawdę ciekawe. Zainteresowaniem wielu cieszy się także hamburskie zoo, które zapewnia przebywającym tu zwierzętom warunki naśladujące ich naturalne warunki życia.

Największy w Europie cmentarz

W Hamburgu znajduje się tez największy w Europie i drugi na świecie cmentarz. Zajmuje on powierzchnię 405 hektarów.

Hamburger

Na koniec coś o typowo amerykańskim daniu - Hamburgerze. Zgodnie z tym co podaje Wikipedia, Hamburger jako potrawa i jako słowo wywodzi się od befsztyka po hambursku, czyli kotleta z siekanej wołowiny wprowadzonego do kuchni amerykańskiej przez imigrantów z Niemiec. Kto go wymyślił? Garncarz Fletcher Davis, który w 1904 roku prowadził bar w Teksasie. Podobno zaproponował on swoim gościom mielony kotlet na grzance z sałatą, musztardą i majonezem. Danie proste, a jaki sukces!

Jeśli nabraliście ochoty na hamburgera, warto go zjeść w Hamburgu! Zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki, a z pewnością znajdziecie tanie loty do Hamburga.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!