Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotniska w Mołdawii

Znajdź nas w social mediach

Mołdawia posiada około 12 lotnisk, niestety tylko 6 z nich ma utwardzoną nawierzchnię. Trzy porty uzyskały status międzynarodowych, ale praktycznie ruch lotniczy obsługuje tylko Międzynarodowy port lotniczy w Kiszyniowie - Chişinău International Airport.

Lotnisko w Kiszyniowie położone jest około 14 km od centrum miasta. Rocznie przez lotnisko przechodzi prawie milion pasażerów. Więcej informacji dotyczących lotniska, terminala i komunikacji znajdziemy poniżej:

 

Do Mołdawii można dolecieć bezpośrednio z Wiednia, Rygi, Frankfurtu, Lizbony, Londynu, Mediolanu, Rzymu, Paryża, Pragi, Moskwy, Budapesztu, Bukaresztu czy Stambułu.

Główni przewoźnicy

Narodowym mołdawskim przewoźnikiem jest Air Moldova z siedzibą w Kiszyniowie, z tej bazy oferują też najwięcej połączeń. Mołdawskie linie lotnicze obsługują wyłącznie połączenia po Europie. Latają miedzy innymi do Frankfurtu i Pragi. Niestety, w swojej siatce połączeń linia nie ma rejsów do Polski.

Pierwszą prywatną linią lotniczą, która powstała w 1994 roku w Mołdawii, była Moldavian Airlines z siedzibą w Kiszyniowie. Obsługuje ona regularne połączenia z Kiszyniowa do krajów europejskich. Głównym węzłem jest port lotniczy Kiszyniów. Oficjalna strona internetowa przewoźnika to www.mdv.md.

Inną mołdawską linią oferującą połączenia lotnicze (w tym czartery) jest Tandem Aero, powstała w 1997 roku.

Na lotnisko w Kiszyniowie latają także następujące linie lotnicze: Vichi, airBaltic, Austrian, Carpatair, Meridiana, S7 Airlines, Tarom, Turkish Airlines.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!11 ofert od 335 Sprawdź