Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Sao PauloOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Sao Paulo

sao_paulo_katedra
Katedra w Sao Paulo
Fot. sxc.hu

Starówka

Stare centrum Săo Paulo to jeden z nielicznych obszarów miasta, który w całości zachował najstarszą, zabytkową architekturę z XVIII i XIX wieku. Chlubą starego miasta jest, łączący tradycję baroku i art nouveau budynek Teatro Municipal. W obrębie lub bezpośredniej bliskości starego miasta znajdują się także liczne zabytkowe kościoły i obiekty sakralne. Do najważniejszych należy zaliczyć klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz bezwzględnie Katedrę da Sé - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r.
O ile miasto jest gigantyczną aglomeracją, pełną pamiątek z przeszłości, nie tworzą one spójnych obszarowo rejonów. Wystarczy wspomnieć, że tuż przy granicy starówki wznosi się, na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur - Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze. W porze zachodu słońca widać stamtąd nawet naturalną linię horyzontu.

Muzea

Bogatą (w przenośni i dosłownie) historię miasta i kraju można poznać w niezliczonych muzach miejskich. Wśród nich są także bardzo nietypowe, a jednocześnie posiadające jedne z największych kolekcji eksponatów placówki, jak np. Muzeum Sztuki Sakralnej, którego ekspozycja mieści się w w pomieszczeniach zabytkowego, XVIII-wiecznego Klasztoru da Luz. W Museu de Arte de Săo Pauloma najlepszą w Ameryce Łacińskiej kolekcję dzieł twórców na zachodniej półkuli, wyeksponowaną w nowoczesnym i zaskakująco prostym budynku muzealnym. Do największych atrakcji należą prace wielkiego brazylijskiego artysty, Cândida Portinari oraz obrazy francuskich impresjonistów. Do znaczniejszych muzeów należy także Pinacoteca do Estado, gromadzące bogatą kolekcję prac brazylijskich i zagranicznych artystów.

Parki

Poza muzeami, o których mowa w każdym przewodniku, nie wolno też przegapić parków pełnych tropikalnych ciekawostek. Przykładem może być Parque Zoológico, który słynie z ogromnej kolekcji ptaków tropikalnych. Jest także jednym z największych na świecie ogrodów zoologicznych, odwiedzanym przez miliony osób rocznie. Ciekawym punktem zwiedzania Sao Paulo jest także Park Ibirapuera. W parku znajduje się kilka muzeów, planetarium oraz orientalny, japoński pawilon. Park słynie głównie z monumentalnego, awangardowego obelisku Monumento as Bandeiras – Pomnika Flagi. Ta długa na niemal pięćdziesiąt i wysoka na szesnaście metrów rzeźba przedstawia grupę ludzi wszystkich nacji Brazylii (pchających wspólnie łódź) i została wzniesiona, by uczcić czterechsetną rocznicę powstania miasta.

Instituto Butantă

Instituto Butantă, jedna z największych atrakcji Săo Paulo, znajduje się w ładnym parku na obrzeżach Cidade Universitária. W rzeczywistości jest to ferma pełna węży, na której zgromadzono aż 1000 osobników różnych gatunków. Pozyskiwany od nich jad wykorzystuje się do produkcji szczepionek i antidotów. Zwiedzanie tego miejsca to obowiązkowy punkt wycieczki po mieście.

Śladami Formuły 1

W São Paulo sporty motorowe cieszą się niemal taką samą popularnością jak piłka nożna. To zasługa słynnych kierowców F1, którzy pochodzą z tego miasta. To tu urodzili się Ayrton Senna, Emerson Fittipaldi, Felipe Massa i Rubens Barrichello. To tu uczyli się oni jeździć, między innymi na zbudowanym pomiędzy dwoma jeziorami (Inter i Lagos) w 1940 roku torze Autodromo Carlos Pace, gdzie do dzisiejszego dnia rozgrywane są wyścigi o Grand Prix Brazylii.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa