Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotniska w Mołdawii

Znajdź nas w social mediach

Mołdawia posiada około 12 lotnisk, niestety tylko 6 z nich ma utwardzoną nawierzchnię. Trzy porty uzyskały status międzynarodowych, ale praktycznie ruch lotniczy obsługuje tylko Międzynarodowy port lotniczy w Kiszyniowie - Chişinău International Airport.

Lotnisko w Kiszyniowie położone jest około 14 km od centrum miasta. Rocznie przez lotnisko przechodzi prawie milion pasażerów. Więcej informacji dotyczących lotniska, terminala i komunikacji znajdziemy poniżej:

 

Do Mołdawii można dolecieć bezpośrednio z Wiednia, Rygi, Frankfurtu, Lizbony, Londynu, Mediolanu, Rzymu, Paryża, Pragi, Moskwy, Budapesztu, Bukaresztu czy Stambułu.

Główni przewoźnicy

Narodowym mołdawskim przewoźnikiem jest Air Moldova z siedzibą w Kiszyniowie, z tej bazy oferują też najwięcej połączeń. Mołdawskie linie lotnicze obsługują wyłącznie połączenia po Europie. Latają miedzy innymi do Frankfurtu i Pragi. Niestety, w swojej siatce połączeń linia nie ma rejsów do Polski.

Pierwszą prywatną linią lotniczą, która powstała w 1994 roku w Mołdawii, była Moldavian Airlines z siedzibą w Kiszyniowie. Obsługuje ona regularne połączenia z Kiszyniowa do krajów europejskich. Głównym węzłem jest port lotniczy Kiszyniów. Oficjalna strona internetowa przewoźnika to www.mdv.md.

Inną mołdawską linią oferującą połączenia lotnicze (w tym czartery) jest Tandem Aero, powstała w 1997 roku.

Na lotnisko w Kiszyniowie latają także następujące linie lotnicze: Vichi, airBaltic, Austrian, Carpatair, Meridiana, S7 Airlines, Tarom, Turkish Airlines.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 355 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!24 oferty od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!