Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty Air France

Znajdź nas w social mediach

Air France fot. EQRoy / shutterstock.com
Data założenia 1933 r.
Węzeł Port lotniczy Paryż
Sojusz Sky team
IATA AF
ICAO AFR
Znak AIR FRANCE
Siedziba Roissy, Francja
www airfrance.com

Air France to francuskie linie lotnicze z siedzibą w Tremblay-en-France. Należą do sojuszu SkyTeam i obsługują zaróno połączenia pasażerskie jak i cargo. Linie lotnicze Air France powstały 7 października 1933 roku z połączenia Air Orient, Air Union, Compagnie Générale Aéropostale, Compagnie Internationale de Navigation Aérienne (CIDNA) oraz Société Générale de Transport Aérien (SGTA). Air France pełniły rolę pierwszego narodowego przewoźnika przez siedem dekad, aż do połączenia z KLM w 2003 roku.

Bagaż podręczny Air France

W zależności od rodzaju samolotu oraz klasy, można wziąć ze sobą na pokład 1 lub dwie sztuki bagażu podręcznego. Muszą ważyć maksymalnie 12 kg, a wymiary nie mogą przekraczać: 55 x 35 x 25 cm. Dodatkowo można zabrać ze sobą 1 bagaż osobisty o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm (torebka, teczka lub torba na laptopa).

Bagaż rejestrowany Air France

Liczba i wielkość bagażu rejestrowanego, który można zabrać ze sobą bezpłatnie, zależy od rodzaju biletu, rodzaju samolotu, statusu Flying Blue (o ile jesteś członkiem). Maksymalna liczba bagażu to 3 sztuki na osobę. Suma maksymalnych wymiarów bagażu nie może przekraczać 158 cm, a ich waga 23 kg. W klasie biznesowej limit wynosi 32 kg.

Odprawa online Air France

Odprawa w linii lotniczej Air France jest obowiązkowa. Podczas jej wykonywania można za darmo wybrać swoje miejsce w samolocie. Odprawy można dokonać online lub przez aplikację mobilną na 30 dni przed tylotem.

Flota Air France

Flota Air France składa się z takich statków powietrznych jak Airbus A318, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A340, Airbus A380, Boeing 777, Boeing 787.

Posiłki

Posiłki na pokładzie uzależnione są od klasy rezerwacyjnej. Na każdej trasie i w każdej klasie napoje alkoholowe są w cenie biletu. W klasie ekonomicznej na krótkich trasach podawane są tylko przekąski i napoje, na trasach międzykontynentalnych – trzydaniowe posiłki. W klasie biznes serwowane są trzydaniowe posiłki, deska serów lub szybkie dania serwowane tuż po starcie samolotu. Serwowane dania zależą od długości lotu. Na trasach powyżej 2,5 godziny pasażerowie zawsze otrzymują ciepły posiłek.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź