Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do RosjiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Moskwa (MOW) Dowolne lotniskood 669Wybierz
 • Moskwa (DME) Domodedovo Int. Apt.od 1052Wybierz
 • Kaliningrad (KGD) Kaliningrad Apt.od 1339Wybierz
 • Samara (KUF) Kurumoch Apt.od 1767Wybierz
 • Irkuck (IKT) Irkutsk Int. Apt.od 2900Wybierz
 • Tomsk (TOF) Tomskod 3567Wybierz
 • Petropavlovsk-Kamchatsky (PKC) Yelizovo Apt.od 5945Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Rosji

Znajdź nas w social mediach

527168_kremlin_bell_tower
Rosja to przepiękne cerkwie i sobory
Fot. SXC

Rosja jest największym państwem na świecie według powierzchni. Jej terytorium jest większe od kontynentu Europy, Australii i Antarktydy. Ogromny obszar Rosji oferuje niemal wszystkie strefy klimatyczne - od polarnego na dalekiej północy po klimat podzwrotnikowy na wybrzeżach Morza Czarnego. Rosja to jednak przede wszystkim rozległe niziny i stepy, które od południa i wschodu otaczają wielkie systemy górskie.

Ze względu na ogromny i zróżnicowany obszar kraju, niezwykłe zabytki, obiekty historyczne i wspaniałe muzea, Rosja mogłaby stać się ważnym punktem na turystycznej mapie Europy. Niestety ze względu swą komunistyczną przeszłość, słabo rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i niestabilność polityczno-społeczną, kraj nadal nie cieszy się należną popularnością wśród turystów. Większość odwiedzających pochodzi z byłego ZSRR, Polski (okręg kaliningradzki), Francji, Niemiec i Finlandii.

Historia


Mimo zmiennej historii, dzisiejsza Rosja to jedno z supermocarstw. Historia Rosji zaczyna się w VII-XI wieku, kiedy to plemiona wschodniosłowiańskie utworzyły pierwsze państwo - Ruś Kijowską z ośrodkiem w Kijowie. W 988 roku przyjęto chrześcijaństwo. W XII wieku Ruś rozpadła się na wiele księstw i wkrótce po inwazji Mongołów została uzależniona od Złotej Ordy. Z czasem państwo mongolskie uległo rozpadowi i w XIII wieku wyodrębniło się Wielkie Księstwo Moskiewskie, które w XVI wieku przekształciło się w monarchię rosyjską, jednoczącą stopniowo Ural, Powołże, Kaukaz. Za czasów Piotra I Wielkiego Rosja uzyskała dostęp do morza, utworzono flotę, powstała nowa stolica - Petersburg. Jednak I wojna światowa doprowadziła do upadku caratu. Na czele państwa stanął Rząd Tymczasowy, a początkiem nowej ery kraju było ogłoszenie przez Włodzimierza Lenina tzw. "tez kwietniowych", w których znalazł się m.in. postulat przekazania pełni władzy radom robotniczym i żołnierskim. Żądanie to przygotowało grunt pod rewolucję październikową, w wyniku której obalony został Rząd Tymczasowy, a całą władzę przejęli bolszewicy. Rewolucja październikowa i wojna domowa postawiła z kolei u władzy komunistów. Po śmierci Lenina w 1924 roku, Józef Stalin przejął całkowitą władzę w państwie, co doprowadziło do powstania dyktatury. Stalin rozpoczął wprowadzać gospodarkę planową, szybką industrializację znacznych obszarów wiejskich i kolektywizację rolnictwa, co doprowadziło do transformacji ZSRR w potężny ośrodek gospodarczy w niewiarygodnie krótkim czasie.

II wojna światowa, późniejsza zimna wojna, kryzys gospodarczy i szereg nieudanych reform doprowadziły jednak w końcu upadku komunizmu i rozpadu ZSRR. Ojcem tego wydarzenia był sekretarz generalny Michaił Gorbaczow (1985-91), który unowocześnił komunizm, wprowadził „głasnost” i „pieriestrojkę” (jawność i restrukturyzację), nieumyślnie uruchamiając proces, który w 1991 roku doprowadził do rozpadu ZSRR na 15 niezależnych republik. 8 XII 1991 zawarto układ białowieski. Głosił on, że ZSRR jako podmiot prawa międzynarodowego i byt geopolityczny przestał istnieć, a na jego miejsce już suwerenne kraje powołują Wspólnotę Niepodległych Państw.

Od rozpadu Rosja zmaga się z problemami, usiłując stworzyć demokratyczny system polityczny i wprowadzić gospodarkę rynkową, które mają zastąpić centralnie sterowaną komunistyczną gospodarkę i politykę. Niestety efekty zmian nadal są niewystarczające. Różnice w zamożności poszczególnych części tego ogromnego kraju są ogromne. Z jednej strony Moskwa (najdroższe miasto świata) i Sankt Petersburg, gdzie wybudowano nowoczesne porty lotnicze, obługujace także dużą liczbę tanich linii lotniczych, i gdzie przybywa większość turystów, z drugiej - wsie Kamczatki czy Uralu, gdzie życie nadal toczy się jak przez setkami lat.

Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na olbrzymie terytorium, liczbę ludności oraz ogromne zasoby naturalne, Rosja należy do największych gospodarek świata. Turystycznie jednak nadal pozostaje prowincją (szczególnie z powodu niestabilnej sytuacji politycznej w wielu regionach), z niewykorzystanymi zasobami skarbów historii i kultury.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!