Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do MoskwyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Lotnisko Szeremietiewo w Moskwie

(kod IATA: SVO, kod ICAO: UUEE)

Najważniejsze międzynarodowe lotnisko w Moskwie oddalone o ok. 29 km od centrum miasta. Do niedawna zajmowało pierwsze miejsce pod względem ilości odprawionych pasażerów w całej Rosji, ale palmę pierwszeństwa dzierży obecnie port lotniczy Moskwa - Domodiedowo. Przenosi się tam z każdym rokiem ze starzejącego się Szeremietiewo coraz więcej linii lotniczych. Szeremietiewo pozostaje ciągle główną bazą linii lotniczych Aeroflot. Cywilny port lotniczy Szeremietiewo powstał w 1959 roku na bazie lotniska wojskowego pod wsią Szeremietiewo w obwodzie moskiewskim. Lotnisko obsługuje rocznie ponad 14 mln pasażerów.

Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale, które oferują pasażerom wiele usług i udogodnień w tym sklepy, kawiarnie, bary i punkty informacji, pokój dla VIP-ów. Mapa terminali dostępna jest na stronie: mapa.

Pomiędzy terminalami dostępne są następujące środki transportu: autobusy miejskie, autobusy pospieszne, taksówki (opłata stała) oraz lotniczy autobus (płatny).

Lotnisko Szeremietiewo cieszy się złą sławą ze względu na przestarzała infrastrukturę i fatalną obsługę personelu naziemnego. Organizacja kontroli paszportowej, celnej, przesiadek i innych procesów uważana jest za skrajnie nieefektywną. Szczególnie uciążliwe mogą być transfery pomiędzy terminalem 1 i 2. Nie są one połączone w żaden stały sposób a odległość między nimi jest znaczna (de facto stanowią one autonomiczne lotniska położone po przeciwległych stronach pasów startowych).

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +7 (495) 578-91-01.

W pobliżu terminali są dostępne parkingi krótkookresowe. Pierwsze 15 minut postoju bezpłatne, jedna godzina postoju kosztuje 100 rubli. Do dyspozycji pasażerów jest także rozbudowana sieć parkingów prywatnych. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, linie autobusowe i kolejowe. Lotnisko położone jest przy autostradzie M-10.

TAKSÓWKI
Licencjonowane taksówki są dostępne przez 24 godziny na dobę, przed terminalami. Taksówkę można zamówić w punktach informacyjnych taxi ulokowanych w każdym z terminali.

KOMUNIKACJA MIEJSKA
Z lotniska do stacji metra River Station (Станция метро Речной вокзал) kursują:

 • Autobusy numer 48 i 200m – Autobusy kursują od 6:45 do 21:45, a podróż trwa 30-40 minut, cena biletu to 60 rubli.
 • Autobus numer 851S (Express) – Autobus kursuje na trasie: stacja metro «River Station» - lotnisko Sheremetyevo1, Terminal C, lotnisko Sheremetyevo2 – stacja metro «River Station», podróż trwa 30-40 minut. Ze stacji metra autobus kursuje w godzinach 6:30-20:30, z lotniska w godzinach 7:05-21:05. Cena biletu 20 rubli.

Ze stacji metra Planernaya (Планерная) na lotnisko kursuje autobus numer 49. Czas podróży to około 30-40 minut. Autobus kursuje od 6:45 do 21:45, a cena biletu to 60 rubli.

TRANSPORT KOLEJOWY
10 czerwca 2008 otwarto uroczyście długo oczekiwane, bezpośrednie połączenie kolejowe z terminala 2 na Dworzec Sawieliowski (połączenie z terminalem 1 nie jest w ogóle przewidywane). Według rozkładu podróż do centrum powinna trwać 35 minut, a w nowoczesnym pociągu powinien dostępny być bezprzewodowy Internet. Na razie jednak na trasie kursuje tylko jeden nowy pociąg z dostępem do Internetu (w kolorze czerwonym), a wszystkie ulegają częstym awariom, co powoduje nawet odwołania kursów. Ich rozkładowa częstotliwość jest zresztą i tak bardzo niewielka, zwykle jedno połączenie na godzinę. Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 250 rubli (350 rubli w pierwszej klasie). Dzieci do lat 5 – bezpłatnie. Więcej informacji o połączeniu na stronie przewoźnika: www.aero-express.ru/en/.

KOMUNIKACJA MIĘDZY TERMINALAMI
Do dyspozycji pasażerów są:

 • Autobus Sheremetyevo, który jeździ pomiędzy terminalem 2 a terminalem 1 i C, podróż trwa 15 -20 minut. Autobus kursuje od 6:35 do 0:30, a bilet kosztuje 80 rubli.
 • Z terminali 1 i C do terminala 2 kursuje autobus numer 851, podróż zajmuje 10-15 minut, autobus kursuje między 6:00 a 23:00, cena biletu to 25 rubli.
 • Z terminala 2 do terminali 1 i C kursuje autobus numer 817, podróż zajmuje 10-15 minut, autobus kursuje między 6:00 a 23:00, cena biletu to 25 rubli.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.sheremetyevo-airport.ru

Adres
Sheremetyevo International Airport,
Moscow 103340,
Russia

Główni przewoźnicy

Międzynarodowy port lotniczy Moskwa Sheremetyevo obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Aeroflot, Blue Wings AG, Air Malta, Armavia, Adria Airways,Alitalia, AeroSvit, Bulgaria Air Delta Air Lines, KLM, flyLAL - Lithuania Airlines, LOT, Russiya Airlines, Cyprus Airways, SAS, Turkish Airlines, Finnair, CSA Czech Airlines, Air Algerie, Air Astana, Air Baltic, Air India, Air France, Air China, Estonian Air.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa