Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do RosjiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Moskwa (MOW) Dowolne lotniskood 921Wybierz
 • Moskwa (SVO) Sheremetyevo Int. Apt.od 923Wybierz
 • Moskwa (DME) Domodedovo Int. Apt.od 1052Wybierz
 • Kaliningrad (KGD) Kaliningrad Apt.od 1339Wybierz
 • Tomsk (TOF) Tomskod 3567Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Rosji

Znajdź nas w social mediach

Bajkal
Jezioro Bajkał
Fot. sxc.hu

Złoty Pierścień Moskwy

Złotym pierścieniem Moskwy przyjęto nazywać krąg historycznych miejscowości oddalonych od Moskwy o ok. 200 km. Pełne zabytków miasta utraciły z czasem znaczenie na rzecz stolicy Rosji, ale ich piękne budowle świadczą o bogatej historii kraju. Na wschodzie Moskwy leży m.in. Suzdal z Monastyrem św. Aleksandra z XII wieku i Włodzimierz z soborami Uspieńskim i Dimitrowskim. Inne znane miejscowości to Jarosław, który jest często uważany za miniaturę Moskwy, i którego centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do Złotego Pierścienia Moskwy, znajdującego się w programach wielu wycieczek, zaliczają się także m.in. Postroma, Twer, Siergiejew, czy założony w IX wieku Rostów Wielki. 

Astrachański Kreml

Zobacz także:

Przepiękny monastyr w Astrachaniu został założony w II połowie XIV wieku, a przez kolejne dwieście lat był rozbudowywany. W 1558 roku nad Wołgą założono współczesny Astrachań, który po atakach ze strony Turcji i Chanatu Krymskiego, na rozkaz Iwana Groźnego, zamieniano stopniowo w obronną twierdzę. Dosyć szybko dotychczasowy drewniany Kreml przebudowano na kamienny. Dzisiaj Astrachański Kreml jest uważany za jeden z najciekawszych zabytków architektonicznych w Rosji.

Klasztor znajduje się niedaleko znanych ośrodków turystycznych, należących do Złotego Pierścienia Moskwy: Rostowa Wielkiego oraz Jarosławia. Cały zespół klasztorny zachował się do dzisiaj w niemal niezmienionym kształcie. W budynkach monastyru Borysa i Gleba znajduje się muzeum.

Kreml w Kazaniu

Początki twierdzy w Kazaniu sięgają X wieku. Przed najazdem mongolskim była to twierdza Bułgarów Nadwołżańskich, a do czasu włączenia do Państwa Moskiewskiego w połowie XVI wieku Kazań wchodził w skład Złotej Ordy. Obecna twierdza została wzniesiona przez cara Iwana Groźnego na zgliszczach dawnego zamku Chanatu Kazańskiego. Najstarszą budowlą w obrębie kazańskiego Kremla jest Sobór Zwiastowania, który został wzniesiony w latach 1554-1562. Sam Kazań pozostał do dzisiaj centrum kultury tatarskiej, a kazański Kreml w 2000 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ałtaj

Ałtaj to poszarpany łańcuch górski o długości ok. 2000 km, rozpościerający się w azjatyckiej części Rosji oraz w części Kazachstanu, Mongolii i Chin. Nazwa gór pochodzi z języka tureckiego od słów "Al" (złoty) i "tau" (wejdź), a w języku mongolskim znaczy "Góry Złota". Ten wiecznie ośnieżony masyw górski, którego najwyższym szczytem jest syberyjska Biełucha (4506 m), w 1998 roku wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. To kraina lodowców (około 800) i jezior (blisko 3000). Jedno z nich, Jezioro Teleckie, uważa się za „drugi Bajkał”, a wielu turystów przyznaje, że jest nawet bardziej malownicze niż większy "brat". Ałtaj to dziki kraj - na próżno szukać tu wygód, a turyści są w przeważającej części zdani jedynie na siebie. Najsłynniejszą trasą Ałtaju jest Czujski Trakt - główna droga wiodąca przez Ałtajski Kraj do granicy z Mongolią. Trasa wiedzie przez wysokie przełęcze, malownicze stepowe kotliny, a w samym sercu gór pnie się po stromych zboczach nad rzeką Czują, zapierając dech w piersiach pięknymi panoramami.

Irkuck i Bajkał

Irkuck, choć stosunkowo niewielki (ok. 600 tys. mieszkańców), jest jednym z największych miast Syberii. Z tej racji jest największym lokalnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym, naukowym i komunikacyjnym w regionie, a ze względu na bliskość Bajkału - także turystycznym. Miasto jest jednym z najstarszych na Syberii – jego początki sięgają 1685 roku. Choć Irkuck stanowi przede wszystkim bazę wypadową wszystkich turystów podróżujących nad Bajkał, może poszczycić się także kilkoma ciekawymi zabytkami (w przeciwieństwie do większości syberyjskich, postkomunistycznych miast). Należą do nich trzy świątynie: Sobór Objawienia, kościół polski oraz cerkiew Zbawiciela. Ciekawie prezentuje się także stara architektura drewniana, która tworzy specyficzną atmosferę miasta. Do największych zimowych atrakcji zalicza się Festiwal Rzeźb Lodowych.

Bajkał to nie tylko najgłębsze jezioro na świecie (maksymalna głębokość wynosi 1637 m), jest to także największy zbiornik słodkiej wody. Jezioro zawiera ok 22% światowych zasobów wody pitnej. Długość samego jeziora wynosi około 636 km, zaś szerokość to 25 - 80 km. Powierzchnią dorównuje obszarowi Belgii. Bajkał to niesamowite krajobrazy – bezkresne i niesamowicie czyste wody (jej przejrzystość sięga prawie 40 m) i otaczające jezioro ośnieżone pasma górskie (Bajkalskie, Barguzińskie i pasmo Hamar Daban). Bajkał to ogromne bogactwo flory i fauny. Ocenia się, że występuje w nim ok. 2630 gatunków roślin i zwierząt, w tym wiele gatunków endemicznych. W rejonie Bajkału znajduje się kilka rezerwatów przyrody i obszarów chronionych o łącznej powierzchni blisko 24 tys. km². W 1996 roku jezioro wraz z przyległymi terenami wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kiży

Kiży to wyjątkowa wyspa na jeziorze Onega, w Karelii w północnej Rosji, na której znajduje się kompleks drewnianych kościołów, kaplic i domów. Kiży to jedno z najpopularniejszych wśród turystów miejsc Rosji, została wpisana również na listę światowego dziedzictwa UNESCO. czytaj więcej>>

Wyspy Sołowieckie

Porośnięte tajgą, mieniące sie licznymi jeziorami i pokryte torfowiskami wyspy położone w Zatoce Onega na Morzu Białym zostały w 1992 roku, jako zespół historyczny, kulturalny i naturalny, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na największej z wysp znajduje się Monastyr Sołowiecki - największa twierdza w północnej części Imperium Rosyjskiego. czytaj więcej>>

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!