Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Bydgoszczy

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: BZG, kod ICAO: EPBY)

bydgoszcz_logoMiędzynarodowe Lotnisko im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz, zlokalizowane około 3 km od centrum Bydgoszczy, znane jest jako port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo. Bydgoski port lotniczy jest dziesiątym najruchliwszym portem lotniczym w Polsce. Obecnie posiada 13 stałych połączeń lotniczych, w tym 5 krajowych. W 2008 roku Port lotniczy Bydgoszcz zanotował najwyższy wzrost ilości odprawionych pasażerów ze wszystkich lotnisk w Polsce, wynoszący 54,07% w stosunku do roku 2007.

 

Oprócz lotniska cywilnego funkcjonuje tu wojskowa baza lotnicza oraz Lotnicza Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Od listopada 2004 roku cywilny port lotniczy nosi imię Ignacego Jana Paderewskiego. 10 marca 2008 roku nowym udziałowcem spółki Port Lotniczy Bydgoszcz SA została austriacka firma Meinl Airports International Ltd. (MAI), która zobowiązała się zainwestować 23,5 mln euro w rozbudowę lotniska. W pierwszej fazie MAI otrzyma pakiet akcji równy 24,9%, a docelowo firma MAI ma objąć 49% akcji.

Lotnisko użytkuje oddany do eksploatacji w 2004 roku terminal lotniczego dworca pasażerskiego. Jest to bardzo nowoczesny budynek, który spełnia wszystkie najsurowsze wymogi standardów określonych dla międzynarodowych dworców lotniczych. Cały terminal pasażerski jest klimatyzowany oraz wyposażony w systemy monitoringu elektronicznego, ochrony przeciwpożarowej i kontroli dostępu. Śmiały projekt architektoniczny został nagrodzony w prestiżowym konkursie "Budowa Roku 2004" wyróżnieniem przyznawanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Ministerstwo Infrastruktury i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Na terenie terminala portu lotniczego można korzystać z Internetu za pomocą darmowego hot spotu. Do dyspozycji pasażerów są także salony prasowe, bar kawowy, kantor wymiany walut oraz liczne sklepy. W niedalekiej przyszłości planowane jest otwarcie restauracji. Pasażerowie mogą także skorzystać z szerokiego wachlarza usług oferowanych przez firmy zlokalizowane w holu głównym terminala.

Bydgoskie lotnisko nocą
Fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można szukać pod numerem telefonu: +48 52 365-47-00 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Lotnisko umożliwia wynajem auta. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy:

 • Avis, tel. +48 52 375 38 08,
 • Hertz, tel. + 48 52 322 08 00, biuro znajduje się w centrum miasta, rezerwacji należy dokonać wcześniej.
 • Carnajm, tel. +48 880 215 115, biuro znajduje się w centrum miasta, rezerwacji należy dokonać wcześniej.
 • Global rent a car, tel. +48 52 375 71 78,
 • National, tel. +48 665 301 705.

Więcej wypożyczalni w Bydgoszczy na stronie: wypożyczania samochodów Bydgoszcz.

Międzynarodowy Port Lotniczy Bydgoszcz w chwili obecnej dysponuje parkingiem na 150 samochodów osobowych. Parking jest płatny i monitorowany przez system kamer przemysłowych. Jest to nowoczesny obiekt zaopatrzony w systemy ochrony oraz pomiaru czasu parkowania.

Więcej: parking przy lotnisku w Bydgoszczy

Wnętrze terminala
Fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Komunikacja

Lotnisko położone jest w odległości ok. 3 km od centrum miasta. Połączenie zapewnia linia autobusowa nr 80. Podczas każdego przylotu samolotu na trasie Londyn-Bydgoszcz pod terminal portu podstawiane są dodatkowe autobusy łączące port lotniczy z dworcem PKS.

Dojazd samochodem jest bardzo dogodny, zwłaszcza, że dojeżdżając do lotniska, nie trzeba przejeżdżać przez centrum miasta. Od strony Szczecina, Piły, Torunia i Warszawy na lotnisko prowadzi droga nr 10, od strony Inowrocławia, Konina droga nr 25, od strony Poznania, Gdańska i Grudziądza droga krajowa nr 5.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Najlepiej korzystać z taksówek radiotaxi: Radio Taxi Komfort tel. 96-62, Zrzeszeni 96-22, Łuczniczka 52 9191, Mercedes 96-64. Kurs do miasta kosztuje około 30 złotych. Taksówki można zamawiać w dworcowych kioskach.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Z Głównego Dworca PKP przez Dworzec PKS bezpośrednio na lotnisko kursuje co pół godziny autobus linii nr 80. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie: rozklad jazdy linii nr 80.

TRANSPORT KOLEJOWY

Do Bydgoszczy mamy bardzo dobre połączenie z wielu miast Polski, także tych sąsiednich, np. z Grudziądza, Torunia oraz mniejszych miejscowości. Niestety bezpośredniego połączenia z lotniskiem nie ma. Natomiast z dworca PKP na lotnisko kursuje bezpośrednio autobus linii 80.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.plb.pl

Adres

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz–Szwederowo
ul. Jana Pawła II 158
85-151 Bydgoszcz

Główni przewoźnicy

Port Lotniczy w Bydgoszczy jest obsługiwany głównie przez 2 przewoźników:

 • Ryanair, który obsługuje loty do następujących miast: Londyn, Birmingham, Dublin, Dusseldorf (Weeze),
 • LOT, który lata do Warszawy.

Informacje dodatkowe

Zgodnie z nowym planem inwestycyjnym ma zostać przedłużony pas startowy z 2500 m do 3000 m. Wykonane zostaną: powiększenie płyty postoju samolotów, utworzenie punktu odladzania samolotów, wybudowanie terminala cargo. W dalszej perspektywie, do roku 2012, wybudowany zostanie Terminal 2, obsługujący loty międzynarodowe. Wtedy Terminal 1 będzie obsługiwać loty krajowe i wewnątrz strefy Schengen. Dodatkowo wokół lotniska powstanie centrum biznesowo-rekreacyjno-hotelowe. Rozbudowany ma być również parking oraz budynki techniczne lotniska.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 350 Sprawdź