Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Moskwy

Znajdź nas w social mediach

st-basil-cathedral-exterior
Cerkiew św. Bazyla
Fot. SXC

Stolica Rosji, choć na ogół kojarzona z Kremlem, Arbatem, czy Mauzoleum Lenina i byłym centrum komunistycznego świata, to obecnie jedno z najszybciej rozwijających się i najdroższych miast na świecie, prawdziwa europejska metropolia. Trudno się temu dziwić, bo przecież Rosja, mimo problemów z rozwojem postsowieckiej gospodarki, nadal pozostaje jednym z supermocarstw. Moskwa jest również największą aglomeracją Rosji - liczy oficjalnie ponad 10 mln mieszkańców, jednak tak naprawdę liczba ta jest znacznie wyższa i sięga według niektórych źródeł nawet 16 mln osób.

Historia

Moskwa została założona w XII wieku. Wprawdzie dokładna data założenia miasta nie jest znana, jednak przyjmuje się za takową rok 1147. Wówczas to legendarny książę Suzdala Jurij Dołgorukij miał przyjmować w swoich włościach położonych na terenie dzisiejszej Moskwy księcia Czernichowskiego Światosława. W 1156 roku miały już tutaj stanąć drewniane fortyfikacje, które w XIV wieku zostały zastąpione przez kamienne mury. Swój rozwój miasto zawdzięczało korzystnemu z punktu widzenia militarnego położeniu wśród lasów. W dodatku sprzyjającym czynnikiem było dogodne połączenie wodne z pozostałymi księstwami ruskimi. Znaczenie gospodarcze Moskwa zyskała za rządów Iwana I Kality (I połowa XIV wieku). Rozwojowi miasta nie przeszkodziły nawet ogromne zniszczenia, jakie spowodowały wojska tatarskie. Moskwa była kilkakrotnie oblężona i aż 3-krotnie spalona. Dopiero wyzwolenie się spod jarzma tatarskiego pozwoliło Moskwie na dość spokojny rozwój. W późniejszej historii Moskwa została zdobyta jeszcze przez Chana krymskiego, Polaków (1610), czy wreszcie przez Napoleona w 1812 roku.

 

Moskwa jest stolicą Rosji od 1918 roku, wcześniej funkcję tę pełniła do roku 1712, gdy Piotr przeniósł stolicę do nowo założonego Petersburga. Jeszcze w latach 1728-1732 do Moskwy przeniósł się dwór carski, jednak ostatecznie to Petersburg zachował miano miasta stolicznego. Choć przez XVIII i XIX wiek Moskwa pozostawała w cieniu Petersburga, to jednak miasto wciąż się rozwijało. W 1900 roku liczba mieszkańców Moskwy po raz pierwszy przekroczyła milion. Podczas II wojny światowej niemieckie wojska dotarły na odległość 27 km od Moskwy, jednak miasto nie zostało zdobyte, nie doszło także do oblężenia.

Moskwa jest centralnym w Rosji ośrodkiem gospodarczym, politycznym kulturalnym i naukowym. To także największy węzeł komunikacyjny Rosji z nowoczesnymi portami lotniczymi, obsługującymi nie tylko linie zagraniczne, ale oferującymi także tanie loty do większych miast kraju.

Moskiewskie uczelnie, teatry, muzea i galerie należą do najbardziej prestiżowych w kraju. O ważności Moskwy w życiu ekonomicznym Rosji nich świadczy fakt, iż 1/4 rosyjskiego PKB wytwarzana jest właśnie tutaj. Stolica Rosji to miasto z przebogatą historią i niesamowitą ilością unikalnych zabytków. Wydaje się, że dzisiejsza Moskwa rozwija się z dnia na dzień. Nie tylko rosną nowe wieżowce i i luksusowe apartamentowce, ale przyjeżdża tu coraz więcej gości z zagranicy i turystów, pragnących zanurzyć się w wyjątkowym klimacie tego miasta – stolicy wielowiekowego imperium.

Zarezerwuj tanie loty do Moskwy!

Gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Moskwy w promocyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych, zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki promocji! Lotnicze okazje pojawiają się każdego dnia. Zarówno tani jak i regularni przewoźnicy prześcigają się w przygotowaniu atrakcji dla klientów. Sprawdź aktualne promocje do Rosji!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!5 ofert od 328 Sprawdź